ZVEZDA MINIMALCEM DO -3: Crveno-beli u zaostaloj utakmici savladali Voždovac golom Ivanića i približili se Partizanu! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

.Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac u zaostaloj utakmici 10. kola Superlige rezultatom 1:0.

.Crveno-beli su upisali 15. pobedu u šampionatu i tako sa 47 bodova na svom kontu prišli Partizanu na samo tri boda zaostatka.

Na drugoj strani, Voždovac je vezao i četvrtu utakmicu bez pobede, ali je i dalje deveti na tabeli sa 22 boda.

Zvezda je imala više loptu u svom posedu, više udaraca ka golu protivnika, ali je samo jednom uspela i da zatrese mrežu Voždovca.

Odlučujući trenutak dogodio se u 11. minutu kada je Aleksandar Katai centrirao iz kornera, a Mirko Ivanić glavom savladao Miloja Prekovića.

Fudbaleri Zvezde će u narednom kolu Super lige gostovati Napretku, dok će Voždovac dočekati Vojvodinu.

1 / 8 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena tri minuta

90, minut - Pokušao je i Krstičić, ali daleko iznad prečke.

87. minut - Dobar pokušaj Voždovca, Hajdin je uposlio Milosavljevića, ali je ovaj bio neprecizan.

85. minut - Vukanović je bio u dve izgledne situacije ali se nije najbolje snašao

Zvezda

82. minut - Nakon sjajne asistencije Ivanića, Falko neometan sa penaltika, šutira daleko iznad gola

78. minut - Zvezda sve opasnija, crveno- beli žele drugi pogodak.

75. minut - Umesto Kataija i Gobeljića u igri su Gajić i Vukanović

70. minut - Falko nakon sjajnog prodora, upošljava Kataija, koji iskosa sa leve strane iz dobre pozicije šutira pored gola

64. minut - Umesto Petrovića u igri je Krstičić

Zvezda

62. minut - Katai je propustio lepu šansu nakon kombinacije sa Ivanićem njegov šut brani Preković.

58. minut - Umesto mladog Lazetića u igri je Pavkov

53. minut - Ivanić je uposlio Gobeljića koji se driblingom oslobodio čuvara, centrirao sa desne strane, ali je Preković uhvatio njegov centaršut

50. minut - Sjajan dribling mladog Lazetića, ali se u poslednji čas okliznuo i loše zahvatio loptu

Zvezda

46. minut - Stanković je napravio jednu izmenu umesto Bena u igri je Falko

46. minut - Počeo je drugi deo utakmice

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda zasluženo vodi.

41. minut - Igra se otvoreno između dva šesnaesterca

36. minut - Propala je dobra prilika za Voždovac, nakon što Vujnović nije dobro prihvatio loptu ispred Borjana

30- minut - Velika šansa za Zvezdu, Ben je zavrnuo na peterac, Lazetić uklizao, ali je zakasnio na loptu i prilika je propala

26. minut - Prava opsada gola Voždovca, pokušavali su Katai, Petrović iz daljine, Ben, ali i dalje bez promene rezultata

Zvezda

22. minut - Voždovac se konačno oslobodio pritiska i počeo preti da cveno-belima još uvek bez pravih prilika

17. minut - Pokušao je Ivanić iz daljine, Preković nezgodnu loptu odbija u korner

15. minut - Zvezda je nastavila sa napadima i nakon vodećeg gola , Lazetić je lepim driblingomprevario čuvara na ivici šesnaesterca ali je u poslednji čas zaustavljen.

Zvezda

11. minut - GOOL, 1:0, Centrirao je Katai iz kornra, Ivanić bio najviši u skoku na prvoj stativi i lepim udarcem glavom matirao nemoćnog Prekovića

8. minut - Nakon kornera Bena, Pankov je pokušao glavom, ali je bio neprecizan, lopta odlazi pored gola

4. minut - Prva prilika za Zvezdu Katai je primio loptu u šesnasetercu, zavrnuo na peterac, ali je golman Voždovca Preković bio brži od Lazetića

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

SASTAVI:

ZVEZDA: BorjanGobeljić, Pankov, Eraković, Rodić – Petrović, Srnić, Ivanić – Katai, Ben, Lazetić.

Klupa: Gordić, Gajić, Degenek, Krstičić, Pavkov, Falko, Stanić, Vukanović

VOŽDOVAC: Preković – Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin – Purtić, Ajdinović – Milojević, A. Keita, Pantović – Vujnović.

Klupa: Krunić, Bogdanović, Milosavljević, Stojčev, A. Stanisavljević, Perošević, Mijailović, Cvetković, Stoisavljević, Jaraković, Mašović

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Momčilo Marković (Beograd)

Crveno-beli u utakmicu ulaze značajno oslabljeni bez Gelora Kange, Sekua Sanogoa i Rišaira Živkovića.

" Kanga se nije vratio, preskočiće i ovu utakmicu, što je i ukalkulisano, put je dug, dali smo mu onoliko vremena koliko mu je potrebno. Vratiće se do kraja nedelje, biće nam dostupan za Kruševac i nastavak takmičenja. Sanogo će uraditi kontrolnu rezonancu koliko već sutra, kako bismo mogli da računamo na njega pred kraj nedelje i za ostatak takmičenja. Sanogo je na svoju odgovornost prihvatio da sedi na klupi protiv Ludogoreca, na čemu smo mu ja cela grupa i ja veoma zahvalni, ušao je na desetak minuta i bio je deo jedne lepe i važne pobede. On sam poznaje sebe najbolje, kada nije 100 posto spreman, glupo bi bilo riskirati sa njim, ali je hteo da bude deo te utakmice i na svoju odgovornost je rekao da želi da bude na klupi. Dva puta sam mu prilazio da ga pitam da li je siguran da može da uđe u igru, nije se dvoumio, svaki put je odgovorio potvrdno. To je samo dokaz veličine i da se radi o nekome kome je stalo do rezultata i do tima" rekao je šef stručnog štaba crveno- belih Dejan Stanković u najavi meča.

Dejan Stanković

Istakao je šef stručnog štaba da Rišairo Živković neće biti u sastavu protiv Voždovca, ali i govorio o zdravstvenom stanju Veljka Nikolića.

- Videćemo sa doktorom kako je Živković, imao je istegnuće mišića, malu rupturu, on i Nikolić sigurno neće biti u timu. Nikolić ima problem sa skočnim zglobom, koji vuče još od prošle godine. Malo i nema sreće iskreno¸kada se vratio, na treningu mu se desila nezgoda, izvrnuo je skočni zglob. Čekamo ga da se vrati, svaki momak će nam biti potreban do kraja polusezone.

Crvenu zvezdu do kraja polusezone očekuje težak raspored, a šef stručnog štaba Dejan Stanković ne sumnja u odličan učinak njegovih izabranika.

- Teren je najbolje merilo, bilo je teško gostovanje i u Lučanima, pa smo ga pretvorili u jednu dobru partiju, iako smo imali poteškoća na početku. Poslednja utakmicu protiv Spartaka smo otvorili na vreme, malo spustili ritam. Posle toga u drugom poluvrmenu dodali koliko nam je bilo potrebno. Zadovoljan sam mislim da i dalje držimo sve karte u svojim rukama.

Crvena zvezda, Zvezda

Prokomentarisao je Stanković i ekipu Voždovca.

- Uradili smo analizu, Voždovac ne odustaje od svog stila igre, od golmana kreću, ne plaše se, izlaze visoko. Odigrali su dobru utakmicu, imali jednu ili dve šanse kod povoljnog rezultata. Spremamo se za njih dosta dobro i mi ćemo izaći dosta jako, na svaku loptu. Već godinama su prepoznatljivi po tome da se radi o ekipi koja želi loptu na zemlji i neće odustati od igre. Nama uvek odgovara ekipa koja dođe da se nadigrava sa nama.

Prokomentarisao je Stanković i situaciju na tabeli Superlige Srbije.

- Bili smo u nekim momentima i na -8 i -11 u nekim situacijama, ali nas je to samo ojačalo. Svesni smo cele situacije, sve nam to daje snagu, da damo i više od naših mogućnosti. Sutra imamo priliku da se približimo vodećem na tabeli na -3, sve držimo u svojim rukama – zaključio je Stanković.