FINCI VIDELI JOKIĆA I NBA SRBIJU: Orlovi FANTASTIČNOM košarkom PREGAZILI rivala, pukla STOTKA! Nek se spremi Izrael! VIDEO

evrobasket

Eurobasket 2022 -

Košarkaši Srbije savladali su Finsku u utakmici 3. kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Pragu rezultatom 100:70

Srbija je bukvalno uništila Finsku u prvom poluvremenu. Orlovi su prihvatili brzu košarku Skandivaca i svaki njihov promašaj brutalno kažnjavali u kontranapadima.

Na poluvremenu je bilo nestvarnih 62:34! U trećoj četvrtini šut nije išao nijedne ni druge, pa je završena sa skromnih 14:14

U poslednjoj deonici nova rapsodija Orlova i prava egzibicija.

00:08

Skandiranje naših navijača u Pragu

Nemanja Nedović i Vasa Micić su na kraju bili najefikasniji u reprezentaciji Srbije sa po 14 poena, Nikola Jokić je imao 13 poena, 14 skokova i sedam asistencija, Kalinić takođe 13, Lučić 12 poena...

Kod Finaca bolji od ostalih bio je Markanen sa 18 postignutih poena.

Srbija se u 4. kolu sataje sa Izrealom u utorak od 21h. Finska će igrati sa domaćinom Češkom

Srbija je prva u grupi sa sve tri pobede, dok su Finci na deobi četvrtog mesta sa skorom 1-2.

1 / 13 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Jaramaz za stotku Srbije 100:66

38. minut - Ristić postiže prve poene 98:64

36. minut - Čini se da je Jokić završio meč u igri je Dušan Ristić. Sjajna akcija i trojka Nedovića 94:58

- Srpski navijači pevaju "Koktel ljubavi"

00:56

Koktel ljubavi grmi sa razglasa

33. minut - Proradio je šut za tri, Gudurić je vezao dve trojke 91:56 , Srbija ima 11 od 28 sa linije za tri poena trenutno.

32. minut - Finci nakon namerne lične greške postižu 4 poena u ovom napadu, ali Jaramaz odmah odgovara trojkom 85:54

31. minut - Davidovac pogađa za tri 79:48

Srbija

Treća četvrtina:

30. minut - Mnogo promašaja sa obe strane, 3. minuta bez poena. Orlovi rutinski privode meč kraju

27. minut - Trojka Gudurića nakon trećeg napada i ofanzivnog skoka, Finci vraćaju 76:48

25. minut - Haf pogađa trojku 71:46

23. minut - Jokić postiže četiri vezana poena 69:43

22. minut - Hit! Kalinić pogađa trojku od tablu 65:38, potom serija Finaca 65:43

21. minut - Finci vezuju četiri poena na startu drugog poluvremena 62:38

1 / 8 Foto: Starsport

Srbija je bukvalno uništila Finsku u prvom poluvremenu. Orlovi su prihvatili brzu košarku Skandivaca i svaki njihov promašaj brutalno kažnjavali u kontranapadima. Najviše su se istakli Micić, Kalinić i Jokić za fantastičnih 62:34 na poluvremenu.

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa i Davidovac za kraj poluvremena 62:34

18. minut - Srbija kontrama uništava Finsku, Lučić 54:29

17. minut - Gudurić siguran sa penala 50:29

Srbija

- Kod Srbije trenutno su najefikasniji Kalinić i Micić sa 10 poena. Jokić 9 za sada

15. minut - Egzibicija Orlova, Lučić za Kalinića 46:24, Salin pogađa trojku 46:27

14. minut - Sjajna asistencija Gudurića za Kalinića 44:22

12.minut - Trojka Jaramaza, pa ukradena lopta Kuridža zakucava 41:22

11. minut - Sjajna akcija Srbije i poeni Jagodić Kuridže 35:22

Srbija

Prva četvrtina:

10. minut - Micić i Lučić sigurni sa penala 33:20

8. minut - Nova trojka sjajnog Kalinića 29:18

7. minut - Trojka Kalinića, pa Lučić nakon kontre, pa Kalinić još jednom 24:15. Serija Srbije 14:0, tajm-aut Finska.

5. minut - Micić pogađa uz faul, promašuje bacanje, Jokić nakon skoka poentira, a nakon dobre odbrana trojka Nedovića 17:15. Serija Srbija za preokret.

5. minut - Fince ide šut za tri, nakon poena Kalinića nova trojka 10:15

Srbija

4. minut - Sjajno poentira Micić nakon kontre 8:6, Markanen uzvraća sa dve trojke 8:12

2. minut - Izjednačen početak meča 4:4

1. minut - Utakmica je počela

Srbija

Startne petorke:

SRBIJA: Micić, Nedović, Kalinić, Lučić, Jokić

FINSKA: Salin, Maćuni, Jantunen, Markanen, Haf

- Srbija je u poslednjem času pred meč sa Finskom ostala bez bitnog igrača Tek što se vratio Nikola Milutinov, van tima je Vanja Marinković. Orlovi nikako da se kompletiraju. Vanja Marinković nije u timu, ostao je u hotelu zbog stomačnih problema. Nije ništa ozbiljno u pitanju, saopštili su iz KSS.

- Finske navijačice dominiraju

01:01

Finske navijačice

- Srpski i finski navijači zajedno navijaju

00:49

Navijanje srpskih i finskih navijača. Finci su pravi hit

Košarkaši Srbije sastaju se sa Finskom u 3. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Pragu.

Srbija je zabeležila dve ubedljive pobede protiv Holandije i Češke, dok su Finci bili polovični, poraženi su od Izraela nakon produžetaka, a potom ubedljivo savladali Poljsku.

Svetislav Pešić

Selektor Svetislav Pešić očekuje težak meč protiv nezgodnih Skandinavaca

"Finska je ekipa sa pravim karakterom, ne samo fizičkim i kada je u pitanju borbenost, naravno da je to baza, ali su napredovali i tehnički i moralno veruju u trenera, u to što rade. Nije ni čudo što su prezentovali modernu košarku posle teškog poraza od Izraela. To je za njih bila jedna od najvažnijih utakmica u grupi, ali videli ste kako su se vratili sjajnom kolektivnom igrom. Odigrali su jednu od najboljih utakmica od svih reprezentacija koje su na prvenstvu, tu računam i ostale grupe".

Pešić je izdvojio jednog reprezentativca Finske.

"Očekuje nas tim bez velikih zvezda, izuzev Markanena i Salina. Salina moram da istaknem, ključ je njihove igre, veoma je iskusan, dugo godina je noseći igrač u španskoj ligi. Agresivni su u odbrani i kontranapadu, imaju samopouzdanje, ruka im je stalno u pravcu šuta. Samo jedan igrač nije šutirao u ove dve utakmice za tri poena, teško ih je braniti, jer imaju petice i četvorke koje rolaju ispod koša, izlaze na šut, tako da to je karakteristika Finske i videli smo koliko je bilo Poljacima teško da odbrane, rekao je Kari i dodao:

Izrael i Finska su ekipe koje su za svakog protivnika neugodne, jer nemaju tačno određene pozicije – on je na poziciji centra, ovaj na poziciji četvorke, trojke… Ovde je sve razbacano da nekada ne znaš ko igra koju poziciju. To je problem u organizaciji odbrane i to isto važi za Izrael. Nekako mi je utisak da nam je uvek lakše protiv ekipa gde možemo lakše rešiti taj meč-ap, ovaj drži ovaj ovoga, to je ta pozicija. Moramo da odigramo dobru utakmicu da nam ne bi pobegli iz ruke", objasnio je Pešić.

Lauri Markanen

Sa druge najbolji Finske Lauri Markanen veruje da njegova ekipa može da savlada "Orlove"

Mi smo takmičari, želimo da igramo protiv najboljih, a dobra stvar našeg tima je što smo mladi i gladni. Nebitno protiv koga igramo, pokušaćemo da pobedimo”, kaže Markanen.

Krilni centar Finske, koji je tokom Evrobasketa trejdovan iz Jute u Klivlend, nije mogao da izbegne pitanje o dvostrukom uzastopnom MVP-ju NBA lige Nikoli Jokiću.

Svi znamo “Svi znamo Jokića, nemoguće je zaustaviti ga. Moraće ceo tim da radi", da mu učinimo život težim.