(VIDEO) FAVORITI PO PLANU U KVALIFIKACIJAMA: Kristijano Ronaldo se iživljavao na Andori

Borbe za SP u Rusiji

Večeras su igrane utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji u grupama A, B i H.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Portugal protiv Andore - 6:0. Šampion Evrope je tako iskalio bes na nejakom rivalu zbog poraza na startu takmičenja u Grupi B, kada je izgubio od Švajcarskoj 0:2. Kristijano Ronaldo nije imao milosti prema Andori, postigao je četiri gola, u 2, 4, 47. i 68. minutu, a u strelce su se upisali i Žoao Kanselo u 44. i Andre Silva u 86.

All Goals & highlights -Portugal 6-0 Andorra 07... by mohtv

U Grupi B Švajcaraska jedina ima stoprocentan učinak pošto je večeras u uzbudljivom meču u Mađarskoj pobedila 3:2. Na poluvremenu je bilo 0:0, a onda je usledila kanonada u nastavku. Gosti su tri puta vodili, Mađari su uspevali dva puta da izjednače, ali ne i treći.

Iznenađenje večeri načinila su Farska Ostrva koja su trijumfovala u Letoniji 2:0.

U Grupi A favoriti su izvojevali pobede. Holandija i Francuska su kao domaćini savladali Belorusiju i Bugarsku identičnim rezultatom - 4:1, dok se Švedska namulila u Luksemburgu, ali ipak osvojila ceo plen - 1:0.

All Goals & highlights - France 4-1 Bulgaria 07... by LiveGoalsTV

U Grupi H Belgija je deklasirala BiH 4:0, a osim "crvenih đavola", dve pobede imaju još samo Grci koji su večeras bili bolji od Kipra 2:0. Estonija je prve bodove upisala protiv autsajdera Gibraltara - 4:0.

Belgium - Bosnia & Herzegovina 4-0 - All goals... by footballhighlights2016

GRUPA AHolandija - Belorusija 4:1Francuska - Bugarska 4:1Luksemburg - Švedska 0:1

TABELA: Holandija 4, Francuska 4, Švedska 4, Bugarska 3, Belorusija 1, Luksemburg 0

GRUPA BPortugal - Andora 6:0Letonija - Farska Ostrva 0:2Mađarska - Švajcarska 2:3

TABELA: Švajcarska 6, Farska Ostrva 4, Portugal 3, Letonija 3, Mađarska 1, Andora 0

GRUPA HGrčka - Kipar 2:0Belgija - BiH 4:0Estonija - Gibraltar 4:0

TABELA: Belgija 6, Grčka 6, BiH 3, Estonija 3, Kipar 0, Gibraltar 0