LOŠ PARTIZAN LAK ZALOGAJ ZA RUSE: Crno-beli dobili lekciju od Rostova, Sadik im spasao čast (VIDEO)

KAO RAZBIJENA VOJSKA

Fudbaleri Partizana doživeli su poraz od ruskog Rostova 1:3 (0:1) u meču drugog kola turnira "Parimeč Premijer kup" u Dohi.

Crno-beli su odigrali izuzetno loš meč i zasluženo izgubili.

Trener Partizana Savo Milošević je "promašao" sastav u odnosu na onaj koji je igrao na premijer u Dohi protiv Lokomotive, ali to ne može da bude opravdanje ni za bezidejnu igru, a kamoli za izostanak želje.

Trećeplasirani tim ruske Premijer lige je od starta pokazao značajno veći voljni momenat, imao inicijativu i, na kraju krajeva, odigrao mnogo bolje od rivala.

Rostov je poveo u 32. minutu posle velike greške golmana Stojkovića, posle koje Mamajevu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Ekipa trenera Valerija Karpina nije posustajala ni u drugom poluvremenu, kada je vođstvo uvećala, prvo preko Dolgova u 57. minutu, kada je napadač Rostova možda bio u ofsajdu, a onda i preko Šomurodova, koji je rezervnog golmana Popovića matirao udarcem glavom.

Crno-beli su se koliko-toliko trgli tek u finišu, i to ulaskom Sadika. Upravo je Nigerijac spasao čast Partizana, jer se u 87. minutu prvo izborio za penal, a onda ga i realizovao.

Reč je o pripremnom turniru, ali pomenimo da je Partizan ostao na dva boda osvojena u prvom meču, pobedom nad Lokomotivom posle penala, dok su Rostovu ova prva tri boda, jer je na startu poražen od Spartaka (1:2).

U drugom meču drugog kola u sredu se sastaju Spartak - Lokomotiva, a učešće na turniru u Dohi crno-beli završavaju u subotu kada se sastaju sa Spartakom (12.00).

TOK MEČA - 1:3:

87. minut - 1:3 - SADIK! Nigerijac se izborio za penal, on ga je i realizovao.

87. minut - PENAL ZA PARTIZAN posle prekršaja nad Sadikom.

86. minut - Prodor i šut Sadika.

78. minut - Karpin je napravio deset izmena, zamenio je sve igrače osim golmana, dok se Milošević zaustavio na sedam.

71. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Bezrukov zbog oštrog starta.

73. minut - 0:3 - ŠOMURODOV! Partizan je primio još jedan gol posle centaršuta. Šomurodov je udarcem glavom matirao Popovića.

71. minut - Samo nekoliko minuta otkako je ušao u igru, Sadik je dobio udarac. Ukazana mu je pomoć, pa je nastavio meč.

67. minut - Snažan šut Saplinova sa 25 metara, siguran je bio Popović.

64. minut - Sada su u igri i Zdjelar i Sadik, umesto Pavlovića i Matića.

63. minut - Pavlović je probao sa pola terena da lobuje Pesjakova, koji je ipak uspeo da zaustavi taj udarac.

59. minut - Milošević menja iz minuta u minut, Cucin je zamenio Miletića, a nedugo zatim i Lakčević Markovića.

57. minut - 0:2 - DOLGOV! Svi su zaboravili na Dolgova, ostao je sam pred golmanom Popovićem i tu priliku nije propustio. Asistenciju je upisao Mamajev, strelac prvog gola. Ostalo je sumnjivo da li je Dolgov bio u ofsajdu...

47. minut - Velika šansa za Rostov. Mamajev je namestio stoprocentnu priliku rezervisti Dolgovu, koji je promašio loptu kada se našao usamljen na nekoliko metra od gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Milošević je napravio tri izmene, golman Popović, Lazar Pavlović i Smiljanić su na terenu, a izašli su Stojković. Suma i Natho. Smiljanić je preuzeo kapitensku traku.

1 / 8 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

44. minut - Tukao je Zaintudinov sa 20-ak metara, za malo pred gola.

35. minut - Kao da su se crno-beli probudili posle primljenog gola. Sada je šutirao Marković, ali je na putu ka golu loptu zaustavio Suma, koji je bio u ofsajdu.

32. minut - 0:1 - MAMAJEV! Rostov je bolju igru krunisao golom. Posle centaršuta sa desne strane, Stojković je promašio loptu, ona je na drugoj stativi došla do usamljenog Mamajeva, kome nije bilo teško da je pošalje u nebranjenu mrežu. Podsetimo, Mamajev je u Rostov stigao posle izlaska iz zatvora.

28. minut - Rusi su saterali crno-bele u šesnaesterac, jak pritisak Rostova traje već nekoliko minuta.

25. minut - U prvoj četvrtini utakmice nije stvorena nijedna šansa, ali Rostov ima veći posed lopte i terensku inicijativu.

18. minut - Suma je startovao na Normana, koji se tom prilikom povredio i ne može da nastavi igru. Šepajući je napustio teren. Zamenio ga je Šomurodov.

Slaviša Jokanović, kao i u subotu protiv Lokomotive, gleda i današnji meč svog Partizana. On je sada trener katarske Al Garafe.

5. minut - Prvi pokušaj crno-belih, Natho je šutirao iz daljine, pored gola.

3. minut - Rusi su agresivniji u uvodnim minutima.

1. minut - Utakmica je počela.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Pavlović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Natho, Marković, Suma, Asano, Matić.

ROSTOV: Pesjakov, Kozlov, Hadžikadunić, Osipenko, Černov, Jeremenko, Norman, Popov, Mamajev, Zaintudinov, Koren.

U sastavu Rostova je Pavel Mamajev, koji je tu ekipu pojačao po izlasku iz zatvora. On je osuđen, zajedno sa još jednim ruskim reprezentativcem Aleksandrom Kokorinom, zbog prebijanja predstavnika državnog ministarstva u oktobru 2018. Dvojica fudbalera su iza rešetaka proveli 11 meseci, a na slobodu su pušteni u septembru prošle godine. Mamajev je tada potpisao za Rostov, ali zbog nespremnosti i povrede još nije debitovao.

Crno-beli učestvuju na pripremnom turniru sa još tri ruska premijerligaša.

Tim trenera Save Miloševića je u prvom kolu savladao Lokomotivu boljim izvođenjem penala (4:2), jer za 90 minuta nije bilo pobednika - 1:1. Jedini gol iz igre za Partizan postigao je Zoran Tošić, ali je junak bio golman Nemanja Stevanović, koji je zaustavio dva šuta ruskih fudbalera u penal-seriji.

Crno-belima su pripala dva boda, koliko se dobija za pobedu na penale, a Lokomotivi jedan.

Drugi moskovski klub, Spartak, bio je bolji od Rostova 2:1, pa je poveo na tabeli sa tri boda posle prvog kola.

U drugom meču drugog kola u sredu u 16.00 igra se moskovski derbi.

Partizan učešće na turniru u Dohi završava u subotu, duelom sa Spartakom, koji će početi u podne.