ZVEZDA OSVOJILA ISTORIJSKU DUPLU KRUNU: Pešić je HEROJ crveno-belih, Čukarički posle PREOKRETA pao u sjajnom meču na Marakani!

finale KUPa SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije.

Zvezda je u finalu savladala Čukarički rezultatom 2:1

Crveno-beli su tako treći put osvojili duplu krunu i ušli u istoriju kluba i srpskog fudbala.

Gledali smo izuzetno zanimljivo prvo poluvreme.

Zvezda je bolje ušla u meč napadala i činilo se da će brzo slomiti otpor ekipe sa Banovog brda.

A onda potpuni šok.

Najpre velika šansa za ČukaričKI u 20. minutu, ali od svega samo korner.

A iz kornera spektakularan golom Marka Docića koji je uhvatio na spavanju Borjana.

Zvezdi je trebalo neko vreme da se oporavi od šoka, a onda u finišu poluvremenu, žestok pritisak crveno-belih.

Ređale su se šanse pred golom gostiju, ali Ivanić, Bukari, Katai, Eraković, Dragović, nisu uspeli da savldaju Belića

1 / 9 Foto: Starsport©

Zvezda je nastavila sa pritiskom i u nastavku.

Inicijativa se isplatila u 61. minutu, kada je Pešić glavom matirao Belića.

A potpuni preokret desio se u 76. minutu kada je Pešić ponovo sjajno reagovao i matirao Belića rezantnim udarcem.

Do kraja meča bilo je prilika na obe strane ali nije bilo promene rezultata.

Zvezda je zasluženo slavila u sjajnom meču.

Drugo poluvreme:

- KRAJ, ZVEZDA JE OSVOJILA KUP SRBIJE

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

89. minut - Rakonjac se spetljao u izglednoj situaciji i propustio priliku da reši sve dileme

87. minut - Sjajan pokušaj makazicama Badamosija, zamalo preko gola.

85. minut - Pokušao je Nikolić glavom iz trka, zamalo pored gola Čukaričkog.

80. minut - Kakva šansa za Čukarički , Stojanović nakon centaršuta pogađa stativu.

78. minut - U igri je Rodić umesto Azarova.

76.minut - GOOL, 2:1, ponovo Pešić, dobio je loptu u prostor od Ivanića i manirom iskusnog strelca matirao Belića

74. minut - Rakonjac je već imao dve prilike po ulasku u igru, odbrana Čukaričkog rešava opasnost

72. minut - Nova izmena u Zvezdi umesto Kataija u igri je Rakonjac

68. minut - Zvezda nastavlja da pritiska, želi drugi gol.

64. minut - Nova šansa kombinacija Ivanić Pešić, ovaj drugi šutira pored gola.

61. minut - GOOL, 1:1, Zvezda je izjednačila, Pešić je glavom zakucao loptu u mrežu Belića, nakon centaršuta Kangve.

58. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi u Kange i Viga, u igri su Kangva i Nikolić

57. minut Nova velika prilika za Ivanića, koji je gađao gornji levi ugao gola Čukaričkog i promašio

55. minut - Zvezda je tražila penal nakon starta na Vigu posle asistencije Ivanića, ali Mitić odmahuje rukom

53. minut - Zvezda pritiska i u nastavku, Čukarički vreba iz kontre.

48. minut - Dobar pokušaj Kataija, brani Belić.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 17 Foto: Starsport

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta.

45. minut - Nova velika prilika za Zvezdu, najpre je Bukari šutirao pravo u Belića, a onda Ivanić promašuje sa tri metra iskosa, šutira pored gola

.

41. minut - Velika prilika za Zvezdu posle kornera, pokušali su Dragović, pa Katai, ali je Ivanović izbacio loptu sa gol linije

40. minut- Ponovo veliki pritisak Zvezde u finišu prvog poluvremena.

Crvena zvezda, Čukarički

37. minut - Pokušao je Kanga iz daljine, nije bio precizan

32. minut - Ponovo sjajan korner Docića, šutirao je glavom Tošić, Dragović izbacuje loptu sa gol linije i sprečava siguran gol

29.. minut - Pokušao je Eraković glavom posle kornera, šutirao je pored gola.

26. minut - Zvezda potpuno šokirana ovim golom, Čukarički osokoljen parira velikom favoritu.

Milan Borjan

23. minut - Borjan se izgleda povredio prilikom gola, ali će nastaviti meč.

Zvezda

21. minut - GOOL, 0:1, Čukarički vodi, Docić je direktno iz kornera iznenadio Borjana i postigao sjajan gol.

20. minut - Kakva šansa za Čukarički, Borjan je najpre je zaustavio Ivanovića, kojeg je proigrao Docić, a onda u nastavku Badamosi je imao zicer , lopta od igrača Zvezde pogađa stativu i odlazi u korner.

15. minut - Pokušao je Pešić nakon centaršuta Azarova, ali nije bio precizan.

11. minut - Opao je malo ritam igre, nakon početnog pritiska Zvezde

6. minut - Žestoka inicijativa Zvezde od starta, Čukarički za sada odoleva.

3. minut - Prva prilika na meču, pokušao je Katai iz slobodnog udarca, brani Belić

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

SASTAVI:

Crvena zvezda:Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

Čukarički: Belić - Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović - Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić - Badamosi

Glavni sudija: Milan Mitić

Pomoćnici: Čedomir Andrejić, Miloje Milićević

Četvrti sudija: Andrija Stojanović

VAR: Momčilo Marković, Miloš Karadžić

Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog sastaju se u finalu Kupa Srbije.

Zvezda šestostruki uzastopni šampion i branilac trofeja u Kupu ima priliku da ovom pobedom osvoji treću uzastopnu duplu krunu i tako uđe u istoriju srpskog fudbala jer to još uvek nikome nije pošlo za rukom.

Svestan je toga i trener crveno-belih Miloš Milojević.

- Imaćemo dobru utakmicu, pripremu za ono što Zvezdu očekuje na jesen. Kada je reč o Čukaričkom, očekujem mladu i poletnu ekipu, željnu dokazivanja i borbe za preostali trofej u sezoni, tako da, verujem da će moji igrači biti odgovorni i pred punom Marakanom osvojiti Kup Srbije.

Miloš Milojević

Iako je Zvezda ostvarila tri pobede protiv Čukaričkog ove sezone, Milojević smatra će finale Kupa Srbije biti drugačija utakmica od svih odigranih protiv "brđana" ove sezone.

- Kup je najmasovnije takmičenje gde i manji timovi iz nižih rangova vide svoju šansu i idu preko maksimalnih mogućnosti. Kad spustite gard i niste na maksimumu, to može da bude problem i zato pozivam na oprez i odgovornost. To je svakako naš deo posla da igrači budu maksimalni u četvrtak, ali neće biti lako, iako smo Čukarički tri puta pobedili ove sezone. Biće to drugačija utakmica, drugi vid takmičenja, finale je nešto sasvim drugo i to nema veze s prvenstvom, i oslabljeni jesu, ali je to ekipa koja godinama sistemski lansira mlade igrače, koji bez opterećenja i odgovornosti, rešavaju utakmice i mogu da ugroze protivnika. Tako da, te tri pobede moramo da shvatimo kao prošlost, ovo je nova utakmica gde je svaki pas bitan, gde se svaki duel računa.

Analizirao je Milojević ekipu Čukaričkog.

- Regulativa FSS i ljudi koji potpisuju ugovor, ne samo u Srbiji, već u svakoj zemlji je da pozajmljeni igrači, ili mogu, ili ne mogu da igraju protiv matičnog kluba. Nije to pitanje za mene, iako je dobro za nas što Popović, Pankov i Lučić neće igrati, a opet, ako već ne nastupaju za Zvezdu, ima logike da su na raspolaganju Čukaričkom. Svakako, to nije pitanje za mene. Čukarički je dobar tim, imaju Badamosija, Ivanovića, Ovusua, Tomovića, Docića iz prekida, tu je i Tošić i nije to samo skup igrača, već imaju kontinuitet. Sretao sam se u prošlosti s njima i sa stranim timovima, znam šta i koliko mogu i mislim da je ključ u tome da kontrolišemo utakmicu i onda su pojedinci manje važni. Kada mi imamo kontrolu, onda je sav kvalitet na našoj strani., objasnio je Milojević

Dušan Kerkez

Sa druge strane trener Čukaričkog Dušan Kerkez veruje u svoje izabranike.

- Očekuje nas praznik fudbala, Zvezda je svakako favorit zbog svega što je uradila ove godine, osvojila titulu, ali to ne umanjuie naš uspeh i verujem da imamo šanse da osvojimo trofej. Sve utakmice smo do sada igrali u gostima, sve pobedili, bez primljenog gola. Sad nas čeka finale, jedna utakmica, autsajderi smo, ali sigurno ćemo biti bolji nego na prethodnim utakmicama. Daćeno sve od sebe, ovakve prilike se pružaju možda jednom u životu i da probamo da osvojimo trofej.

Utakmica se igra na stadionu " Rajko Mitić " sa početkom u 21 čas.