MOĆNI PARTIZAN DEMOLIRAO BUDUĆNOST! Na krilima 7.000 Grobara crno-beli izborili finale ABA lige! ČUDESNI KEVIN PANTER!

aba liga

Košarkaši Partizana u majstorici prvog polufinala ABA lige ubedljivo pobedili Budućnost - 101:77

Košarkaši Partizana su obezbedili plasman u finale regionalne ABA lige, ubedljivom pobedom u majstorici protiv Budućnosti sa 101:77.

Crno-beli su već na poluvremenu imali 20 poena prednosti i već tada je bilo jasno kakav će biti krajnji epilog.

Moćni Partizan je demolirao Podgoričane i zasluženo je trijumfovao u krcatom Pioniru pšred 7.000 gledalaca. Najefikasniji igrač utakmice je bio Partizanov Amerikanac Kevin Panter, koji je postigao 30 poena.

1 / 5 Foto: Starsport

Partizan je odigrao sjajno prvo poluvreme posle kojeg je imao 20 poena prednosti, zahvaljujuči odličnom šutu za tri poena i vrlo raspoloženom Panteru koji je 21 od 55 poena svog tima.

Oba tima su sporo ušla u utakmicu pošto su posle tri minuta vidjena samo tri poena i to sa slobodnih bacanja, ali je nakon toga usledila serija trojki Partizana koji je posle prve četvrtine imao pet poena prednosti - 26:21.

Budućnost se držala u igri do četvrtog minuta druge deonice i rezultata 31:26, nakon čega su crno-beli u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom i samo uvećavali prednost pa su na veliki odmor otišli sa 20 poena prednosti - 55:35.

Partizan je u nastavku meča održavao razliku stečenu u prve dve četvrtine i bez problema je priveo utakmicu kraju.

Crno-beli će se u svom prvom finalu ABA lige posle devet godina igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija. Rezultat u toj seriji je 1:1, a majstorica je na programu u ponedeljak u Beogradu.

Tok utakmice je izgledao ovako:

Četvrta četvrtina

34. minut - Iz izuzetno teške pozicije trojku pogađa Mur - 88:64

32. minut - Zakucavanje Zagorca za novih 20 razlike - 82:62

31. minut - Poeni Lesora posle duela sa Barovićem, koristi i dodatno slobodno bacanje - 80:59

Počela poslednja deonica majstorice prvog polufinala plej-ofa ABA lige

Treća četvrtina

30. minut - Peri trojkom iz teške pozicije smanjuje vođstvo crno-belih - 77:59

Partizan

28. minut - poeni Ledeja za 20 poena razlike za domaćina - 74:54

26. minut - uspešna akcija i efektna završnica košarkaša Partizana Zagorca - 70:52

25. minut - nova trojka Pantera i njegov 28. poen - 65:49

23. minut - Kobs smanjuje prednost Partizana na 17 razlike - 61:44

Druga četvrtina

Završeno je prvo poluvreme

20. minut - Panter siguran iz slobodnih bacanja, njegov 21 poen - 55:35

Partizan

16. minut - trojka Avramovića za sve veću prednost domaćih - 46:28

15. minuta - zakucavanje Lesora za dvocifrenu prednost Partizana, a potom i poeni Zagorca - 41:28

14. minut - Panter trojkom povećava prednost domaćina - 34:26

13. minut - trojka odličnog šutera gostiju Silija za rezultatski priključak - 31:26

12. minut - Laki poeni kapitena Partizana radeta Zagorca - 31:22

11. minut - Faul centra Budućnosti Barovića u napadu, pa trojka Ledeja "iz kornera" - 29:21

Prva četvrtina

10. minut - trojka Popovića s jedne noge - 26:21

9. minut - fantastična trojka Nikolića - 22:18

8. minut - Panter odličan u Beogradu, trojkom stiže do 10 poena - 19:10

5. minut - treća trojka domaćina, siguran Trifunović - 12:7, uzvraća Micov za 12:10

3. minuta - prvo trojka Ledeja, pa Trifunovića - 9:5

3. minut - prvi poen za Budućnost postiže takođe iz slobodnih bacanja, a potom zakucavanje Perija - 3:3

2. minut - prvi poen Pantera iz slobodnih bacanja za Partizan, pa potom još dva - 3:0

1. min - Počela je utakmica u Pioniru

Utakmici u Pioniru prisustvuje oko 7.000 gledalaca.

Izabranici Željka Obradovića večeras od 21 čas igraju ključnu utakmicu polufinala ABA lige protiv Budućnosti u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić". Partizan je dobio prvu utakmicu u Beogradu, izgubio u dramatičnoj završnici u Podgorici i sada sledi majstorica!

Amerikanci Zek Ledej i Kevin Panter, svakako su igrači od kojih se očekuje da budu najbolji kada je najvažnije. Finale Kupa Radivoja Koraća i težak poraz od najljućeg rivala Crvene zvezde i osmina finala Evrokupa i bolan poraz od Burse u osmini gfinala u Beogradu, još uvek su nezaceljene rane za crno-bele.

Očekuje se paklena atmosfera u Pioniru, a navijči Partizana su ovacijama pozdravili nekada čuvenog trenera crno-belih Dušana Vujoševića!

00:23

Ovacije za Duleta Vujoševića u Pioniru

Crno-beli su bili blizu da već u Podgorici stignu do drugog trijumfa i plasmana u samu završnicu regionalne lige, međutim, pobedu su ispustili u poslednjim sekundama.

- Napravili smo detaljnu analizu svega onoga što se dešavalo u prethodne dve utakmice, sa posebnim akcentom na ovu poslednju u Podgorici koju smo izgubili. Do sada smo odigrali četiri utakmice protiv Budućnosti, dve u Beogradu i dve u Podgorici, na svakoj je bila izvanredna atmosfera i vladao je fer-plej. Zaista bih voleo da to bude tako i sada bez obzira što utakmica ima ogroman značaj. Pozivam navijače Partizana da dostojanstveno isprate utakmicu, da pomognu našem timu sa dozom onoga što je i do sada krasilo utakmice, a to je korektan odnos prema ljudima iz Budućnosti. Što se same utakmice tiče, mislim da će ekipa biti spremna da odigra dobar meč - podvukao je Željko Obradović.

Pogođena trojka Vladimira Micova na tri sekunde do kraja donela je Podgoričanima trijumf u drugom meču polufinala plej-ofa i nadu da mogu do iznenađenja u majstorici u Beogradu.

U odnosu na rivala, Budućnost je imala više uspeha u ABA ligi, u sezoni 2017/18 bila je prvak, a u naredne dve je stigla do finala koje je izgubila od Crvene zvezde.

- Cela sezona staje u preostalih 40 minuta u nedelju veče. Znamo šta nas očekuje, znamo šta treba da se uradi. Ispred naše dvorane stoji grafit: Bez imalo straha, do poslednjeg daha! E tako bih voleo da odigramo u nedelju veče, da damo sve od sebe, pa kako bude - izjavio je trener Budućnosti Aleksandar Džikić.

U četiri međusobna duela u ovoj sezoni, Partizan ima bolji skor - 3:1.