Rad pobedio OFK-u,Pazarci šokirali Jagodinu

Superliga Srbije

Bitnu pobedu u borbi za opstanak ostvarili fidbaleri kulskog Hajduka

BEOGRAD - Fudbaleri Rada pobedili su na stadionu na Banjici u gradskom derbiju ekipu OFK Beograda sa 1:0 u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Strelac jedinog pogotka u ovom duelu bio je Uroš Đurđević u 14. minutu, čime su "građevinari" sačuvali šanse za osvajanje četvrtog mesta na tabeli. Gosti su od 83. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je crveni karton zaradio Aleksandar Čavrić. Ipak u poslednjim trenucima meča i ekipa Rada ostala je bez isključenog Marka Stanojevića.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Novi Pazar koji je kod kuće bio bolji od četvrtoplasirane Jagodine sa 2:1.

Novopazarci su do šestog prvenstvenog trijumfa došli zahvaljujući pogocima Admira Kecapa i Mladena Popovića.

Ekipa Hajduka iz Kule je u Smederevu takođe osvojila važna tri boda u borbi za opstanak, a strelac jedinog gola na meču bio je Milan Ćulum u 87. minutu.

Pogodaka nije bilo u Kragujevcu u duelu domaćeg Radničkog i ekipe BSK-a iz Borče. Na stadionu Čair u Nišu bodove su podelili Radnički i Donji Srem (1:1).