ZVEZDA POSLE TRILERA SLAVILA NA DEBIJU DUŠKA IVANOVIĆA: Crveno-beli PROKOCKALI veliku prednost, pa sjajnim finišom savladali Asvel

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Asvel sa 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 16:14), u osmom kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Ivanović sa 16, Luka Vildoza sa 12 i Nemanja Nedović sa 11 poena.

Kod Asvela bolji od ostalih bili su Dejvid Lajti sa 16, Čarls Kaudi i Retin Obasoan sa 13 poena.

Zvezda je zabeležila dve pobede i šest poraza, a Asvel je upisao tri pobede i pet poraza.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč, i povela sa 9:0 na startu utakmice. Crveno-beli su uspevali da zadrže prednost zahvaljujući dobroj igri u udbrani u prvom poluvremenu.

Sredinom druge četvrtine, drugom trojkom na meču Vildoze, Zvezda je stigla do maksimalnih 14 poena prednosti (30:16). Asvel je tokom čitavog prvog dela imao loš šut iz igre. Za dva poena je pogodio šest šuteva iz 19 pokušaja, dok je za tri poena imao skor 0/9.

Asvel je zaigrao bolje u napadu početkom drugog dela i polovinom treće četvrtine uspeo da smanji prednost Zvezde na samo četiri poena razlike (45:41).

Zvezda je odigrala loše u odbrani u trećoj deonici, primila 30 poena i dozvolila Asvelu da se u potpunosti vrati u meč. Jedini raspoložen kod Zvezde u ovom periodu bio je Nikola Ivanović.

Na četiri minuta do kraja meča Asvel je stigao do maksimalne prednosti od osam poena (57:65), ali je Zvezda poenima Bentlija i Nedovića u spela da se vrati u meč.

U poslednjih 30 sekundi meča se ušlo nerešenim rezultatom 67:67. Bentil je promašio trojku, Mitrović je izborio mrtvu loptu i novi napad za Zvezdu, a Nedović je košem sedam sekundi pre kraja doneo dva poena prednosti Zvezdi. Pons je na četiri sekunde do kraja promašio oba slobodna bacanja.

Na dve desetinke do kraja Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja i Zvezda je zabeležila drugu pobedu u Evroligi.

U narednom kolu, Zvezda će 22. novembra gostovati Albi, a Asvel će dočekati Bajern.

1 / 7 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

-Potpuno luda završnica u Pioniru i pobeda Zvezde

40. minut - Pogađa Nedović 7 sekundi pre kraja 69:67

39. minut - Fantastična minijatura Nedovića za izjednačenje 67:67

38. minut - Mitrović sa penala siguran 65:67

38. minut - Pogađa Mitrović uz faul, 63:65, Džekson siguran sa penala 63:67

37. minut - Pogađa Bentil za tri iz očaja bukvalno, 60:65

37. minut - Velika nervoza mnogo prekida, gosti kontrolišu meč 57:65

35. minut - Trojka za goste 56:61, muk u Pioniru

34. minut - Gosti vode prvi put na meču, Lajti sa penala pogađa 56:58

33. minut -Neverovatan pogodak Vildoze, ali vraća Lajti 56:56

32. minut - Zvezda se baš muči, mnogo grešaka i izgubljenih lopti

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Nedović polovičan sa penala 54:51, a potom Obashan pogađa iz nemoguće pozicije 54:53

29. minut - Trojka za Asvel, svega +3 za Zvezdu 51:48

28. minut - Nedović pogađa za tri 51:43

27. minut - Asvel se razigrao, Noa pogađa za tri 45:41, ali opet Ivanović vraća prednost 48:41

25. minut - Pogađa i Fal 40:36, Ivanović trojkom prekida loše minute crveno-belih 43:36

24. minut - Serija Asvela od 8 poena 40:34, Ivanović traži tajm -aut.

22. minut - Pogađa Kuzmić iz reketa 40:26

21. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Druga četvrtina:

- Fantastično defanzivno poluvreme crveno-belih. U napadu je bilo grešaka i čini se da je Asvel dobro i prošao sa ovakvim rezultatom.

19. minut- Sjajna akcija, poentira Petrušev 38:23

17. minut - Ivanović se razigrao, trojka 34:18

15. minut - Sjajna odbrana Zvezde, Ivanović krade loptu, pa nakon faula pogađa sa penala 27:16, Vildoza pogađa za tri, 30:16

Crvena zvezda

14. minut - Mnogo grešaka, ali srećom više greše Francuzi 25:16

13. minut - Mitrović pogađa od tablu, promašuje dodatnio bacanje 23:16

- Ivanović održava visok ritam hokejaškim izmenama

11. minut - Trojka Dobrića 20:14

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Dobrić je promašio dva otvorena šuta, Asvel sa penala smanjuje na 17:14 za kraj prve četvrtine

9. minut - Majstorija Kahudija 17:12

8. minut - Lepa finta i poeni Petruševa 15:10

7. minut - Asvel sa linije penala smanjuje prednost Zvezde 13:10

5. minut - Vildoza briljira, sjajna finta 11:2

4. minut - Vildoza za tri, 9:0, tajm-aut za Asvel

3. minut - Dobar start Zvezde, Vildoza siguran sa penala 6:0

2. minut - Kuzmić postiže prve poene na meču, na asistenciju Vildoze 2:0

1. minut - Utakmica je počela

- Novi trener crveno-belih Duško Ivanović dočekan je ovacijama publike.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Asvel u utakmici 8. kola Evrolige.

Ovaj meč izaziva posebnu pažnju jer će na njemu debitovati novi trener Crvene zvezde Duško Ivanović koji je zamenio Vladimira Jovanovića sa kojim je sporazumno raskinuta saradnja.

"Asvel je ekipa, koja igra brzo, agresivno u tranziciji, puno igre jedan na jedan. Imaju puno igrača, koji mogu da reše te situacije jedan na jedan, imaju odlične šutere za tri poena, i to izvanredno koriste u svojoj igri. Verujem da će navijači da pomognu, uvek kada sam bio ovde, ili gledao utakmice na televiziji, oni su uvek bili ne samo šesti, već i sedmi igrač Crvene zvezde. Ali na kraju, ovi momci dole moraju da daju koševe i da brane, navijači zaista mogu da pomogne - ali oni, igrači moraju to da urade."

Ivanović je poznat po dugim i jakim i treninzima, a sa takvom praksom nastavio je i u novom klubu.

Naime, crveno-beli su navodno počeli sa treningom u 17 sati, a završili ga čak pet sata kasnije u 22 časa. Ivanović je kroz osmeh rekao da je trening bio još i duži i trajao do pola sata pre ponoći!

"Momci imaju predispoziciju da rade, čvrsti su. Ono što sam primetio na dosadašnjim utakmicama i za ova dva treninga, potrebeno im je strpljenje i vere. Kada bi to imali sutra, mnogo bi nam pomoglo. Nisam pokušavao mnogo da menjam, jer ne bi imalo efekta, samo detalje", rekao je Ivanović

U ekipi Crvene zvezde Ivanović je zatekao dobro poznato lice, Luku Vildozu sa kojim je sarađivao u Baskoniji.

"Njemu će to olakšati, jer zna o čemu se radi i može da pomogne momcima, da sve to ide brže. Ovo su pravi profesionalci i sve će to brzo prihvatiti. Nedostaje vremena, ali tako je kako je, nema opravdanja", jasan je Ivanović.

Zvezda je loše počela sezonu sa skorom 1-6 u Evroligi, dok je u ABA ligi pretrpljen senzacionalni poraz od Zadra.

Asvel sa druge strane ima skor od 3 pobede i 4 poraza.