CRVENA ZVEZDA SLAVILA U PRVOM VEČITOM DERBIJU: Crveno-beli utišali Grobare, Zvezdini stranci nerešiva enigma za Partizan (KURIR TV)

VEČITI DERBI

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (77:71) u devetom kolu regionalne ABA lige.

1 / 16 Foto: Starsport©

Partizan je taj napad odbio, ponovo stekao devet poena viška, ali je pred krqaj prvog poluvremnena Zvezda serijom poena uspela da na odmor ode sa svega tri poena zaostataka. Partizan je vodio 41:37.

Na startu drugog poluvremena Partizan je izgubio četiri lopte (nije pomogao ni tajm-aut), što je Zvezda kaznila i serijom poenan Perperoglua povela 51:44. Posle toga su Reglend i Perperoglu odbijali svaki napad Partizana, koji se mnogo oslanjao na šut za tri poena koji nije bio uspešan kao u prvom poluvremenu.

Najefikasniji su kod pobednika bili Stratos Perperoglu sa 25 poena i Džo Reglend sa 19. Jedanaest poena je ubacio Mohamed Faje, dok je u Partizanu Džok Lendejl imao 1 poena, po 12 su ubacili Bandža Si i Markus Pejdž.

Zvezda sada ima devet pobeda iz isto toliko mečeva, dok Partizan ima skor od 4 pobede i pet poraza.

Četvrta četvrtina

40. minut 77:71 - Kraj utakmice

39. minut 62:72 - Zvezda je na pragu pobede

35. minut 62:72 - Partizan mnogo šutira za tri poena, ali u drugom poluvremenu nema realizaciju kao u prvom, kada ih je ubacio šest

34. minut 67:59 - Vanja Marinković je pogodio uz faul Odža

33. minut 56:67 - Trojka Reglenda preko ruke

32. minut 54:62 - Perperoglu je pogodio trojku, svoju petu

31. minut 54:58 - Trener Crvene zvezde Milan Tomić dobio je tehničku grešku jer je dodirnu loptu i tako stojeći u terenu pokušao da je spreči da izađe u aut

Zagorac je skinuo zaštitnu masku, koju nosi zbog preloma i operacije nosa

30. minut 51:58 - Partizan je mnogo grešio imao veliki broj izgubljenih lopti, što je Zvezda iskoristila i preokrenula situaciju na terenu

28. minut 50:56 - Mini serija Partizana 4:0

26. minut 44:54 - Zvezda je prvi put na plus 10

25. minut 44:51 - Trojka Perperoglua

23. minut 44:46 - Preokret Zvezde na startu trećeg kvartala

21. minut 44:38 - Trojka Sija

Košarkaši Crvene zvezde su u poluvremenu promenili dresove,i umesto belih imaju crvene

Treća četvrtina

20. minut 41:38 - Ekipe igraju u serijama, a posle prvog poluvremena utisak je da je Trinkijeri psihološki bolje pripremio ekipu za ono što se dešavalo u prvih 20 minuta

19. minut 36:32 - Pet vezanih poena Fajea

17. minut 34:25 - Partizan je na plus devet posle poena Pejdža sa penala

15. minut 27:23 - Partizan je opet imao plus sedam, ali je Perperoglu ubacio trojku

12. minut 22:20 - Kešelj je pogodio dvojku, a Beron trojku, posle čega je Trinkijeri zatražio minut odmora

Druga četvrtina

10. minut 22:15 - Partizan je na krilima Lendejla i Jankovića pogodio šest trojki

8. minut 17:12 - Dve vezane trojke Jankovića! Partizan je na plus pet, a Tomić traži minut odmora

6. minut 11:10 - Partizan prvi put vodi

5. minut 9:10 - Lendejl je pogodio tri trojke! Odžo ne izlazi na njega

5. minut 6:10 - U jednom momentu na terenu je bio samo jedan srpski igrač, Vanja Marinković u dresu Partizana

3. minut 3:7 - Trojka Lendejla

2. minut 0:5 - Crvena zvezda je bolje počela

Prva četvrtina

Mnogo je igrača koji su bili u oba kluba

Stigao i Paspalj

Na derbi je stigao i ambasadoer lige i legenda Partizana Žarko Paspalj, kome društvo pravi ćerka.

Crno-beli u lošem raspoloženju dočekuju večitog rivala, nalaze se u seriji od tri poraza zaredom, ali ni Zvezda ne blista u poslednje vreme, iako je i dalje jedina ekipa koja nije doživela poraz u ABA ligi.

Treneri debituju u derbiju!

Kuriozitet današnjeg derbija jeste to da će i Andrei Trinkijeriju i Milanu Tomiću ovo biti prvi put predvoditi svoj tim na najvećem derbiju na ovim prostorima.

Poslednjih pet okršaja večitih - Zvezda uspešnija

Poslednji međusobni okršaj večitih bio je u januaru ove godine. Sastali su se u ABA ligi i Zvezda je slavila rezultatom 86:74.

Poslednjih pet susreta:

Crvena zvezda - Partizan 86:74

Partizan - Crvena zvezda 84:100 Partizan - Crvena zvezda 86:81

Crvena zvezda - Partizan 82:73 Partizan Crvena zvezda 86:81

Janković u centru pažnje: Nije to utakmica, to je RAT

Stefan Janković će prvi put zaigrati protiv svog bivšeg kluba.

"Svi znaju koliko nam ta utakmica znači. Ja sam prošle godine video šta to znači, to nije utakmica, to je rat! Ta utakmica može dosta toga da nam promeni", rekao je košarkaš Partizana pred derbi.

Zagorac debituje!

Jedan od najboljig igrača Partizana, Rade Zagorac, svestan je da će mu ovo biti prvi derbi u karijeri.

"Sve je debitantsko za mene ove sezone. Imao sam slična iskustva igrajući za Megu protiv Partizana i Zvezde, pa imam osećaj kako to može da izgleda. Priprema u taktičkom smislu se ne razlikuje od drugih utakmica, najvažnija je mentalna priprema", rekao je Zagorac.