SENZACIJA U PIONIRU! PARTIZAN ŠOKIRAN OD DESETKOVANE MEGE: Gosti trojkom Smita šest sekundi pre kraja dobili crno-bele VIDEO

13. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su od Mege u "Pioniru" rezultatom 93:90 (22:26, 24:29, 19:19, 19:25) u utakmici 13. kola ABA lige.

Koš odluke postigao je Smit šest sekundi pre kraja utakmice.

Crno-beli su doživeli treći poraz u 16. utakmici, dok je Mega ostvarila sedmi trijumg u 14. utakmici.

Mega je igrala bez petorice igrača, dok su crno-beli morali na parket samo 42 sata posle utakmice sa Hamburgom.

U pobedničkom timu Ružencev je bio najefikasniji sa 20 poena, Jović je postigao 14, a Smit 13.

U timu Partizana Panter je postigao 24 poena, Lesor 15, a Smailagić 14.

Partizan je trebao da za dva dana igra protiv Cibone u Beogradu ali je gostujući tim zbog korona protokola odložio meč, a Mega narednu utakmicu igra protiv Borca.

Partizan, mega

4. ČETVRTINA

40. minut - Smit trojkom šest sekundi

40. minut - Lesor je na liniji penala, smanjuje na 89:90. Lesor je posle kontre ponovo na liniji penala - 90:90, pogodio je samo jedno. Smailagić je uhvatio loptu u napadu, ali mu je i dosuđena lična greška. Mega ima tajm-aut. Do kraja utakmice 30 sekundi.

39. minut - Panter sa linije penala smanjuje rezultat - 87:90.

38. minut - Simanić trojkom tera Obradovića da zatraži poslednji tajm-aut na utakmici - 81:90. Panter trojkom smanjuje na 84:90.

37. minut - Smailagić posle ofanzivnog skoka smanjuje na 81:85. Smit na drugoj strani posle solo prodora pogađa za 81:87.

36. minut - Ružencev pogađa svoj 26 poena, nova trojka - 79:83. Greška crno-belih, kontra Mege za 79:85. Mega je za svega nekoliko sekundi postigla pet poena. posle tajm-auta Jovanovića.

35. minut - Avramović sa linije penala smanjuje na 76:80. Trojka Pantera za seriju Partizana 9:0, njegova četvrta trojka - 79:80.

34. minut - Kuruc postiže poene - 72:80. Koprivica prvo sjajnom blokadom nad Smitom spasava svoj koš, a zatim prikucava posle promašaja Avramovića - 74:80. Tajm-aut za Jovanovića.

33. minut - Avramović vraća trojku - 70:77. Jović iz desnog kornera pogađa novu trojku, njegovih 14 poena - 70:80. Tajm-aut za Željka Obradovića.

32. minut - Smailagić smanjuje rezultat na 67:74. Smit preko ruke pogađa trojku - 67:77. Deseta trojka Mege.

3. ČETVRTINA

29. minut - Avramović sa linije penala smanjuje na 65:71, a Jović trojkom ponovo uvećava prednost Mege - 65:74.

27. minut - Smailagić posle prodora pogađa pod prekršajem - 64:69. Mega posle ofanzivnog skoka Cerovine povećava na 64:71.

26. minut - Smailagić je polovičan sa linije penala - 62:67. Ružencev posle ofanzivnog skoka povećava rezultat - 62:69.

25. minut - Mur pogađa za dva, a precizan je i u dodatnom slobodnom bacanju - 58:65. Ružencev je nezaistavljiv - 58:67. Smailagić vraća trojkom - 61:67.

24. minut - Dangubić je precizan za tri poena - 55:61. Jović pogađa za dva - 55:63. Vujić u kontri ponovo za dvocifreno vođstvo Mege - 55:65.

23. minut - Panter posle solo prodora polaže pod prekršajem - 52:59. Simanić zakucava na drugoj strani - 52:61.

22. minut - Ružencev u kontri povećava prednost svog tima na 49:59.

21. minut - Ružencev povećava prednost Mege na 46:57. Mur trojkom smanjuje rezultat - 49:57.

Partizan, Mega

2. ČETVRTINA

20. minut - Trojka Cerovine - 44:55. Prva dvocifrena prednost Mege. Lesor postavlja konačnih 46:55 na poluvremenu.

19. minut - Jović pod prekršajem povećava prednost Mege - 44:49. Mušikić postiže trojku, raste prednost Mege - 44:52.

18. minut - Panter je polovičan sa linije penala - 41:44. Smit uvećava prednost na 41:46. Panter trojkom smanjuje na 44:46.

17. minut - Rudan je polovičan sa linije penala - 37:39. Panter trojkom rezultatsku klackalicu prebacuje na stranu Partizana - 40:39, ali odmah Mušikić vraća vođstvo Megi - 40:41. Mušikić postiže novu trojku za Megu - 40:44.

16. minut - Rudan zakucava u kontri za novo vođstvo Mege - 37:38.

15. minut - Koprivica je na liniji slobodniih bacanja, dva od dva - 35:33. Ružencev trojkom vraća Megi prednost - 35:36. Smailagić sa linije penala dva od dva - 37:36.

13. minut - Madar ponovo vraća prednost Partizanu - 31:30. Kontra crno-belih, alej-up i zakucavanje Smailagića - 33:30. Bogavac trojkom donosi izjednačenje - 33:33.

12. minut - Koprivica se upisuje u listu strelaca - 27:28. Kuruc je precizan sa linije penala - 29:28. Rudan ponovo vraća prednost Megi - 29:30.

11. miut - Rudan postiže nove poene za Megu - 22:28. Avramović je precizan na drugoj strani pod faulom - 25:28.

Zek Ledej, Boriša Simanić, Partizan, Mega

1. ČETVRTINA

10. minut - Trojka Jovića za vođstvo Mege od četiri poena na kraju prve četvrtine - 22:26.

9. minut - Bogavac je polovičan sa linije penala - 22:23.

8. minut - Bošković pogađa trojku i smanjuje vođstvo Partizana - 20:18. Simanić u kontri donosi izjednačenje - 20:20. Panter sa linije penala postiže dva poena - 22:20.

17. minut - Panter trojkom vraća prednost Partizanu, prethodno je Lesor blokirao Smita - 18:15. Ledej posle tajm-auta Jovanovića postiže nove poene - 20:15.

16. minut - Madar je precizan - 13:15. Prvi košarkaš Partizana koji pogađa iz igre a da nije Lesor. Madar još jednom precizan posle kontre - 15:15.

15. minut - Ružencev donosi Megi novo vođstvo 11:13, pošto je prethodno Smit sa penala smanjio na 11:10. Cerovina donosi Megi najveće vođstvo -11:15. Tajm-aut za Obradovića.

4. minut - Vujić je izjednačio na 9:9. Lesor ponvo za vođstvo Partizana 11:9.

3. minut - Početak utakmice protiče u rezultatskoj klackalici, Vujić donosi Megi vođstvo 6:7, Ledej sa penala izjednačuje na 7:7. Lesor je nezaustavljiv, njegova nova dva poena za 9:7.

2. minut - Matijas Lesor je doveo Partizan u vođstvo sa 3:0, da bi Mega preko Smitaa i Ruženceva preokrenula na 3:5. Lesor je razigran na startu, sa nova tri poena, 2+1, donosi Partizanu prednost 6:5 u 2. minutu.

Partizan je utakmicu počeo sa petorkom: Mur, Panter, Trifunović, Ledej, Lesor. Mega je počela meč sa petorkom: Ružencev, Rudan, Smit, Simanić i Cerovina.

Željko Obradović, Vladimir Jovanović, Partizan, Mega

Košarkaši Partizana u odloženoj utakmici 13. kola ABA lige u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju Megu.

Crno-beli će na teren svega 42 sata nakon završetka utakmice protiv Hamburga u Evrokupu.

Imaćemo danas trening, pokušati da reagujemo. Kako to obično biva, trudićemo se da odradimo najbolji mogući skauting, da postavimo utakmicu i probamo da igramo ozbiljno. Kao i svaki tim, i oni zaslužuju respekt. To su mladi igrači koji uvek imaju veliku želju da igraju, da se takmiče, da pobeđuju i mislim da je to prva stvar koju moramo imati. Da pristup utakmici bude kakav je bio protiv Hamburga", istakao je Obradović.

Trener Mege Vladimir Jovanović nažalost praktično neće moći da računa na kompletnu startnu postavu.

Naime, zbog povreda i bolesti Jovanović neće moći da računa na Nikolu Đurišića, Malkolma Kazalona, Karla Matkovića i Aleksandera Balcerovskog, a u sastavu neće biti ni Aleksa Uskoković koji je u Megu prešao posle 27. decembra, kada je bio prvobitni termin utakmice, pa shodno propozicijama regionalnog takmičenja, neće moći da nastupi na utakmici u četvrtak.

– Dolazak Željka Obradovića ne znači mnogo samo za Partizan već za celu košarku u regionu i samim njegovim dolaskom Partizan je istakao najviše ciljeve u oba takmičenja, ABA ligi i Evrokupu. Ako pogledamo njihove rezultate, vidimo da su na pravom putu da njihove ciljeve i ostvare. Dobro znamo šta nas očekuje i kako Željkovi timovi igraju, jako agresivno na oba dela terena, u napadu, a posebno i u odbrani. Za moj veoma mlad i neiskusan tim ova utakmica biće veoma veliki izazov. Nažalost, moram da istaknem da je ne čekamo u najboljem mogućem raspoloženju, gotovo tri pune sedmice imamo problem sa Kovidom, što je ostavilo velikog traga na nas. Pričati o treningu i trenažnom procesu je u ovom trenutku izlišno. Moja trenutna želja je da momci koji su imali ne malih problema u prethodnom periodu izađu iz bolesti i ozdrave, a da se oni koji sutra budu na terenu prikažu u najboljem mogućem svetlu, imajući u vidu sve okolnosti, izjavio je trener Mege.