MOĆNA SRBIJA SPREMNA ZA BRAZIL: Orlovi PETARDOM RAZBILI Bahrein, blistao kapiten Tadić, Vlahović se vratio golom VIDEO

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Maestralno! Ako ovako bude izgledali u Kataru...

Fudbaleri Srbije savladali su Bahrein sa 5:1 u generalnoj probi pred početak Svetskog prvenstva u Kataru.

Dva gola za Srbiju postigao je Tadić u 8. i 50 minutu, dok je treći gol postigao Dušan Vlahović u 51. minutu.

Đuričić je postigao četvrti gol u 87. minutu, a Jović u 89. postigao konačan rezultat.

Jedini gol za Bahrein postigao je Abdul Jusuf Helal iz penala u 15. minutu.

Orlovi tako spremno dočekuju početak Mundijala u Kataru i meč sa Brazilom koji je na programu u četvrtak.

Bilo je uživanje gledati igru fudbalera Srbije. Očito je da se tim nalazi u fantastičnoj formi i da SP ide u pravom momentu!

1 / 5 Foto: FSS

Evo kako je izgledao tok meča:

90. minut - Utakmica je produžena za dva minuta. Kraj meča.

89. minut - GOOL 5:1, Jović nakon asistencije Dušana Vlahovića, njegove druge na meču

87. minut- GOOL , 4:1, nakon sjajne asistencije Mladenovića, Đuričić se upisuje u listu strelaca

80. minut - Eraković je u igri umesto Milenkovića

79. minut - Ređaju se šanse pred golom Bahreina, pokušao je Grujić ali je bio neprecizan

76. minut - Pavlović pogađa prečku nakon prekida

69. minut - Odlična asistencija Đuričića za Jovića, ali je defanzivac Bahreina otklonio opasnost.

bahrein

64. minut - Lazović je sjajno centrirao sa desne strane, Vlahović natrčao na loptu, ali nije bi precizan

60. minut - Selektor Stojković čuva ključne igrače za duel protiv Brazila. Dušan Tadić i Sergej Milinković Savić su završili meč, u igri su Filip Đuričić i Marko Grujić

51. minut - GOOL, Vlahović, Srbija gazi u drugom poluvremenu 3:1. Tadić je uzvratio asistenciju Vlahoviću za rutinsku egzekuciju.

50. minut - GOOL, Tadić, Srbija ponovo vodi 2:1. Vlahović je proigrao kapitena Srbije koji fintom izbacuje rivala i plasira loptu u mrežu.

- Selektor Stojković je u poluvremenu izvršio dve izmene. Umesto Stefana Mitrovića u igri je Lazović. Vlahović je zamenio Živkovića. Ofanzivne promene napravio je Piksi

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 1. minut

44. minut - Sjajna akcija Srbije u tri poteza, Tadić za Mladenovića, ovaj za Jovića koji sa pet metara u padu šutira pored gola

42. minut - Orlovi ne igraju punim gasom, pokušavaju da stignu do drugog gola u laganom ritmu.

37. minut - Dobar pokušaj Gudelja iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane. Ovaj put krajnjim naporom brani golman Bahreina koji boksuje loptu u korner.

30. minut - Mirniji period igre Srbija ima blagu inicijativu

24. minut - Dobar šut Ivana Ilića, ali lopta prolazi tik pored stative gola Bahreina

23. minut - Posle dva gola utakmica ušla u mirniji tok, bez konkretnih završnica

bahrein

15. minut - Abdul Jusuf Helal siguran, Bahrein dolazi do izjednačenja 1:1

14. minut - penal za Bahrein, Stefan Mitrović neoprezno startuje na igrača sa imenom Ali Madan

Zanimljivo, tokom prenosa čuje se molitva islamskog imama, očigledno je da u blizini stadiona postoji džamija

8. minut - GOOOOOOOL! 1:0, Srbija već vodi, Tadić iz slobodnjaka cepa mrežu domaćina

7. minut - Prva velika šansa za Srbiju, ali posle centaršuta Tadića lopta ne dolazi do Jovića.

4. minut - Prvi korner za reprezentaciju Srbije, ali Bahrein je sačuvao mrežu

2. minut - Početno ispitivanje snaga dve reprezentacije

1. minut - Počela je utakmica.

15.35 - Naš tim igraće u beloj garnituri dresova na ovom meču.

Sastav Srbije:

V. Milinković-Savić - Pavlović, Milenković, Mitrović - Mladenović, Gudelj, Ilić, S. Milinković-Savić, Živković - Tadić, Jović.

Srbija

15.00 - Orlovi krenuli na stadion:

Fudbaleri Srbije danas (16.30) igraju prijateljsku utakmicu protiv selekcije Bahreina u Manami.

Biće to generalna proba za selektora Dragana Stojkovića kako bi se uverio u mogućnosti svih fudbalera pred početak Svetskog prvenstva u Kataru.

Piksi, fudbaleri Srbije, Orlovi

Ivan Ilić, vezni fudbaler Verone, oporavio se od povrede mišića i spreman je za Mundijal. Zadovoljan je što je ekipa u Bahreinu, gde se aklimatizovala na vremenske uslove kakvi će biti u Kataru.

- Svi u ekipi zračimo optimizmom, respektujemo svakog rivala, ali se nikoga ne plašimo. Razmišljamo isključivo o pobedama, ići ćemo utakmicu po utakmicu, sa željom da doguramo što dalje na Svetskom prvenstvu. Ne vidim ništa sporno u tome što težimo samoj završnici. Svi smo profesionalni sportisti i valjda je normalno da nas interesuju visoki ciljevi. Brazil je moćna ekipa, ali niko ne može da nam zabrani da uđemo otvorenog garda i da pokušamo da ih iznenadimo - rekao je Ivan Ilić.

Strahinja Eraković, defanzivac Crvene zvezde, nalazi se u krugu mlađih fudbalera u reprezentaciji.

- U Kataru branim čast domaćeg prvenstva i trudiću se da opravdam očekivanja fudbalske javnosti. Nisam verovao da je sve na ovom nivou dok nisam ušao u reprezentaciju i postao deo jedne fantastične grupe. Iako sam među najmlađima u timu, osećam se zaista lepo, svi me gledaju na isti način, od kapitena Tadića do mog druga Ivana Ilića. Dišemo kao jedan i to je najveća prednost ove generacije - istakao je Eraković i dodao:

- Čekamo s nestrpljenjem 24. novembar. Možda su nas neki svetski mediji prerano otpisali. Govori se mnogo o brazilskom inatu, pa valjda je srpski inat veći od brazilskog. Polako. O minutaži uopšte ne razmišljam, čast mi je što sam akter najveće smotre svetskog fudbala i uživam družeći se sa ovim divnim momcima.

Poruka kapitenu: Tri komada za Borjana

l Crvena zvezda je klub koji će na SP u Kataru imati trojicu fudbalera. Pored Strahinje Erakovića, Milan Borjan braniće za Kanadu, a Osman Bukari je član Gane.

- Borjanu sam poželeo da prođe grupu i da se sastanemo u nokaut fazi. Bilo bi lepo da se vidimo u finalu, da mu damo tri komada i da pokažemo ko je ko - našalio se Eraković.