NEČUVENO! Albanski provokator IGRAČ UTAKMICE protiv Srbije: Džaka se nije isticao, a pokupio laskavo priznanje

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Kapiten reprezentacije Švajcarske, Granit Džaka, proglašen je za igrača utakmice u pobedi Švajcarske protiv Srbije rezultatom 3:2.

I pored činjenice što je Švajcarska postigla tri gola, sa tri različita strelca i asistenta, nijedan od njih šest nije dobio ovu nagradu.

Džaka je od strane FIFA prepoznat je kao stub sredine terena koji je uneo stabilnost u igru svoje ekipe.

Međutim, mnogo više se istakao u ulozi provokatora, posebno prilikom prostačkih gestikulacija ka klupi Srbije, ali i provokacijama upućenih srpskim fudbalerima, zbog kojih umalo nije došlo do većeg fizičkog sukob na terenu.

Katar, Srbija, Orlovi, Švajcarska

Fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana je sa Svetskog prvenstva u Kataru.

Na Stadionu 974 u Dohi, Švajcarska je povela u 20. minutu golom Džerdana Šaćirija, a izjednačio je Aleksandar Mitrović u 26. Srbija je povela u 35. minutu golom Dušana Vlahovića, a izjednačio je Bril Embolo u 44. minutu.

Švajcarska je pobedila i prošla u osminu finala golom koji je postigao Remo Frojler u 48. minutu.

Srbija je takmičenje završila sa jednim bodom, poslednja na tabeli. Brazil, koji je u kombinovanom sastavu izgubio od Kameruna 0:1, je prvi sa šest bodova, Švajcarska je druga sa takođe šest bodova, a Kamerun je treći sa četiri boda.