ZVEZDA PROTUTNJALA KROZ IVANJICU: Pešić i Mitrović "ljuljali" Javor i napravili sjajnu uvertiru pred "večiti derbi" (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Javorom sa 2:0 u meču 23. kola Superlige Srbije.

Golove za gostujući tim postigli su Pešić u 38. i Mitrović u 56. minutu susreta.

Imao je aktuelni šampion Srbije težak posao u prvom poluvremenu. Domaćin je pokušavao iz svih pozicija da preti i igra se uglavnom odvijala na polovini gostiju. Prvu priliku Javor je imao već u uvodnim minutima meča kada je Kembel u nekoliko navrata šutirao ka golu Borjana, ali bezuspešno.

Crvena zvezda, Javor

Zvezda je brzim kontrama i dugim loptama pokušavala da ugrozi protivnika, pa su tako u 18. minutu utakmice propuštene čak tri prilike za gol. Goman Strahinja Manojlović bio je nepremostiva prepreka sve do 38. minuta kada posle šuta Kataija lopta "kači" Pešića i završava u mreži.

Od tog trenutka pa do odlaska na odmor Zvezda je igrala silovito, ređala šanse, ali su golovi izostali.

Prednost stečenu u prvom delu igre duplirao je Mitrović u 56. minutu na asistenciju Kataija koji se probio po levom boku, privukao čuvare i prosledio loptu za mlaog igrača koji je iz prve pogodio.

Kako je pitanje pobednika ovog duela praktično bilo rešeno, crveno-beli su u nastavku igrali smirenije dok domaćin nije pronašao rešenje za neko iznenađenje.

Naredni meč Crvena zvezda igra 3. marta protiv Partizana na stadionu "Rajko Mitić", dok će Javor gostovati Kolubari u Lazarevcu.

FK Crvena zvezda

2. POLUVREME

90+2. minut - Kraj meča: JAVOR - CRVENA ZVEZDA 0:2

87. minut - JAVOR OPET MENJA: Bosić i Adamović su na klupi, a poslednjih nekoliko minuta igraće Eliomar i Vukašinović.

86. minut - IZMENA KOD ZVEZDE: Vigo izlazi, na terenu je Nikolić

71. minut - IZMENA I KOD JAVORA: Iz igre su izašli Gojković, Dukur i Kembel, a ušli su Tanko, Ratković i Đurić

67. minut - DVOSTRUKA IZMENA U ZVEZDI: Umesto Kataija i Mijailovića u igru su Kangva i Eraković

65. minut - Opao je ritam igre, bez konkretnih šansi na obe strane

56. minut - GOL! Stefan Mitrović DUPLIRA PREDNOST ZVEZDE!

51. minut - Sjajan pokušaj Dukurea, ali se Borjan nije dao iznenanditi...

15.00 - Počelo je drugo poluvreme!

1 / 19 Foto: Starsport©

1. POLUVREME

45. minut - Zvezda nastavlja da pritiska Javor. Ređaju se sjajne prilike pred golom domaćina, ali gola nema...

39. minut - Sudija pokazuje da je sve regularno!

CRVENA ZVEZDA VODI SA 1:0 u IVANJICI

Aleksandar Pešić, FK Crvena zvezda

38. minut - GOL! Katai šutirao, lopta pogađa Pešića i završava u golu!

Međutim biće VAR provera!

31. minut - Korner za Zvezdu, ali Manojlović ima lak zadatak. Usledila je kontra domaćina, sjajan šut i prilika za prvi gol na meču, međutim - ofsajd

25. minut - Igra se uglavnom odvija na polovini gostiju

18. minut - KAKVE ŠANSE ZA ZVEZDU! Prvo je Bukari šutirao, a Manojlović odbranio! Lopta koja se odbila stigla je do Pešića koji je uputio snažan šut, ali je golman domaćih opet bio na visini zadatka. Još jedna odbitak završio je kod Kange koji je loptu poslao preko gola

17. minut - Javor je imao najbolju priliku do sada - Kembel je bio na nekoliko metara od gola, šutirao je ali bezuspešno

16. minut - Još jedan korner za Zvezdu, Katai opet pokušava glavom, ali i dalje nema pogodaka

10. minut - Usledila je kontra i prva opasnija prilika za Zvezdu. Izborili su korner, Katai je pokušao glavom, ali ništa...

9. minut - Imao je domaćin priliku, približio se golu Zvezde, ali se Kembel nije snašao

4. minut - Javor ima prvi korner na meču, stvorila se gužva pred golom Zvezde, ali ništa što bi moglo da ugrozi šampiona Srbije

14.00 - Sudija Andrija Stojanović je označio početak meča

SASTAVI

JAVOR: Manojlović, Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić, Dukure, Adamović, Gojković, Bosić, Kembel, Gigić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Milunović, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Katai, Mitrović, Pešić.

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević rekao je da je ekipa oprezna pred prvenstvenu utakmicu protiv Javora i da će tek po njenom završetku razmišljati o "večitom" derbiju protiv Partizana.

"Dobra forma Javora je razlog za oprez, ali oni su svakako protivnik koji nama tradicionalno ne prija. Oni su čvrsti, organizovani, igraju dobru odbranu, tranziciju ka napred i vole kada su domaćini, tako da nam je potrebna maksimalna ozbiljnost da bismo ostvarili pozitivan rezultat", rekao je Milojević.

Šef stručnog štaba Javora Mladen Dodić priželjkuje da ekipa pruži maksimum i nada se da će to biti dovoljno za dobar rezultat.

"Za ovu utakmicu se pripremamo kao i za svaku drugu, jer za svaki duel imamo isti zahtev prema ekipi, a to je da da svoj maksimum na terenu. Želimo protiv Crvene zvezde da damo svoj maksimum. Dolazi nam u goste ekipa koja je najviše pokazala u ligi, osvojila 60 bodova, postigla i 60 golova i to govori dovoljno o njima. Za njih je pobeda imperativ u svakoj utakmici i učinićemo sve da dođemo do pozitivnog rezultata", rekao je Dodić.

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 60 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana. Javor zauzima 10. mesto sa 23 boda.