SVEMIRSKA KOŠARKA ORLOVA: Srbija PREGAZILA Portoriko sa 43 razlike i stigla na korak od četvrtfinala! Sledeća je Španija (KURIR TV)

SPEKTAKULARANO

SP KINA -

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Vuhanu selekciju Portorika sa 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8) u prvom meču Grupe J Svetskog prvenstva u Kini.

Od specijalnih izveštača Kurira iz Kine Predraga Gajića i Dada Đilasa!

Svi košarkaši Srbije su ulazili u igru, a u strelce se jedino nisu upisali Vasilije Micić i Nikola Milutinov. Najefikasniji je bio Nemanja Bjelica sa 18 poena, dva poena manje je ubacio Boban Marjanović, 14 je dodao Nikola Jokić, 12 Stefan Birčević, dok je Marko Gudurić postigao deset poena.

U selekciji Portorika najbolji je bio David Uertas sa 11 poena.

Srbija je od samog starta bila ta koja je dominirala na terenu, a početak utakmice protekao je u znaku Marjanovića. Srpski centar je ubacio deset poena i bio najzaslužniji za to što je nacionalni tim već polovinom prve deonice stigao do dvocifrene prednosti (15:4).

Marjanovića su na terenu nasledili Jokić i Raduljica, nastavili su tamo gde je on stao i Srbija je posle prvih deset minuta imala plus devet - 23:14.

Trojkama Bjelice i Gudurića, uz dobru odbranu na drugoj strani, Srbije je na početku druge četvrtine stigla i do 17 poena prednosti. Taj deo igre "zatvrorio" je Bjelica sa dve vezane trojke, pa je Srbija na veliki odmor otišla sa velikih 23 poena prednosti - 49:26.

Košarkaši Srbije su i u nastavku nastavili da igraju raznovrsno, nesebično i samo uvećavali prednost koja je na kraju iznosila i maksimalnih 43 razlike.

Srbija u nedelju od 14.30 igra protiv Španije.

1 / 58 Foto: Dado Đilas

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj meča!

39. minut - 90:47 - Birčević pogađa trojku. 10 trojka Srbije na meču.

37. minut - 83:47 - Mini serija Portorikanaca od 4:0.

36. minut - 83:43 - Najveća prednost Srbije na meču. Portorikanci ne znaju šta ih je snašlo.

34. minut - 77:41 - Prvi koš za Portoriko u nastavku, sa penala.

33. minut - 75:39 - Gudurić prekida seriju promašaja. Njegov 10 poen na meču.

31. minut - 73:39 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Nremanja Bjelica Njegov 18 poen i na to ima još i 5 skokova.

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj trećeg kvartala!

30. minut - 71:39 - Milutinov pogađa posle konfuzije u odbrani Portorikanca uz faul.

Hit reakcija selektora Đorđevića.

29. minut - 69:37 - Bjelica pogađa, ali je nagazio liniju za tri poena.

28. minut - 67:37 - Sjajno zakucavanje Koliera i sjajna akcija Portorikanaca.

26. minut - 63:35 - Pogađa Bjelica sada trojku. Njegov 12 poen. Na druogoj strani Portoriko pogađa tek svoju drugu trojku na meču.

26. minut - 60:30 - Simonović pogađa prvu trojku na asistenciju Micića.

25. minut - Prvi minuti Nikole MIlutinova na ovom meču. Nikola 14 poena i 10 skokova, Jovića 7 asistenijca.

25. minut - 57:28 - Nova asistencija Jovića i novi koš Jokića.

22. minut - 53:28 - Novi koš Jokića. njegov 12 poen.

21. minut - 51:28 Prvi koš u drugom poluvremenu postiže Nikola Jokić sa penala.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvreme!

20. minut - 49:26 - Uertas pogađa, na drugoj strani dve trojke Bjelice za redom. Najveća prdnost Srbije na meču.

19. minut - 43:22 - Bogdan radi ono najbolje što zna, pogađa trojku!

16. minut - 38:22 - Novi poeni Jokića. Njegov 8 poen na meču.

16. minut - 36:22 - Tehnička za Birčevića zbog laktanja posle skoka u odbrani.

14. minut - 36:19 - ponovo Gudurić pogađa trojku. Naša 4 na meču iz 7 pokušaja.

13. minut - 33:17 - Još jedna trojka, sada je pogodio Gudurić.

Predrag Danilović pomogao je košarkašima na zagrevanju.

1 / 8 Foto: Dado Đilas

12. minut - 30:17 - Trojka Jokića. Nikola je nezaustavljiv. Poigrava se sa protivnikom.

12. minut - 27:17 - Nikola Jokić zasuo koš Portorika.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 23:14 - Piner pogađa uz dosta kontakta.

9. minut - 23:12 - Raduljica se raspucao. Njegov 6 poen na meču.

8. minut - 21:10 - Novi koš Raduljice. Njegov 4 poen na meču.

8. minut - 19:8 - Prvi koš Jokića na meču. Pre samo minut je ušao u igru.

7. minut - 15:8 - Braun pogađa uz step-bek, na druoj strani ponovo Marjanović. Njegov 10 poen na meču.

6. minut - 15:6 - Uertas pogađa posle tajm-auta.

5. minut - 15:4 - Nova asistencija Jovića, njegova 4 na meču i novi lak koš za Orlove. Tajm-aut traži selektor Portorika.

5. minut - 11:4 - Diaz pogađa i prekida crnu seriju svoje ekipe.

5. minut - 11:2 - Bogdanović sa penala uvećava prednost Orlova.

4. minut - 9:2 - Sjajna akcija Orlova i novi koš Marjanovića.

4. minut - 7:2 - Boban Marjanović u svom stilu.

3. minut - 3:2 - Prvi koš za Portoriko na meču. Izblokirao je Bogdanović Volkmena, ali je bila silazna putanja, pa je priznat koš.

1. minut - 3:0 - Trojka Birčevića već u prvom napadu na meču.

1. minut - Utakmica je počela!

Ovo je prva petorka Srbije za ovaj meč.

Poslednje pripreme za utakmicu sa Portorikom.

1 / 11 Foto: Dado Đilas

Krenulo je i zagrevanje srpskih košarkaša za meč sa Portorikom. Predrag Danilović pomaže pomoćnim trenerima na zagrevanju.

Srbija je po svetskim kvotama postala glavni favorit za zlato. Odlične igre nisu ostale nezapažene.

Meč Portorika i Srbije je rasprodat do poslednjeg mesta. Tapkaroši traže i do 100 evra za kartu. Svi bi da gledaju Srbiju.

Pobeda bi izabranike Aleksandra Đorđevića dovela na milimetar od plasmana u četvrtfinale.

Ukoliko Španija savlada Italiju onda bi i taj milimetar bio pređen danas, u slučaju da Italija dobije Španiju, odlučivale bi utakmice poslednjeg kola ove grupe.