TSC ŠOKIRAO CRVENU ZVEZDU: Šampion poražen u Senti! Debitant u Superligi juri ka Evropi (VIDEO)

SENZACIJA

Fudbaleri TSC-a pobedili su šampiona Crvenu zvezdu u Senti 2:1 u derbi meču 29.kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je posle poraza od Partizana u polufinalu Kupa, doživela još jedan udarac, a ono što posebno treba da brine trenera Stankovića i navijače šampiona Srbije je podatak da je Zvezda, iako u izmenjenom sastavu, očajno počela meč.

Već posle 18 minuta gosti iz Beograda dva puta su bili materani. Prvi put to je uradio Varga u 12. minutu, a šest minuta kasnije posle šuta Lukića, lopta se od živog zida odbila u stranu gola, koju Milan Borjan nije uspeo da pokrije.

Tračak nade Zvezdi doneo je Milunović golom u 78. minutu. Borba sre tada rasplamsala, ali promene rezultata nije bilo.

TSC je ovom pobedom pretekao Vojvodinu na trećem mestu i sada zaostaju samo dva bod au odnosu na Partizan. Ukoliko crno-beli ne pobede Čukarički od 19 časova, tim iz Bačke Topove (igraju mečeve u Senti) imaće priliku da u poslednjem kolu bude vicešampion u debitantskog sezoni u Superligi

Drugo poluvreme:

KRAJ 2:1!

82. minut - Varnice na terenu posle žestokog prekršaja nad Gobeljićem.

77. minut - GOOOOOOL! 2:1! MILUNOVIĆ! Zvezdin štoper se najbolje snašao pred golom TSC-a i poslao loptu kroz noge jednom domaćem defanzivcu i golmanu Filipoviću. Golu koji je crveno-belima vratio nadu da će izbeći poraz prethodio je centaršut Radulovića.

75. minut - Zvezda ima inicijativu, TSC se brani u poslednjim minutima...

70. minut - Filipović brani opasan šut Simića s desne strane

64. minut - Četiri izmene Dejana Stankovića. Na terenu su Vulić, Milunović, Simić i Gobeljić. Van igre su Ivanić, Degenek, Gavrić i Gajić.

60. minut - Domaćin preti, TSC je izveo nekoliko opasnih napada.

52. minut - Velika prilika i za TSC, Borjan je zaustavio Zeca u "zicer" poziciji.

50. minut - Šansa za Zvezdu! Tomane je uposlio Nikolića, koji je šutirao sa 15 metara, ali je domaćina spasao Tomanović.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Drugo poluvreme

45. minurt - Pokušaj Degeneka posle kornera i dobra reakcija golmana TSC-a

43. minut - Šut Ivanića sa distance, preko gola

41. minut - Dobar napad Zvezde, ali loš šut Nikolića iz daljine 27. minut - Zvezda je bila jako blizu! Gajić je naleteo na odbijenu loptu, bio je savladan Filipovoć , ali je Grabež intervenisao na gol liniji i spasao svoj gol

24. minut - Prodor Ivanića po levoj strani, ali od svega samo korner

19. minut - Prečka Vukanovića!

18. minut - GOLLL! TSC vodi sa 2:0! Strelac je Lukić iz slobodnog udarca, nakon što je lopta nekog zakačila u živom zidu!

16. minut - Ponovo je Gajić agilan po desnoj strani, ali je Filipović bio siguran.

12. minut - GOOOOOOL! VODI TSC! Varga kruniše sjajnu akciju i dovodi svoj tim do prednosti!

7. minut - Tomanović je šutirao sa nekih 25 metara. Lopta ide daleko od gola

1.minut - Utakmica je počela

TSC BAČKA TOPOLA: Filipović - Varga, Antonić, Babić, Grabež - Tomanović, Tumbasević, Đurić, Lukić, Zec - Silađi.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Degenek, Pankov, Babić, Gajić - Gavrić, Jovičić, Nikolić, Ivanić, Vukanović - Tomane.

Dejan Stanković trener Crvene zvezde izneo je svoja očekivanja u najavi pred susret sa najprijatnijim iznenađenjem šampionata

"Motivisani smo da završimo sezonu na pravi način. Kada nosiš dres Crvene zvezde, niko te ne pita imaš li motiv ili ne - moraš da ga imaš. Ako ti to zafali, onda si pogrešio put. Svaka sledeća utakmica je novi izazov za svakog od nas. Dokazuješ se iz dana u dan. Nije bitno što je prvenstvo gotovo, u ovim mečevima možemo da dobijemo odgovore na mnoga pitanja. Bolje da sad vidimo neke stvari, nego da nam se „podvuku“. Svaka utakmica je bitna za nas", objasnio je Stanković.

Osvrnuo se šef stručnog štaba Zvezde na fenomenalnu sezonu koju Crvena zvezda ima.

"Imamo pozitivnu godinu, ušli smo u Ligu šampiona, osvojili titulu, imamo veliku bodovnu prednost i to su sve sjajne stvari. Imali smo pozitivnu godinu i voleo bih da svi zajedno i sledeći vikend na Marakani proslavimo titulu koju smo zasluženo osvojili."

Govorio je Stanković i o nedavno odigranom večitom derbiju.

- Iz poraza u derbiju ćemo izaći jači, u to sam siguran. Izvukao sam pouke iz tog meča, ali to su stvari za internu analizu. Ne bih javno da govorim o zasićenju igrača, to rešavamo u svlačionici. Krivo mi je zbog poraza, izgubili smo na način koji nije svojstven za nas. Što se tiče sastava, sada je lako pričati ko je trebao da igra, ali za igrače koje sam izveo na teren sam se odlučio u tom trenutku. Videli smo kako ne treba da se igra derbi, nije bilo prijatno, ali stavio bih tačku na meč protiv Partizana. Gledamo ka narednim mečevima i izazovima koji nas očekuje.

TSC se nalazi u fenomenalnoj formi, ima čak šest pobeda zaredom i nalazi se na četvrtom mestu sa 56 bodova.

Zvezda je ubedljivo prva sa 75 bodova čak 14 više od drugoplasiranog Partizana.