PARTIZAN SE PROBUDIO, DA LI JE KASNO ZA LIGU ŠAMPIONA: Crno-beli lako do trijumfa nad Novim Pazarom VIDEO

34. kolo

Fudbaleri Partizana savladali su u 34. kolu prvenstva Srbije Novi Pazar rezultatom 2:0 (1:0).

Utakmica je odigrana u Beogradu bez prisustva publike zbog kazne koji crno-beli odrađuju.

Golove su postigli Zlatan Šehović u 3. minutu i Rikardo Gomeš u 82. minutu.

Partizan posle ovog kola ima 64 boda, četiri manje od TSC-a i Čukaričkog koji dele drugu poziciju. Crno-beli imaju težak zadatak da u preostala tri kola osvoje pet bodova više od pomenutog dvojca kako bi se domogao drugog mesta koje vodi u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Novi Pazar je ostao na šestom mestu sa 50 bodova.

Crno-beli su posle tri meseca vezali dve pobede. Novi Pazar nije imao nijedan šut u okvir gola Partizana za 90 minuta.

Partizan u narednom kolu dočekuje Radnički 1923, a Novi Pazar gostuje Čukaričkom.

PARTIZAN - NOVI PAZAR 2:0 (1.0)

2. POLUVREME

88. minut - Joksimović upisan

Milan Joksimović je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Koloradom.

82. minut - Gavrić dobio žuti karton

Nenad Gavrić je zapisan zbog prigovora.

82. minut - GOOOL!

Rikardo je duplirao prednost Partizana i, utisak je, stavio tačku na ovaj meč. Jevremović je sjajno uposlio DIjabatea, ovaj iako sam ispred golmana, vratio loptu do Rikarda kome nije bilo teško da da gol.

76. minut - Nova izmena u Partizanu

Umesto Natha ulazi Kolorado. Pantić ide napred na mesto Natha, a Kolorado stiže na mesto zadnjeg veznog.

75. minut - Žuti karton za Pantića

Pantić je zbog nepropisnog građenja u duelu sa Gavrićem zaradio žuti karton.

67. minut - Izmena u Novom Pazaru

Umesto Ergelaša u igri je Stanojlović.

66. minut - Umalo izjednačenje

Gavrić je ušao u priliku jedan na jedan sa golmanom Popovićem, promašio je. Sreća po crno-bele da je bio ofsajd.

64. minut - Izmena u Partizanu

Umesto Meniga u igri je mladi Jevremović.

62. minut - Šehović ponovo u prilici

Mogao je bek crno-belih da postane dvostruki strelac, ali se nije snašao.

55. minut - Belić dobio žuti karton

Fudbaler Partizana je faulirao Nikčevića i stoga je zapisan u beležnici sudije.

50. minut - Menig prvi pripretio

Krilni napadač Partizana bio je agilan u prvom poluvremenu, u istom stilu je nastavio i u drugom, ali je njegov šut ovog puta završio preko gola.

1. POLUVREME

40. minut - Menig pogodio prečku

Kakav bi to pogodak bio! Kvinsi Menig je posle solo prodora šutirao i uzdrmao okvir gola gostiju.

28. minut - Menig bez završnice

Prošao je krilni napadač Partizana po levoj strani, predriblao i golmana Slavkovića, ali je otišao suviše ukoso. Probao je da centrira RIkardu, no bez uspeha.

27. Natho promašio šansu

Konačno su crno-beli prekinuli uspavanku, ali nisu bili precizni. Natho je dobio loptu od Meniga na ivici šesnaesterca, šutirao iz izgledne pozicije, ali je lopta otišla iznad prečke.

22. minut - Prva opipljivija akcija Novog Pazara

Gosti su se uglavnom branili u prvoj polovini prvog poluvremena. Sada su izveli prvu ozbiljniju akciju, lopta je stigla u peterac Partizana, ali je Vujačić na vreme otklonio opasnost.

9. minut - Pantić šutira, korner za crno-bele

Još jedan napad crno-belih, Pantić je šutirao iz daljine, Slavković poslao loptu u korner. Posle kornera nije bilo opasnosti po goste. Partizan je izveo do sada čak pet kornera.

8. minut - Rikardo izblokiran

Trudi se napadač Partizana, ali njegov šut je izblokiran.

6. minut - Meč nakratko prekinut

Utakmica je zaustavljena pošto je Belić ostao na zemlji posle jednog duela. Morao je da interveniše medicinski tim Partizana, pa je meč nastavljen.

3. minut - GOOOL!

Zlatan Šehović je doveo Partizan u vođstvo. Pantić je izveo korner, Šehović najviše skočio i sa oko 6-7 metara zatresao mrežu Novog Pazara.

Minut ćutanja pre početka meča zbog nastradalih u Beogradu i okolini Mladenovca.

Loše vesti po Partizan stižu sa Banovog brda i Kragujevca. TSC je slavio protiv Radničkog 1923, a Čukarički protiv Vojvodine, pa ovi rivali sada imaju po 68 bodova. Partizan ima sedam bodova manje u borbi za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Stadion: Partizana

Igra se bez prisustva publike.

Sudija: Nikola Radaković

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Ilić, Vujačić, Šehović – Belić, Natho – Dijabate, Pantić, Menig – Rikardo.

NOVI PAZAR (4-5-1): Slavković – Bogdanovski, Rubežić, Kurdić, Joksimović – Momčilović, Kiković, Nikčević, Đuričković, Ergelaš - Gavrić.

Fudbaleri Partizana od 20 časova na svom terenu igraju protiv Novog Pazara utakmicu 34. kola Super lige Srbije.

Stadion u Humskoj biće zatvoren za gledaoce, posle kazne koju je Partizan dobio zbog nereda njegovih navijača na utakmici protiv Čukaričkog.

Partizan je u prošlom kolu pobedio drugoplasirani TSC sa 3:1 u Bačkoj Topoli, a pre toga odigrao je 0:0 protiv Crvene zvezde. Uoči ovog kola crno-beli su na deobi četvrog mesta sa pet bodova manje u odnosu na TSC i Čukarički.

"Ova utakmica dolazi za njih u nezgodnom trenutku, ovo im je peti trener u ovoj sezoni, pa je teško uklopiti se u sistem kada se toliko menja trener. Ima par igrača koji su igrali u Partizanu i imaće veliku motivaciju da se pokažu. Mnogo bivših igrača je po nas bilo kobno. Ono što je važno je da moji igrači posle utakmice protiv TSC-a nisu pleteli, čvrsto stoje na zemlji, odlično treniraju", rekao je Duljaj.

On je rekao da ima mnogo problema sa sastavom, pošto zbog žutih kartona neće igrati Nemanja Jović, Slobodan Urošević i Siniša Saničanin. Neizvestan je nastup Kvinsija Meniga pošto je duže bio povređen, a u subotu je Samed Baždar obnovio povredu zgloba.

Trener fudbalera Novog Pazara Davor Berber rekao je da će njegovi igrači protiv Partizana u Beogradu, u utakmici 34. kola Super lige Srbije, moći da provere granice trenutnog maksimuma.

"Partizan je izašao iz rezultatske krize. Vratili su se u raniji ritam i formu. Ne smemo da im dozvolimo da igraju. Verujem da neće doći do izražaja kao na prethodnim utakmicama. Probaćemo da pružimo adekvatan otpor. Ako možemo do boda, bilo bi odlično, a tek ako pobedimo. Razgovarao sam sa ljudima iz uprave i daću šansu onima koji to zasluže kroz trening. Videćemo kakva je situacija i koliko se na neke može računati u narednom prvenstvu. To je prevashodni cilj, kao i da se ne brukamo, iako nas čekaju jaki rivali", rekao je Berber.

Novopazarci su izgubili pet puta uzastopno, računajući i ovonedeljni poraz u četvrtfinalu Kupa Srbije protiv TSC-a u Bačkoj Topoli (0:4).