DRAMA U PIONIRU: Zvezda slomila FMP tek posle produžetaka, gosti vodili skoro ceo meč!

aba

U 10. kolu ABA lige Crvena zvezda je tek nakon produžetaka savladala FMP iz Žreleznika rezultatom 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12) u hali "Aleksandar Nikolić"

"Crveno-beli" su veoma dobro otvorili meč i brzo stekli prednost koju su imali sve do finiša prve četvrtine kada su "panteri" zahvljujući veoma dobroj partiji Radosavljevića poveli na kraju deonice 23:21.

U drugoj četvrtini videli smo pravu rezultatsku klackalicu, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali je FMP ipak završio prvo poluvreme sa prednošću od tri poena - 41:38.

Sjajno su se držali "panteri" i tokom naredne deonice, sredinom treće četvrtine su ispustili prednost, no pred poslednju, odlučujuću četvrtu četvrtinu otišlo se sa prednošću gostiju - 60:55.

Posebno su se istakli Pecarski i Tejić na čijim je krilima FMP na početku poslednjeg perioda meča stigao i do dvocifrene prednosti, ali je Zvezda polako stizala zaostatak. Crvena zvezda je u poslednja dva minuta ušla kao vodeći tim zahvaljujući poenima Gista, pa je usledila veoma uzbudljiva završnica regularnog dela nakon kojeg smo videli produžetke.

U produžetku još jedna rezultatska klackalica, a presudio je Davidovac trojkom kad se Zvezda odlepila na sigurnih plus pet.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi bio je Lorenco Braun sa 25 poena, pet skokova i sedam asistencija, Davidovac je upisao 18 poena, dok su dvocifreni u Zvezdi bili još i Gist sa 12 i Dženkins sa 10 poena.

U FMP zablistao je Okben Ulubaj sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije, Pecarski je upisao 15 poena, Tejić 12, a Đorđević 11.

Nakon 10 kola Zvezda i FMP dele peto mesto na tabeli sa po šest pobeda i četiri poraza.

U narednom kolu FMP dočekuje vodeću Budućnost, dok crveno -beli gostuju u Zadru.

PRVI PRODUŽETAK:

45. minut - Trojka Davidovca za verovatnu pobedu Zvezde 89:84

44. minut - Davidovac siguran sa penala 86:84

43. minut - Trojka Davidovca, pa trojka Đokovića 82:84

41. minut - Gist promašuje oba bacanja 77:79

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ulubaj trojka 77:77

40. minut - Dženkins sa distance 77:74

38. minut - Lorenco Braun realizovao dva bacanja 71:72

37. minut Peta lična greška Dereka Brauna,plus tehnička 67:72

36. minut - Derek Braun sa penala 67:69

35. minut - Davidovac postiže poene iz kontre 63:69

34. minut - Poeni Gista uz promašeno bacanje 57:64

31. minut - Tejić polaganje 55:62

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Sjajni Marko Pecarski,serija FMP-a 55:60

29. minut - Trojka Dobrića 55:53

28. minut - Egzibicija Lorenca Brauna i zakucavanje Gista 52:50

27. minut - Radanov lako poentirao 50:50

24. minut - Sjajni Lorenco Braun, 15 poen, 48:48

21. minut - Lep prodor Simanića i polaganje 40:43

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Sjajni poeni Pota 38:41, poluvreme.

19. minut - Promašaji sa obe strane 38:37

16. minut - Sjajna akcija crveno -belih, Gist lagano poentira 36:35

15. minut - Pecarski sjajan u reketu 34:33

13. minut - Trojka Dženkinsa 32:31

12. minut - Trojka Čovića 27:27

PRVA ČETVRTINA:

10 minut - Kraj prve četvrtine 21:23

8. minut - Posle tajm auta, šest vezana poena za FMP, Radovanović za vođstvo gostiju 15:17

7. minut - Tajm aut za FMP 15:11

6. minut - Sjajan prodor Berona 13:8

3. minut - Lorenco Braun postiže prvih pet poena za Zvezdu,Tejić trojkom za egal 5:5

1.minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekoa je u najavi meča da ima maksimalno poštovanje prema rivalu.

"Igramo sa timom koji je ispred nas na tabeli i sama ta činjenica izaziva maksimalan respekt. Moramo da im posvetimo punu pažnju, ali sa druge strane moramo da budemo i maksimalno oprezni, jer se radi o mladoj i vrlo talentovanoj ekipi. Takve ekipe znaju u ovakvim utakmicama da prikažu i još više od svojih trenutnih mogućnosti", kazao je Šakota.

"Uz sve to, odlično su vođeni sa klupe od strane trenera Vlade Jovanovića. Sve to govori da ćemo morati da odigramo dobro kako bi došli do bodova koji su nam važni u takmičenju, koje je za nas, ponoviću, primarno", rekao je Šakota za klupski sajt.

Košarkaš crveno-belih Bili Beron istakao je da njegovi saigrači i on moraju dobro da pripreme za mladi tim FMP-a, koji trenutno drži četvrtu poziciju u regionalnom takmičenju sa skorom od šest pobeda i tri poraza.

"Igraju odlično ove sezone, mladi su rastrčani i ambicizoni. Moramo dobro da se pripremimo za tu utakmicu. Taj tim je pun dobrih igrača, imaju dobre rezultate, pobeđuju, a protiv na papiru jačih ekipa od sebe su gubili u neizvesnim završnicama. Ono što mora da se ponavlja i postane standard je dobra igra u odbrani, kao što smo to uradili u Milanu. Ovo je vrlo važna utakmica za nas i jedno od onih koje moramo da dobijemo", rekao je Beron.

Nakon devet odigranih kola Fmp je ispred Zvezde na tabeli.

Ekipa iz Železnika je na odličnom četvrtom mestu sa 6 pobeda i tri poraza, dok su crveno - beli trenutno sedmi sa pet pobeda i četiri poraza.