icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Adria media

SJAJAN OTPOR OSVAJAČU LIGE ŠAMPIONA: Mega se borila, ali na kraju ipak poražena

sjajn meč

Košarka

Košarkaši Mega Bemaxa su pružili odličan otpor pobedniku FIBA Lige šampiona, ali je atinski AEK na kraju slavio sa 97:104 (29:27, 16:28, 28:28, 24:21) u okviru kontrolnog meča koji je odigran u hali Mega Factory u Beogradu.

Izabranici Dejana Milojevića su u finišu uspeli da spuste razliku na 4 poena, ali je iskusni AEK uspeo da odbrani pobedu i na kraju slavi.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 27 poena i 8 skokova (indeks 35) i Kostja Mušidi sa 13 poena. U ekipi AEK-a su se istakli Jonas Mačijulis sa 23 poena (trojke 6-7) i Ksavijer Mejs sa 19 poena.

Naredni kontrolni meč Mega Bemax igra protiv kineske ekipe Beijing u sredu 12. septembra od 16 časova u hali Vizura Sport u Zemunu.

U prvoj četvrtini je viđeno puno poena sa obe strane uz dobru igru Bitadzea, Fundića i Mokoke a rezultat posle prvih 10 minuta postavlja Janjić trojkom, 29:27. U drugoj četvrtini su igrači Mege dopustili previše prostora u odbrani što gosti koriste i trojkama stižu do plus 11. Mega je zaigrala bolje u odbrani, smanjila minus, ali AEK u finišu vraća dvocifrenu prednost za 45:55 na poluvremenu.

AEK sredinom treće četvrtine stiže do plus 14, ali Mušidi i Bitadze pokreću ekipu i Mega polako spušta minus do 4 poena, 69:73. U finišu četvrtine je opet bio pad koncentracije u odbrani pa je rezultat 73:83 pred poslednjih 10 minuta.

Igrači Mege se nisu predavali u poslednjoj četvrtini, Bitadze i Mušidi su pokrenuli seriju pa je u nekoliko navrata minus bio spušten na 4 poena, ali Mega ne koristi nekoliko prilika da preokrene meč pa je AEK došao do zaslužene pobede, 97:104.

Mega Bemax: Mušidi 13, Janjić 3, Marjanović 11 (6 asistencija), Islamović, Ašćerić 8 (5 asistencija), Mokoka 12, Bitadze 27 (8 skokova, 3 blokade, indeks korisnosti 35), Stanić 6 (4 skoka), Koprivica, Mišković 8 (5 skokova), Fundić 9.

A.E.K: Ksantropulos 2, Šakota 16, Calmpuris 9, Macijulis 23, Mejs 19, Agravanis, Moraitis, Grifin 7, Rogkavopulos, Roberson 8, Janopulos 6, Hanter 14.

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!