PARTIZAN MELJE REDOM: Crno-beli u drugom delu slomili Voždovac i upisali 11. uzastopnu pobedu! VIDEO

Super liga Srbije

Fudbaleri Partizana zabeležili su 11. uzastopnu pobedu u prvenstvu Srbije.

Crno-beli su na svom terenu u utakmici 13. kola savladali Voždovac rezultatom 3:0 (0:0).

Partizan je do pobede stigao blickrigom, postigao je dva gola u dva minuta. Prvo je Ksaver Severina pogodio u 55. minutu, a samo minut kasnije i Gajas Zahid pogađa mrežu gostiju.

Tačku na ovaj meč stavio je Mateus Saldanja iz penala u 84. minutu. Brazilac je prethodno oboren od strane Damjanovića, a zatim je uzeo loptu i realizovao najstrožu kaznu.

Partizan je učvrstio prvu poziciju sa 34 boda iz 12 utakmica. Crvena zvezda ima sedam bodova manje, uz meč manje.

Crno-beli nisu primili gol već 508 minuta.

Crno-beli u narednom kolu gostuju Novom Pazaru, a Voždovac dočekuje niški Radnički.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 3:0 (0:0)

2. POLUVREME

87. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Nemanja Trifunović umesto Zahida, Samed Baždar umesto Saldanje.

85. minut - Izmena u Partizanu

Mateja Stjepanović menja Kristijana Belića.

84. minut - GOOOL! Mateus Saldanja je strelac iz penala - 3:0

Saldanja je siguran sa 11 metara. Njegov deveti gol ove sezone.

83. minut - Penal za Partizan

Filip Damjanović je napravio prekršaj nad Saldanjom koji je bio u brzom prodoru.

75. minut - Nova izmena u Voždovcu

Đurđević menja Noveskog.

70. minut - Nova izmena u Partizanu

Šćekić menja Kanutea.

68. minut - VAR proverava penal za Voždovac

Marković je startovao u svom šesnaestercu nad Vujanovićem. Sudija je u prvi mah odmahnuo rukom, ali je zatim odlučio da gleda VAR. Na kraju je dosuđen indirekt za Partizan jer je u začetku akcije jedan od fudbalera Voždovca igrao rukom. Po svemu sudeći, sudija je bio spreman da pokaže na penal da nije bilo igranja rukom.

68. minut - Prva izmena u Partizanu

Umesto Natha u igri je Nemanja Nikolić.

67. minut - Treća izmena u Voždovcu

Teodorović menja Burmaza.

60. minut - Izmene u Voždovcu

Vujanović umesto Neškovića, Vilka umesto Vaštšuka.

56. minut - GOOOL! Zahid duplira prednost crno-belih - 2:0

Blic krig Partizana. Zahid sa nekoliko metara postiže gol. Odličan dupli pas Norvežanina sa Nathom i sigurna realizacija.

55. minut - GOOOL! Vodi Partizan - 1:0

Sjajna akcija Severine, sam se izborio za poziciju posle driblinga i iskosa sa desne strane poslao loptu u suprotan golmanov ugao.

54. minut - Nova velika prilika za Partizan

Severina je prošao po levoj strani i centrirao, Belić je natrčao ali promašio!

48. minut - Katić brani šut Severine

Oprobao se Severina, Katić brani i šalje loptu u korner. Kanute posle kornera šutira preko gola.

46. minut - Zahid neprecizan

Mogao je Partizan do vođstva već posle 35 sekundi u drugom poluvremenu, međutim Zahid je šutirao pored gola.

1. POLUVREME

45+1. minut - Kraj 1. poluvremena

Partizan je bio konkretniji, stvorio preko Natha i Iliča izgledne prilike, ali bez promene rezultata. Pretio je i Voždovac, gosti se nisu branili.

43. minut - Ilić šutira, Katić brani

Sjajna šansa za mladog štopera crno-belih. Ilić je bio najviši u skoku posle centaršuta Natha, međutim, golman Voždovca Katić je skinuo loptu koja je išla u gol i izbacio je u korner. Posle centaršuta nije bilo opasnosti po goste.

38. minut - Belić zabrinuo Duljaja

Defanzivac crno-belih preskočio je prošlu utakmicu, bio je pod upitom i za ovu. Morao je van terena da mu se ukaže pomoć, srećom po crno-bele brzo se vratio.

29. minut - Saldanja umalo precizan

Mogao je Brazilac da postigne gol iz izgledne prilike, ali on svakako ne bi bio priznar jer se nalazio u ofsajdu.

27. minut - Natho tražio penal

Matić je klizećim startom u svom kaznenom prostoru otklonio opasnost, a Natho je pao preko njega. Izraelac je tražio penal, ali je sudija Stamenković odmahnuo rukom.

23. minut - Jovanović morao van 16

Golman Partizana bio je oprezan i hitro reagovao na jednu dugu loptu gostujućeg tima. Jovanović je morao da istrči van 16 i interveniše.

21. minut - Saldanja je pokušao

Crno- beli su bili u napadu, Saldanja je primio loptu u šesnaestercu, pokušao je da šutira, ali je bio izblokiran.

16. minut - Au, šta promaši Natho

Sjajna akcija crno-belih po desnoj strani. Lopta je stigla do Natha koji je bio sam na oko 7-8 metara ali je njegov šut otišao daleko iznad gola.

15. minut - Pripretio je Vaščuk

Estonski reprezentativac je šutirao, a lopta je pogodila spoljni deo mreže.

13. minut - Velika šansa za Saldanju

Prošao je Belić po desnoj strani, uposlio Severinu koji je ušao u peterac i zavrnuo ka Saldanji. Ipak, u poslednjem trenutku gosti su blokirali šut i poslali loptu u korner. Posle kornera bez opasnosti po "Zmajeve".

11. minut - Prvi korner za goste

Marković je izbio loptu okjom je Jočić pokušao da uposli Flemingsa. Posle kornera ništa od šanse.

5. minut - Slobodan udarac za Voždovac

Ofanzivno je krenuo Voždovac. Flemings je oprobao šut sa 20-tak metara, ali je izblokiran. Potom je gostujući tim dobio slobodan udarac. Snažno je šutirao Burmaz, Jovanović je odbranio.

1. minut - Utakmica je počela

Partizan napada ka severnoj strani svog stadiona.

Partizan je pobedio u prethodnih 10 međusobnih utakmica uz gol razliku 28:2. Voždovac je 2019. godine poslednji put slavio u međusobnim mečevima.

Voždovac igra sjajno ove jeseni. Protiv ekipa koje igraju u Evropi ima pozitivan bilans. Savladao je Crvenu zvezdu sa 3:2, a protiv Čukaričkog i TSC-a odigrao nerešeno 1:1.

Trener Partizana Igor Duljaj neće moći da računa na Kalulua i Meniga na ovom meču zbog povreda.

PARTIZAN - VOŽDOVAC

Stadion: Partizana

Sudija: Ivan Stamenković

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute, Belić - Severina, Natho, Zahid - Saldanja.

VOŽDOVAC: Katić - Novevski, Damjanović, Zečević, Đuričić, Matić - Vaščuk, Jočić, Flemings, Nešković - Burmaz.

Beogradski Partizan u okviru 13. kola Super lige Srbije na svom stadionu dočekuje gradskog rivala, ekipu Voždovca.

Šef stručnog štaba crno-belih Igor Duljaj ističe da niz pobeda ništa ne znači, da su rekordi za neki drugi sport, a da njega zanima samo prvi naredni susret i pobeda.

"Imamo deset pobeda u nizu, ali to ništa ne znači. Rekordi su za atletiku, tamo se to gleda. U fudbalu sve ima početak i kraj i tome ne pridajem nikakvu važnost. Isto važi i za pitanje jesenjeg prvaka. Šta to znači? Nikada to nisam vrednovao, jedino što mi je bitno u ovom momentu je utakmica sa Voždovcem i ništa više od toga. Belić i Kalulu nisu trenirali, Filipović takođe ima temperaturu, dok je Ilić dobio veliku posekotinu na nozi. Tek kada se danas pojave na treningu znaću na koga ću moći da računam. Nadam se da će deo ljudi koji su bili na košarci doći da podrži i nas. Takođe, imamo obavezu i prema ljudima koji su bili u Kragujevcu, a bio je radni dan. Podrška navijača, naravno, i imponuje, zato što ljudi cene rad, ne samo moj nego celog tima. Navijače možete da "prevarite" na kratak period, ali posle toga sve pada u vodu. Ceni se trud, rad, poštenje, a to je ono što naš tim radi. Prija mi sve to. Ponekad uhvatim sebe kako razmišljam, pa se spustim na zemlju. Ako čovek poleti, pomisli da je njegov ceo svet, sve se sruši za sekund."

Vodećem Partizanu, koji ima 31 bod iz 11 utakmica, četiri više u odnosu na gradskog rivala, stiže četvrtoplasirana ekipa koja je do sada sakupila 17 bodova.

Šef stručnog štaba "zmajeva" Marko Savić ističe da su crno-beli u najboljoj formi od svih superligaških timova, ali najavljuje veliku borbu za bodove:

"Partizan je ekipa koja je ubedljivo u najboljoj formi u celoj ligi, najkonstantniji su. Uspeli su i da preokrenu neke duele, što pokazuje da veruju u to što rade i da imaju dobru energiju. Sa druge strane, u poslednje vreme prikazali su dominaciju, protivnici nisu uspevali da im zaprete, nisu primili nijedan gol u poslednja četiri meča, ubedljivi su. Imaju vrhunske igrače, dobro su organizovani, jasni su za analizu. Odlikuje ih fenomenalna tranzicija u napadu, to je nešto što im je najubojitije oružje, sposobni su da kazne svaku grešku protivnika, nije lako igrati protiv njih. Imamo i mi naše kvalitete koje možemo da nametnemo i trudićemo se da to i uradimo. Znamo da je to jedno od dva najteža gostovanju u ligi, uz ono Crvenoj zvezdi. Igraju na svom terenu, u odličnom momentumu su, ali to je samo jedan motiv više za nas da izađemo, budemo hrabri i pokušamo da pobedimo Partizan. Utakmicu spremamo na taj način, dajemo i apsolutno najveći mogući respekt, jer pored toga što su istorijski jedan od naša dva najveća kluba, u ovoj sezoni su do sada najviše pokazali."