EVROPSKA ZVEZDA NASTAVLJA DA GAZI: Pavkov načeo, Ben sa 2 gola nastavio, a Babić dotukao Vojvodinu na Karađorđu (VIDEO)

7. KOLO SLS

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Vojvodinom sa 4:1 u meču 7. kola Superlige Srbije.

1 / 12 Foto: Starsport©

Prvak Srbije zadržao je maksimalan učinak i posle duela na "Karađorđu" zahvaljujući golovima Milana Pavkova, dva Mohameda El Fardua Bena i bivšeg đaka Vojvodine Srđana Babića.

Domaćin je preko Ognjena Đuričina stigao samo do kratkog izjednačenja, koje je držao 20 minuta, pre nego što je Ben rešio pitanje pobednika.

Tim Vladana Milojevića, četiri dana nakon Salcburga i istorijskog plasmana u Ligu šampiona - kada je Ben takođe pogodio dv puta, učvrstio se na prvoj poziciji sa četiri boda više od Radničkog iz Niša.

Rezultati i strelci 7. kola:

Zemun - Rad 1:0 (Kukuličić 46)

Čukarički - Radnički Niš 1:1 (Stojanović 23 - Stevanović 29 autogol)

Napredak - Voždovac 0:0

Radnik - Proleter Novi Sad 0:0

Mladost - Mačva 1:2 (Pejović 27 - Gavrić 19, Obrovac 81)

Spartak Subotica - Dinamo Vranje (Marčić 9, 52)

Vojvodina - Crvena zvezda 1:4 (Đuričin 20 - Pavkov 16, Ben 45. penal, 77, Babića 90+3)

Večeras od 21 sat: Partizan - Bačka

Tabela: Crvena zvezda 18 bodova, Radnički Niš 14, Čukarički 12, Mladost Lučani 12, Partizan 10, Mačva 10, Vojvodina 9, Proleter 8, Voždovac 8, Backa 8, Napredak 7, Rad 7, Radnik 7, Spartak 7, Napredak 6, Zemun 5, Dinamo Vranje 3.

2. poluvreme

92. minut - GOL! Babić postavlja konačan rezultat

Vojvodina - Crvena zvezda 0:4

83. minut - Nova prilika za Zvezdu! Simić šutira, ali ge čuvar mreže Vojvodine siguran među stativama

77. minut - GOL! Ben uvećava vođstvo Zvezde

Golu je prethodila odlična akcija Nenada Krstičića i Veljka Simića, nakon čijeg je centaršuta Ben samo glavom stavio tačku na celu akciju

75. minut - Vojvodina je imala priliku! Arsić je sjajno proigrao Stojkovića na levom krilu, usledio je odličan centaršut, ali je Borjan bio na visini zadatka

66. minut - Lepa akcija Crvene zvezde! Lopta je došla do Simića koji je gađao donji desni ugao, ali je lopta završila tik uz stativu...

60. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU Rodić je šutirao, ali je izblokiran.Usledio je korner iz kojeg je Babić pokušao uhvati volej, ali opet ništa od pogotka

52. minut - Zvezda je iznudila još jedan korner. Ben je izveo udarac iz ugla posle kojeg je Rodić došao do lopte, usledio dug napad Zvezde, ali bezuspešan

48. minut - Ben je proigrao Simića koji je iznudio korner, ali ništa od toga...

20.05 - Počelo je drugo poluvreme!

1. poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Zvezda protiv Vojvodine vodi sa 2:1

44. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Ben je siguran sa bele tačke!

39. minut - Ebisilijo opet aistira, Stojković je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila pored gola

36. minut - Još jedna šansa za goste! Ebisilio je uposlio Jovančića, koji nije uspeo glavom da zatrese mrežu Vojvodine

34. minut - Zvezda nastavlja da ređa šanse! Kafu u situaciji jedan na jedan nije bio dovoljno precizan

33. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU Najbolja akcija crveno-belih od početka meča. Ben je izašao ispred gola Vojvodine posle pasa Ebesilija, ali je Simić bio na visini zadatka

31. minut - Izmena i u redovima Vojvodine! Golman Rockov napušta teren. Stravičan sudar je ostavio posledice, te čuvar mreže ne može da nastavi meč. U igru ulazi Nikola Simić

28. minut - Pavkov napušta teren, umesto njega ulazi Simić

23. minut - STRAŠAN SUDAR PAVKOVA I ROCKOVA! Na kratko je golman domaće ekipe izgubio svest!

20. minut - GOL! Vojvodina preko Đuričina izjednačila rezultat

Fofane je šutirao glavom, Borjan je uspeo da odbrani, ali je na odbijenu loptu natrčao Đuričin koji je lako pogodio za izjednačenje domaćeg tima

16. minut - GOL! Crvena zvezda vodi golom Milana Pavkova!

Greška golmana domaćina Rockova! Pavkov je dobio loptu i šutirao sa 15-tak metara. Činilo se da je Rockov ima u rukama, ali se okliznuo i lopta je ušla u mrežu

7. minut - Za sada bez većih prilika sa obe strane. Igra se dosta sporo...

4. minut - Domaćin je prvi zapretio preko Đuričina, koji nije bio precizan pa je lopta završila preko gola

19.00 - Meč je počeo!

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA

Novi Sad

Stadion: Karađorđe

Kapacitet: 9.000

Sudija: Petar Piper

Vojvodina: Rockov – Stojković, Graovac, Đorđević, Antić - Huhumis - Đuričin, Đurić, Milojević, Eze - Fofana. Trener: Aleksandar Veselinović

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Kafu, Ebesilio, Ben– Pavkov. Trener: Vladan Milojević.

Derbi meč 7.kola Super lige Srbije igra se u Novom Sadu gde domaća Vojvodina dočekuje goste iz Beograda, ekipu Crvene zvezde. Domaćini polako podižu formu, stigla su i nova pojačanja, dok crveno-beli stižu osokoljeni velikim uspehom u Salzburgu, pa treba očekivati odličnu utakmicu.

Novosađani u ovaj meč ulaze sa puno respekta prema protivniku, ali i optimizma zbog sve boljih partija koje pružaju i pojačanja koja su pristigla u finišu prelaznog roka.

"Pred nama je utakmica za koju se nadam da će biti lepa i koja treba da predstavlja praznik fudbala u Srbiji. Posle serije u kojoj smo na tri meča osvojili sedam bodova i nismo primili gol od svojih igrača očekujem da i u nedelju nastavimo u istom pravcu, ali uz želju da, sa maksimalnim poštovanjem protivnika, pobedimo u toj utakmici, jer to je osnovni smisao sporta i takmičenja. Očekujem da budemo hrabri, energični, agresivni i hteo bih da pohvalim momke, jer na treninzima zaista rade izvanredno. Više puta sam isticao da radim sa sjajnom grupom igrača i profesionalaca i nimalo ne sumnjam da će na teren izaći maksimalno motivisani. Moram da kažem i to da imamo jednu zemlju i zato želim iskreno da čestitam Crvenoj zvezdi na fantastičnom rezultatu koji je ostvarila plasmanom u Ligu šampiona. Mislim da to treba da raduje sve naše ljude, a ja sam definitivno jedan od onih koje se iskreno raduje svakom uspehu našeg sporta. To što je uradila Crvena zvezda na neki način pokazuje put svima nama i motiviše nas da budemo bolji", rekao je šef stručnog štaba Aleksandar Veselinović.

U taboru gostiju vlada sjajna atmosfera nakon obezbeđenog plasmana u Ligu šampiona, ali svi u klubu pozivaju na oprez i na jednaku ozbiljnost u pristupu svakoj narednoj utakmici. Šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević istakao je da očekuje pravi fudbalski spektakl u kome će publika imati priliku da uživa.

"Idemo u Novi Sad da odigramo utakmicu protiv jako dobrog kluba. Istorija Vojvodine pokazuje njenu vrednost. Uvek je lepo igrati na „Karađorđu“ pred Novosađanima, taj grad mi je drag, a i moj sin sada igra za Vojvodinu. Očekuje nas jako teška utakmica, pravi derbi, spremićemo se na najbolji mogući način da se prikažemo u najboljem svetlu. Očekujem da publika bude zadovoljna i da svi uživamo. Pozvao bih naše navijače da nas podrže, očekujem dobar fudbal i spektakl. Ekipa Vojvodine je bolja nego što bodovi pokazuju. Gledao sam ih uživo zbog sina, mislim da im je ova godina prekretnica, stvara se novi tim i to nije lako. Na poslednjem meču je imala četiri igrača rođenih 1998. godine, okrenula se pravom putu po meni i razvijanju mladih igrača pored iskusnih. Uz dobro vođenje od strane trenera Aleksandra Veselinovića, koji je veliki radnik, imaju dobru budućnost. Nama trenerima je potrebno vreme koje nemamo, ali mislim da je Vojvodina na pravom putu. Neka im krene posle naše utakmice", rekao je Milojević.