ZVEZDA KAO KAZNENA EKSPEDICIJA: Demonstracija sile crveno-belih, Budućnost NAJSTRAŠNIJE PONIŽENA, šampion čeka RIVALA u finalu!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost na gostovanju rezultatom 56:97.

Zvezda je tako na impresivan način ukupnim rezultatom 2:0 izborila plasman u finale, gde će se sastati sa boljim iz duela Partizan - Cedevita Olimpija

Budućnost je sjajno ušla u meč.

Podgoričani su izuzetno agresivnom i brzom igrom stekli 8 poena prednosti 17:9

Zvezda se vratila ulaskom Luke Mitrovića koji je pokrenuo svoj tim i do kraja prve ćčetvrtine postigao 12 poena, za 26:25 na kraju prve deonice.

I to je bilo sve od Podgoričana, usledio je potpuni potop.

Zvezda

Zvezda je pojačala odbranu, Podgoričane izdao šut i crveno-beli su vrlo brzi stekli dvocifrenu prednost, najviše zahvaljujući sjajnom Mitroviću i Nedoviću.

Na poluvremenu je bilo 34:48 za goste.

U drugom poluvremenu ista slika, Zvezda je samo uvećavala prednost koja je na kraju treže deonice iznosila 30 razlike.

Do kraju utakmice Zvezda nije skidala gas i bukvalno ponizila domaćina.

Zvezdu je do trijumfa predvodio maestralni Luka Mitrović koji je na terenu proveo samo 11 i po minuta, ali je i to bilo dovoljno da ponese epitet najefikasnijeg. Upisao je 17 poena, imao pet skokova i tri asistencije uz jednu ukradenu loptu.

Pratio ga je Filip Petrušev koji je do svojih 14 poena stigao u trenucima kada je pitanje pobednika bilo odavno rešeno, dok je Nemanja Nedović stao na 13 poena. Dvocifren je bio i Hasan Martin sa 12 poena i čak tri blokade, sve u trećoj deonici. Luka Vildosa je imao 10 poena.

Kod Budućnosti je samo Igor Drobnjak u finišu stigao do dvocfirenog učinka 11 poena

Zvezda

40. minut - Zvezda je u finalu potpuna katastrofa Budućnosti

37. minut - Kuzmić pogađa jedno bacanje 47:90

35. minut - Ivanović, neverovatnih +42, 47:89

33. minut - Još jedna sjajna akcija i efektno zakucavanje Petruševa 47:83

31. minut - Pogađa Branko Lazić 45:79

Zvezda

Treža četvrtina:

29. minut - I Martin se razigrao, njegov 12 poen, 43:75

26. minut - Mini serija Budućnosti 41:67

25. minut - Sjajna igra Zvezde, fantastična akcija i poeni Bentila 36:62

23. minut - Kampaco pogađa uz faul, prilikom doskoka naleteo je na Bentila i dobio nezgodan udarac 36:58

22. minut - Lazić siguran sa penala 36:52, a potom i prvi poeni Kampaca 36:55

Druga četvrtina:

20. minut - Nedović fauliran pri šutu za tri, bez greške 34:48 na poluvremenu.

19. minut - Malo poena u ovim momentima 31:45, O Brajan trojkom vraća svoj tim 34:45

- Budućnost je potpuno stala, svega 4 poena u drugoj četvrtini za sada

16. minut - Osmi poen Nedovića, druga trojka 30:41

14. minut - Rejnolds pogađa težak šut, 30:36

13. minut - Serija Zvezde, trojka Dobrića 26:34. Mijović traći tajm-aut

12. minut - Sjajni Luka Mitrović, nastavlja gde je stao, 26:29, već 16 njegovih poena

Prva četvrtina:

10. minut - Mitrović donosi prvo vođstvo Zvezdi sa penala, potom Grin trojka 26:25 za kraj prve četvrtine

9. minut- Mitrović unosi preokret, već njegovih 10 poena, Zvezda se vratila 21:21

8. minut - Jako loša odbrana Zvezde, primili su čak 16 poena iz reketa za sada 21:15

7. minut - Mini serija Zvezde posle tajm-auta,pogađa Vildoza 17:13

6. minut - Alfa Kaba, odlična igra Budućnosti 17:9. Ivanović reaguje tajm-autom

5. minut - Nedović njegov 5 poen, pa Apić iz okreta 13:9, dobar start Podgoričana

4. minut - Pogađa Drobnjak 11:7

3. minut - Lep poen Petruševa iz reketa, nakon okreta 7:5, a potom siguran sa penala 7:7

1. minut - Bolji start domaćina, Budućnost je povela sa 4:0

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Budućnosti u Podgorici u revanš utakmici polufinala plej-ofa.

Zvezda vodi 1:0 u seriji a u prvom meču crveno-beli su prosto razbili Podgoričane sa 38 poena razlike rezultatom 93:55

Ipak trener crveno-belih Duško Ivanović očekuje potpuno drugačiji meč u Podgorici.

"Očekuje nas novi meč protiv Budućnosti, kluba koji poštujemo i protiv tima protiv koga nas očekuje u utorak težak posao. Odigrali smo odličnu utakmicu u Beogradu, ali sada igramo na gostujućem terenu gde će košarkaši Budućnosti imati podršku, a sigurno će odigrati vrlo angažovano jer rezultat prve utakmice nije realan pokazatelj njihovog kvaliteta. Idemo da odigramo čvrsto, dobro, sa puno energije i sa željom da pobedimo", rekao je Ivanović, prenosi zvanični sajt kluba.

Sa druge strane Podgoričani se nadaju majstorici u Beogradu, ali su svesni da će morati mnogo kvalitetnije da odigraju.

"Mislim da je vrlo važno da shvatimo da se u Beogradu desio jedan težak poraz, razlika koja sigurno nikome nije prijatna. Način na koji smo odigrali, način na koji smo odgovorili na Zvezdinu agresiju, na taj neki osnovni kvalitet koji oni imaju, sve je to otišlo u jednom pravcu kojim mi nismo ni najmanje zadovoljni Međutim, to je na kraju 1 - 0 u seriji, pobeda od pola koša, pobeda od 38 razlike, sve se to broji 1-0. Mi ovaj period pokušavamo da iskoristimo da se pripremimo što je bolje moguće. Ozbiljan je broj velikih stvari koje smo radili ispod svakog nivoa. Prevashodno tu mislim na igru u odbrani, na odgovornost našu prema tranzicionoj odbrani u prvom redu gde apsoultno nismo odradili dobar posao u situacijama jedan na jedan u završecima njihovih napada, gde smo i na bekovskim i unutrašnjim pozicijama gubili ljude kroz situacije jedan na jedan", rekao je trener Budućnosti Petar Mijović.

Bolji iz duela između Crvene zvezde i Budućnosti igraće u finalu plej-ofa ABA lige sa pobednikom meča između Partizana i Cedevita Olimpije.