SAVINA ŠOK TERAPIJA USPELA: Rapsodija Partizana u Humskoj protiv Javora! Sadik kao Ronaldo, debitovao Banjak VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Javor 4:0 (3:0) u trećem kolu Superlige Srbije, i tako donekle zalečili rane posle poraza u Novom Pazaru.

Izabranici trenera Sava Miloševića su sav posao završili u prvih 26. minuta kada su postigli tri od četiri gola. Interesantno je da su sve pogotke na meču u Humskoj postigli fudbaleri koji nemaju srpski pasoš.

Prva dva gola delo su Umara Sadika. On se prvo dobro snašao u kaznenom prostoru rivala u 13. minutu da bi pet minuta kasnije, kada je iskoristio grešku odbrane Javora reagovao fantastično i petom u stilu Ronalda povisio rezultat.

Odličan je u tom periodu bio i Sejduba Suma, koji je prvo u 15. minutu pogodio stativu, da bi 11 minuta kasnije zatresao mrežu nakon sjajne kretnje i udarca glavom.

Meč je već tada rešen, pa je ostatak protekao u nadigravanju dva tima, u kojem je u 75. minutu Takuma Asano iskoristio brzinu i postavio konačan rezultat.

Treba napomenuti da su u dresu Partizana debitovali Kamerunac Maki Banjak i Deni Stojković.

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj utakmice

75. minut - GOOOOOOOOL 4:0, Asano! Asano je bio brži od golmana Lazovića, prošao ga je i onda na praznu mrežu poslao loptu u gol

63. minut - Period malo mirnije igre. Imao je Sadik jedan pokušaj posle dobro izvedenog kornera Brežančića, ali nije imao snage da jače pošalje loptu ka golu Javora.

56. minut - Dobra akcija Sume, ali je izostala završnica

53. minut - Javor je imao priliku iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je šut Jevremovića išao pravo u golmana Partizana

49. minut - Solidna akcija Javora i novi pokušaj Tanka

47. minut - Odlična akcija Partizana, Stevanović je pokušao da asistira ka Sadiku, ali je Nigerijac bio "kratak"

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

35. minut - Imao je Sadik šansu za het-trik, izašao je sam ispred protivničkog golmana, ali je potrošio previše vremena da se namesti i nije uspeo do trećeg gola. 30. minut - Probao je Šćekić, ali nekako je to bio slab udarac posle dodavanja Sadika. Zato je ta lopta bila lak plen za Lazovića.

28. minut - Tanko je probao, ali lopta nakon udarca glavom ide preko gola.

26. minut - GOOOOOL 3:0 Suma! Suma je dao gol - glavom! Partizan sada ima više nego ubedljivu prednost. Stevanović igra odlično

18. minut - GOOOOOOOOOL 2:0, Sadik! Napadač Partizana se odlično snašao u kaznenom prostoru posle greške fudbalera Javora i petom u stilu Ronalda zatresao mrežu

17. minut - Lepa akcija Partizana, Suma je probao, šutirao je i pogodio stativu.

13. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0, Sadik! Akciju je započeo Banjak, nastavio Stevanović, da bi Suma proigrao Sadika koji je pogodio mrežu

10. minut - Asano je proigrao Sadika, ovaj je probao iz voleja, ali je prebacio gol. Dobar posao odradili su čuvari Javora koji su ga sasvim dovoljno omeli da Sadik nije mogao da šutne kako je želeo

4. minut - Lagana terenska inicijativa crno-belih

1. minut - Utakmica je počela

PARTIZAN: Popović – Lutovac, Vitas, Banjak, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Suma, Asano – Sadik.

JAVOR: Lazović, Jevremović, Piščević, Radivojević, Tanko, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Luković, Maričić, Mladenović.

Sastavi

Šef stručnog štaba crno-belih Savo Milošević je veći deo svog obraćanja predstavnicima medija posvetio prethodnom duelu, uz napomenu da u predstojećem susretu treba uraditi sve kontra od prethodna dva:

’’Nakon duela sa Novim Pazarom nisam osetio samo razočarenje, nego i poniženje. Ovo nije incident, ovo je nešto što nam se ponavljalo konstantno prošle godine. Cela moja priča kroz ove pripreme je bila da izbegnemo ovakve stvari. Radili smo mnogo na tome da upravo te stvari u takozvanim malim utakmicama radimo bolje nego prošle godine. Kada se desi ovakva utakmica, u kojoj vidite da je sve što ste pričali uzaludno, naravno da počnete da sumnjate. Ja počinjem uvek od sebe, naravno, jer je to dužnost i obaveza. Bilo bi bolje ako bismo uspeli da povratimo barem energiju i trku koju nismo imali. Obim naše trke u prve dve utakmice je bio mizeran i poražavajući i to govori u prilog tome da momci iz nekog razloga nisu hteli. Ja te razloge nisam imao u glavi i ostao sam zatečen, moram da priznam. Način na koji smo prošli pripreme me je uverio da smo spremni na ono što nas čeka, ali je ova utakmica pokazala da nismo i da postoji niz problema unutar ekipe koje sam tek sad video i koji su se preslikali na utakmicu. U takvim okolnostima će biti teško ispravljati greške i preživljavati, ali su igrači u određenoj meri pokazali energiju da probaju da popravljaju stvari, pa ćemo od toga početi. Ta utakmica u Pazaru i u dobroj meri utakmica u Kruševcu su pokazatelj kako ne treba. Sve što smo uradili u te dve utakmice, treba samo kontra od toga, i onda možemo da se nadamo dobrom rezultatu. Niz pobeda Partizana protiv Javora u ovom trenutku ne znači ništa. Javor je kvalitetnija ekipa od Pazara, a videli ste kako smo prošli u Pazaru. Ta statistika u ovoj situaciji apsolutno ništa ne znači.’’

Šef stručnog štaba ivanjičkog superligaša Igor Bondžulić ističe da je ekipa u prethodnom kolu odigrala odlično i da, ukoliko ponove pristup iz susreta sa Napretkom, mogu da se nadaju pozitivnom rezultatu:

’’Ne treba trošiti reči o Partizanu, niti se zanositi da su oni slab tim, bez obzira na prva dva kola, koja su nešto lošije odigrali. Svi znamo i veličinu kluba i kvalitet igrača i upravo zbog činjenice da su nešto lošije odigrali prve dve utakmice čeka nas još teži zadatak da se uspešno suprotstavimo Partizanu na njihovom stadionu. Mislim da ekipa Javora mora ponoviti pristup i energiju iz utakmice protiv Napretka. Ta utakmica je model kako bi Javor trebalo da izgleda i igra i nadam se da ćemo to što više puta ponoviti u ovoj sezoni. Nadamo se pozitivnom rezultatu. Partizan je jako kvalitetan, sa dosta kvalitetnih pojedinaca. Ne predajemo se, čekaćemo svoje šanse i ukoliko ponovimo želju, borbenost i zalaganje iz prethodne utakmice, možemo da se nadamo povoljnom rezultatu.’’

Meč između Partizana i Javora zakazan je za nedelju 9.avgust, sa početkom u 20:30 časova.