ROMA PRATI JUVENTUS: Fiorentina pala u Rimu

Trijumf "vučice" nad "ljubičastima"

Roma je zadržala drugo mesto mesto na tabeli trijumfom nad Fiorentinom rezultatom 2:1

RIM - Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Fiorentine rezultatom 2:1 u meču 15. kola italijanske Serije A.Roma je došla u vođstvo u sedmom minutu golom Maikona. Fiorentina je izjednačila u 29. minutu. Nenad Tomović je odlično prošao po desnoj strani, a onda je ubacio loptu u peterac gde ju je sačekao Huan Vargas i poslao u mrežu.Roma je napadala u drugom poluvremenu, a domaći su do trijumfa stigli u 67. minutu pogotkom Matije Destra. Roma je meč završila sa igračem manje, pošto je u 88. minutu isključen Miralem Pjanić.Tomović je odigrao ceo meč za Fiorentinu. Adem Ljajić bio je u startnoj postavi Rome, ali je zamenjen u 72. minutu.Roma je druga na tabeli sa 37 bodova iza prvoplasiranog Juventusa, koji je prvi sa 40.Fiorentina je ostala na petoj poziciji sa 27 poena.