BLEDI PARTIZAN PREKINUO CRNI NIZ: Crno-beli golom Baždara savladali Spartak, uz nestvaran podatak VIDEO

Super liga Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 27. kola prvenstva Srbije.

Jedini gol na meču je postigao Samed Baždar u 21. minutu.

Nestvaran podatak sa utakmice je da je Spartak izveo čak 13 kornera, a Partizan samo jedan!

Partizan je tako prekinuo niz od tri utakmice bez pobede. Partizan sada ima 64 boda, četiri manje od Crvene zvezde, a osam više od trećeplasiranog TSC-a.

Glavobolju Duljaju zadaju i povrede Bibrasa Natha i Gajasa Zahida.

PARTIZAN - SPARTAK 1:0 (1:0)

(Baždar 21)

2. POLUVREME

89. minut - Jovanović još jednom spasava crno-bele

Prijović je šutirao pod prečku, Jovanović izbacio loptu u korner.

89. minut - Partizan ponovo traži penal

Crno-beli smatraju da je lopta pogodila u ruku Juga Stanojeva na putu ka golu.

88. minut - Auh, kakva šansa za goste

Opasna kontra Spartaka, Kolins je izmakao ofsajd zasedi, izbio sam ispred Jovanovića, ali ništa od gola. Crno-beli su tražili prethodno prekršaj.

85. minut - Neverovatan podatak

Gotovo nestvarno zvuči podatak da je Spartak izveo 10 kornera, a Partizan samo jedan.

84. minut - Velika šansa za Spartak

Mudrinski je glavom šutirao sa 5-6 metara, a Jovanović odbranio.

77. minut - Još jedna povreda u Partizanu

Nemanja Trifunović menja Zahida, koji je zbog povrede završio meč.

68. minut - Zahid je pokušao

Šutirao je Zahid sa oko 18 metara, ali pravo u golmana Vulića.

66. minut - Izmena u Partizanu

Severina menja Kalulua.

65. minut - Trostruka izmena u Spartaku

Mudrinski umesto Ubiparipa. Tomović umesto Đurasovića. Kolins umesto Mijailovića.

58. minut - Prinudna izmena u Partizanu

Umesto povređenog Natha ulazi Kastiljo.

Ulazi i Nikolić umesto Baždara.

57. minut - Lukić je upisan u beležnicu

Lukić je zaustavio kontru Partizana prekršajem.

46. minut - Dvostruka izmena u Spartaku

Umesto Dejana i Marka Kerkeza u igri su Prijović i Jug Stanojev.

1. POLUVREME

43. minut - Partizan još jednom tražio penal

Kalulu je uleteo u šesnaesterac Spartaka, pokušao iskosa sa desne strane da vrati ka sredini terena. Lopta se odbila od jednog igrača Spartaka. Crno-beli su tražili penal zbog igranja rukom.

40. minut - Partizan je propustio šansu

Kovačević se lepo ubacio na prvu stativu posle slobodnog udarca, šutirao ka daljoj stativi, ali je lopta prošla tik pored gola.

39. minut - Još jedan žuti karton za goste

Posle Mijailovića i Marko Kerkez je dobio žuti karton. Kalulu je pobegao defanzivcu Spartaka, a ovaj ga je srušio s leđa.

38. minut - Zahid je oprobao šut

Vezista Partizana je tukao levicom sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan.

37. minut - Prvi žuti karton na meču

Mijailović je oštro startovao s leđa i zaradio žuti karton.

32. minut - Šansa za Spartak

Gosti su u nekoliko navrata opasno pretili domaćem timu, pogotovo posle centaršuteva sa strane. Tako je i sada bilo, sjajan centaršut ka Ćalasanu, ali je Stojković u poslednjem trenutku zasmetao, pa je igrač Spartaka šutirao pored gola.

21. minut - GOOOL! Partizan vodi golom Baždara - 1:0

Samed Baždar je doneo Partizanu vođstvo 1:0. Natho je sa ivice šesnaesterca šutirao, golman Vulić kratko odbio loptu, a na nju je natrčao mladi napadač crno-belih i sproveo je u mrežu.

9. minut - Partizan tražio penal

Crno-beli su imali šansu posle kornera. Goh je u padu pokušao da šutne, a Vulić je odbranio. Crno-beli su se bunili, tražili su penal, ali se sudija Stanko Ostraćanin nije oglasio.

6. minut - Kovačević klizećim startom sprečio šansu

Spartak je bio u akciji, Mijić je pokušao kroz odbranu Partizana da proturi loptu, ali je Kovačević uklizao i sprečio stopostotnu šansu za goste.

3. minut - Prvi šut ka golu Spartaka

Baždar je oprobao šut sa 15-tak metara, lopta odlazi preko gola.

2. minut - Prva šansa na meču

I to za Spartak! Babić je dobio loptu u šesnaestercu domaćina, ali je njegov šut izblokiran.

Partizan, Spartak

Pomalo neobično, ali Partizan u prvom poluvremenu napada ka južnoj strani.

Partizan je u prvom delu sezone slavio u Subotici sa 3:0, golovima Markovića, Zahida i Saldanje, ali je poslednji duel u Humskoj pripao gostima - Subotičani su slavili sa 1:0 golom Bijelovića.

U timu Partizana ni na ovoj utakmici nema Mateusa Saldanje zbog povrede.

PARTIZAN - SPARTAK

Stadion: Partizana

Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Zahid - Natho, Kalulu, Goh - Baždar. Trener: Igor Duljaj.

Klupa: Krunić, Saničanin, Severina, Kanute, Šćekić, Kastiljo, Nikolić, De Medina, Filipović, Trifunović, Stjepanović.

SPARTAK: Vulić - Mijailović, Bogićević, Dejan Kerkez, Ćalasan, Marko Kerkez - Đurasović, Lukić, Mijić - Ubiparip, Babić. Trener: Nenad Lalatović.

Klupa: Manojlović, Tošeski, Mudrinski, Todoroski, Stanojev, Prijović, Rošević, Atule, Krsmanović, Tomović, Dunđerski.

Beogradski Partizan u okviru 27. kola Super lige Srbije dočekuje Spartak iz Subotice od 18.30 časova.

Crno-beli, koji trenutno drže drugu poziciju, ne znaju za pobedu na poslednje tri utakmice, pa je ovaj duel od velikog značaja za ti Igora Duljaja.

"Poslednji rezultati su nas u neku ruku uzdrmali, ali rezultatski, s obzirom na to da smo imali mnogo šansi protiv Napretka i Lučana i time možemo da budemo zadovoljni. Ali pamti se samo rezultat i, naravno da ne možemo da budemo zadovoljni. Nismo ostvarili pobede u poslednje tri utakmice, protiv Zvezde, Napretka i Lučana. Utakmica protiv Spartaka je izuzetno važna, važna su ta tri boda da bismo se ponovo vratili na pravi put. Greške se smanjuju dobrim radom na treninzima. To je moja odgovornost, a više je do koncentracije i karaktera igrača. Verujem da će raditi ono što se očekuje od njih, svesni da mogu i moraju mnogo bolje kad su te stvari u pitanju. U svakodnevnom sam kontaktu sa Saldanjom, šalje snimke i izveštaje. Dnevno provodi deset sati na terapijama i treninzima. Verovatno će u toku sledeće nedelje na teren i početi da radi sa loptom, ne sa ekipom. Miličić igra na poziciji štopera i teško je kad se vraća iz povrede da ga ubacujete na toj poziciji po deset, petnaest minuta. Treba vremena izaći iz povrede, a nemate luksuz da mu date više vremena. Potrebno je još mesec dana, ali i prijateljske utakmice da se oslobodi straha i postepeno vrati u formu. Najveću snagu i energiju subotičkoj ekipi daje Lalatović, koji je moj prijatelj i bivši saigrač iz Šahtjora. Imaju čudne rezultate, kod kuće su izgubili nekoliko utakmica, a u gostima imaju pobedu i tri nerešene. Taj podatak može malo da nas zabrine. Naravno da će biti motivisani, a imamo naš cilj i plan da osvojimo tri boda."

Subotički plavo-beli su uoči ovog kola bili na desetoj poziciji sa 31 bodom, četiri manje u odnosu na ekipu koja drži osmo mesto koje vodi u plej-of.

Šef stručnog štaba Nenad Lalatović ističe da je domaćin favorit, ali najavljuje da će njegov tim pokušati da se nadmeće i da zabeleži pobedu:

"Igramo u Humskoj, domaćin je apsolutni favorit, ako bilo šta napravimo to biće iznenađenje. Mnogi ljudi očekuju pobedu Partizana. Verujem u svoj tim, da može da priredi iznenađenje, iako očekujem da će biti mnogo ljudi koji će doći da podrže Partizan, ali i da mene napadaju. Na sve to sam spreman. Ne bi trebalo trošiti reči o crno-belima, o njima sve govori kako igraju u poslednjih godinu dana, otkako je došao Igor Duljaj, moj veliki prijatelj. Znamo se još iz igračkih dana u Šahtjoru, bili smo komšije, viđali se svakodnevno. Drago mi je što beleži dobre rezultate, do pre dva kola je bio prvi na tabeli i to govori o snazi tima. Biće teško, igrači moraju da uđu u utakmicu maksimalno hrabro i angažovano, da ispune sve ono što očekujem, a to je da izdržimo pritisak prvih dvadeset minuta. Ako to uspemo, imamo dobre šanse za pozitivan rezultat. Partizan fenomenalan, sjajan, sa sjajnim igračima na svim pozicijama. Favorit je, ali ne idemo sa belom zastavom u Beograd. Dolazimo da se nadmećemo, pokušamo da damo maksimum. Ako Partizan pobedi to je nešto sasvim normalno. Kad Zvezda i Partizan pobede u Srbiji to je normalno, a kad ne slave to je smak sveta. Moji igrači nemaju šta da izgube, mogu samo da dobiju."