NIŠTA OD OSVETE: Partizan drugi put poražen od Valensije! Plej-of sve dalji! VIDEO

20. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su u 20. kolu Evrolige u Valensiji rezultatom 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 14:18, 20:23).

Crno-beli posle ove utakmice imaju učinak 9-11, a Valensija 10-10.

Dante Egzum je sa 22 poena bio najefikasniji u Partizanu. Kevin Panter je postigao 14 poena, a Uroš Trifunović 9.

U domaćem timu Bojan Dubljević je postigao 20 poena, Džejms Veb 17, a Kris Džons 13.

Valensija je potpuno nadskočila Partizan, imala je 10 skokova više - 28:18. Domaći tim je imao devet ofanzivnih skokova.

Partizan u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a Valensija putuje u Berlin na utakmicu Albi.

VALENSIJA - PARTIZAN 86:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23)

4. ČETVRTINA

40. minut - Egzum zakucava za 86:81. Džons pogađa za dva uz prekršaj - 88:81. Pogađa za 89:81.

39. minut - Džejms Veb vraća trojku - 86:79.

38. minut - Egzum smanjuje na 80:76. Veb pogađa za dva pod faulom - 82:76. Pogađa za 83:76. Valensija u ključnim trenucima dva puta pogađa 2+1. Egzum posle tajm-auta pogađa trojku - 83:79.

37. minut - Ledej je fauliran, pogađa oba - 77:74. Dubljević pogađa pod faulom - 79:74. Pogađa - 80:74. Dubljević pogađa svoj 20. poen.

35. minut - Anđušić sa penala smanjuje na 75:69. Panter pogađa trojku - 75:72. Pradilja zakucava - 77:72.

34. minut - Anđušić pogađa za 72:67. Trojka Harpera - 75:67.

33. minut - Lesoru je dosuđen faul u napadu, njegov peti prekršaj. Ledej smanjuje na 72:65. Serija crno-belih 7:0.

32. minut - Dobra odbrana crno-belih, Smailagić u kontri zakucava - 72:63.

31. minut - Ferando pogađa trojku - 72:58. Papapetru vraća trojku, njegova prva trojka - 72:61.

Partizan, Grobari, Valensija

3. ČETVRTINA

30. minut - Anđušić pogađa dugu dvojku - 65:57. Pradiljo pogađa za tri - 68:57, četvrta trojka domaćina u trećoj četvrtini. Smailagić sa linije bacanja smanjuje na 68:58. U dva minuta crno-belima su svirana tri faula u napadu. Pradilja povećava na 69:58.

29. minut - Aleksander vraća dvocifrenu prednost - 65:55. Domaćin u naletu, Partizan dugo bez poena.

28. minut - Dubljević pogađa za dva - 63:55.

26. minut - Dubljević je na liniji penala, promašio je prvo a pogodio drugo - 59:55. Veb pogađa za dva - 61:55.

25. minut - Egzum pogađa trojku - 58:53. Egzum sa linije penala smanjue - 58:55.

24. minut - Panter vraća dvojku - 55:48. Veb pogađa trojku - 58:48. Smailagić vaća - 58:50.

23. minut - Trifunović pogađa treću trojku - 50:44. Lesor dobija četvrti prekršaj. Džons povećava na 52:44 sa penala. Egzum pogađa svoju prvu dvojku - 52:46. Veb vraća trojku - 55:46.

22. minut - Dubljević postiže trojku - 50:41.

21. minut - Panter postiže svoj deveti poen - 47:39. Naneli upisuje peti poen - 47:41.

Valensija, Partizan, Evroliga

2. ČETVRTINA

20. minut - Trifunović vezuje dve trojke - 45:35. Rajdebou pogađa sa penala oba puta - 47:35. Lesor pogađa za dva sa istekom vremena za poluvreme - 47:37. Završilo se jedno od najgorih poluvremena Partizana ove sezone.

19. minut - Puerto povećava na plus 16 sa linije slobodnih bacanja - 45:29. Trifunović pogađa trojku - 45:32.

18. minut - Dubljević postiže svoj deveti poen - 41:29. Dubljević sa penala povećava prednost - 43:29. Njegovih 11 poena, najefikasniji je na meču. Veliki problem za crno-bele je treća lična greška Lesora.

17. minut - Harper postiže jedan poen sa penala - 39:26. Važna trojka za Partizan, pogađa Naneli - 39:29.

16. minut - Lagani poeni za Dubljevića - 36:25. Egzum polovičan sa penala - 36:26. Prepelič povećava razliku sa slobodnih bacanja - 38:26. Najveća razlika u meču.

15. minut - Smailagić se upisuje u listu strelaca, precizan je oba puta sa penala - 31:25. Veb u kontri pogađa trojku - 34:25. Tajm-aut za Obradovića.

14. minut - Egzum ponovo polovičan sa linije penala - 31:23.

13. minut - Egzum pogađa trojku - 31:22. Partizan poentira iz igre posle četiri minuta.

12. minut - Valensija je prvi put na dvocifrenoj razlici - 29:18. Rejdebou je strelac. Egzum sa linije slobodnih bacanja prekida nalet Valensije, ali samo jedno pogađa - 29:19. Crnogorski reprezentativac Džon Rejdebou pogađa za dva, njegov sedmi poen - 31:19.

1. ČETVRTINA

10. minut - Pradilja povećava na 25:18. Lopez-Arostegui sa zvukom sirene pogađa za dva - 27:18.

9. minut - Još jedna trojka domaćina, Rejdebou pogađa - 23:18.

8. minut - Veb postiže trojku - 18:16. Džons povećava prednost Valensije - 20:16. Egzum smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 20:18.

7. minut - Džejms posle ofanzivnog skoka pogađa trojku - 15:13. Žustar tajm-aut Željka Obradovića. Ledej se upisuje u listu strelaca - 15:16.

6. minut - Lesor je dobio dva penala, prvi put je pogodio, takođe i drugi - 9:13. Puerto sa penala smanjuje na 12:13.

5. minut - Druga trojka Pantera - 9:11.

4. minut - Puerto pogađa svoj četvrti poen - 9:8.

3. minut - Drugo zakucavanje Lesora u meču - 4:8. Dubljević postiže prvu trojku za Valensiju - 7:8.

2. minut - Panter pogađa trojku uz prekršaj - 2:5. Partizan postiže četiri poena u jednom napadu - 2:6. Dubljević smanjuje - 4:6.

1. minut - Puerto donosi Valensiji vođstvo - 2:0. Lesor postiže prve poene za Partizan - 2:2.

Početak meča je kasnio zbog problema sa semaforom.

Košarkaši Partizana od 20.45 u utakmici 20. kola Evrolige gostuju Valensiji.

VALENSIJA - PARTIZAN

Hala: Fuente De San Luis, Valensija

Sudije: Sreten Radović, Žozef Bisang, Mišel Rosi

VALENSIJA: Harper, Puerto, Prepelič, Pradilja, Veb, Lopez-Arostegui, Ferando, Rejdebou, Dubljević, Aleksander, Mari. Trener: Aleks Mumbru.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

Obe ekipe ulaze u utakmicu sa identičnim odnosom pobeda i poraza - 9 trijumfa i 10 izgubljenih. Ali, jedan od 10 poraza crno-beli su doživeli upravo od današnjeg rivala u Areni rezultatom 100:96.

Pred duel sa španskim timom, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Sećamo se utakmice koju smo igrali u Beogradu, izgubili u produžetku na neki način. Oni su ekipa koja je uprokos problemima koje ima u poslednje vreme uspela da igra dobro i u Evroligi i u španskom prvenstvu. Vraćaju im se igrači posle povreda, kompletiraju roster. Ono što važno jeste da su protiv Asvela igrali po prvi put neke odbrane koje do sada nisu pokazivali u Evroligi, četiri zona i čovek na De Kolou i zona dva - tri, tako da moramo probati da se spremimo za to da ne bi bilo iznenađenja na utakmicu. Teška utakmica sigurno, ponavljam sećamo se svega kako je to izgledalo u Beogradu", poručio je Obradović.

Aleksa Avramović nije igrao u prvom duelu sa Valensijom, a pred ovaj meč kaže:

"Posle pobeda protiv Baskonije i MZT-a idemo tamo u dobrom raspoloženju. Želja nam je da se spremimo što bolje. U ritmu smo, odiglali smo prethodne dve utakmice dobro i hajmo da pokažemo da na gostujućem terenu možemo da odigramo dobro kao kod kuće. Valensija nam je ostala dužna od prošlog puta kada smo izgubili posle produžetka, kada smo imali sve konce u svojim rukama. Znamo šta su im vrline i mane, španska ekipa koja trči veoma dobro i oslanja se na igru u tranziciji. Idemo da pobedimo", istakao je Avramović.