HOROR SNIMCI SA AERODROMA U MJANMARU TOKOM RAZORNOG ZEMLJOTRESA! Putnici i osoblje beže po pisti! Avioni se ljuljaju! Ruši se zgrada! (FOTO/VIDEO)
Putnici na aerodromu Mandalaj u Mjanmaru sagnuli su se do zemlje kako bi se zaštitili od zemljotresa jačine 7,7 stepeni Rihtera koji je pogodio oblast u blizini grada, pokazuju video snimci na društvenim mrežama.
Video snimci objavljeni na mreži pokazuju desetine uspaničenih putnika kako se evakuišu dok sirene odjekuju na aerodromu tokom trajanja potresa.
Na snimcima se može videti kako osoblje aerodroma i putnici u zgradi aerodroma beže na sve strane dok se zgrada urušava. Ljuljaju se i avioni na pisti.
Za sada su Mjanmar i Tajland, ali i okolne države Indokine i Kine pogodila dva razorna zemljotresa. Američki geološki zavod je saopštio da se veruje da je poginulo na hiljade ljudi.
Veliki broj njih je zatrpan ispod ruševina.
Vanredno stanje je proglašeno i u Mjanmaru i na Tajlandu, a grad Bangkok je proglasio stanje prirodne katastrofe na svom području.
Svuda su se ljuljale zgrade, a sa njih je padala voda iz bazena poput vodopada. Višespratnice su se urušavale jedna za drugom.
Sve o zemljotresima koji su pogodili Mjanmar i Tajland pratite u NAŠEM BLOGU UŽIVO.
(Kurir.rs/Daily Mail/Preneo: V.M.)
