ZVEZDA SE MUČILA, ALI SLOMILA METALAC! Crveno-beli nastavili poteru za Partizanom VIDEO

superliga

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Metalac 3:1 (1:1) u 12. kolu Superlige Srbije.

Izabranici trenera Dejana Stankovića, poveli su u 10, minutu golom Filipa Falka. Tada na tribinasma nije bilo Delija, koje su prvih dvadeset minuta u znak protesta protiv neimenovanih članova upravce provele ispred Marakane, a Zvezda je dominirala. Ipak, posle pola sata igre, Metalac se oslobodio, počeo da preti, a u 40. minutu golom Filipa Stparevića stigao je i do izjednačenja.

Tim trenera Žarka Lazetića, imao je do poluvremena, priliku da potpuno preokrene, ali se istakao golman Zoran Popović.

U nastavku, Zvezda je kružila oko gola, a Metalac se oslanjao na kontranapade. Ključni detalj meča, desio se u 62. minutu kada je posle centaršuta Gajića Ivanić doneo novo vođstvo Zvezdi i važna tri boda u trci sa vodećim Partizanom.

Konačan rezultat je u trećem minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca koji je iznudio El Fardu Ben postavio Gelor Kanga.

Partizan je trenutno prvi sa 31 bodom, Zvezda na drugom mestiu ima 26, a Metalac je na deobi 12 mesta sa isto toliko bodova.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90+3. minut - GOOOOOL 3:1, Kanga!

90+3. minut Penal za Zvezdu! Vasiljević je oborio Bena i dobio drugi žuti karton

88. minut - Bakajoko je dobro prošao i ubacio, ali je Lazetić za sekund bio "kratak"

85. minut - Kanga je probao iz slobodnog udarca lopta odlazi iznad prečke

79. minut - Opet je probao Falko ali neprecizno

71. minut - Solo akcija Falka čiji je udarac završio kraj stative

68. minut - Bena je posle kornera Kange lopta pogodila u rame i nije bilo opasnosti po gol Metalca

63. minut - GOOOOOOOL 2:1, Ivanić! Odlično utrčavanje Gajića i ubacivanje u peterac gde je Ivanić bio spreman i lako zatresao mrežu

58. minut - Cvetković je probao posle kontre, bio je spreman Popović

55. minut - PREČKA! Pogodio je Mirko Ivanić, ali se mora reći da je i golman Metalca zakačio loptu

53. minut - Pavkov proba glavom, lopta odlazi visoko preko gola

51. minut - Nova kontra Metalca, ali se Stuparević u začetku poslužio rukom. Golman Popović ga je u završnici nadmudrio, ali i da nije gol ne bi bio priznat

46. minut - Utakmica je nastavljena, a u Zvezdi je umesto Rodića na terenu Srnić

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - KAKVA ŠANSA ZA METALAC! Popović je spasao Zvezdu jer je odbranio stopostotne prilike i udarce Stuparevića i Krajišnika

40. minut - GOOOOOOOOL 1:1, Stuparević! Sjajna reakcija Stuparevića, nakon centaršuta Damjana Krajišnika

34. minut - Velika prilika za Metalac! Gosti su pripretili, ali je prvo odlično odbranio Popović, a zatim odbrana Zvezde. Gosti su tražoili jedanaesterac, jer je po njima lopta pogodila Erakovića u ruku, ali posle konsultacija sa VAR sobom i ličnog gledanja snimka sudija Živković je pokazao da se igra nastavi bez kaznenog udarca, jer je prvi rukom igrao fudbaler Metalca Fićović

28. minut - Izmmena u ekipi Metalca, povređenog Grbovića manja Đurić

26. minut - Dobra akcija Zvezde i loša završnica Sanoga

20. minut - Delije su ušle na stadion i posle 20 minuta tišine zbog ptotesta protiv neimenovanih članova uprave, pružaju podršku domaćim fudbalerima

Delije

18. minut - Zvezda sve vreme napada, Metalac je nemoćan

10. minut - GOOOOOOOOL 1:0, Falko! Sve je krenulo od Bena, koji je uposlio Ivanića, a ovaj petom pronašao usamljenog Italijana. Usledio je precizan udarac

8. minut - Dva prekid

a obeležila su početak meča

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je zadovoljan igrom u duelu sa Ludogorecom, ali da i pred duel sa Metalcem ima velike kadrovske probleme koje treba prevazići:

’’Sve ja bazirano na uzajamnom poverenju, jer ako igrači nemaju poverenja u stručni štab i trenera i da ispune ono što im mi kažemo, tako da je sve to rezultat međusobnog poverenja. Sve što smo radili u Razgradu je ispalo dobro, a nekada to i ne bude tako. Pobeda ide na dušu momcima, koji su odradili sve kako treba. Velika pobeda, velika tri boda i korak ka ostvarenju sna, a to je prolaz dalje. Žao mi je što i narednu utakmicu sa Metalcem igramo bez četiri lidera, želim im da ozdrave što pre i da se vrate u tim. Ovu pauzu oko kvalifikacija treba da iskoristimo na najbolji način. Ne znam ko će igrati, jer imamo malih problema koji su bili prisutni i pred Ludogorec. Stanić je dobio udarac u Bugarkoj od koga mu je noga odmah utrnula. Žao mi je zbog njega, jer je ušao u ritam. Nije mogao da hoda kad smo sleteli u Beograd. Ali, ipak je to samo udarac, nije ništa ozbiljnije i moraće da stisne zube. Što se tiče kvalifikacija, ne znam kakav je protokol. Ako si imao koronu i nisi igrao za klub ne verujem da će moći da igraju. Mi uvek imamo stav da puštamo igrače u reprezentaciju, ali je zdravlje najvažnije. To će naša medicinska služba u kontaktu sa savezima da dogovori, ali je zdravlje najbitnije.’’

Meč 12. kola Linglong Tire Super lige Srbije između Crvene zvezde i Metalca igra se u nedelju 03. oktobra 2021. godine, sa početkom u 20:00 časova.