(KURIR TV) NEMILOSRDNI SRPSKI DELFINI: Vaterpolisti Srbije preslišali Španiju, sledeća je Grčka

SVETSKO PRVENSTVO U BUDIMPEŠTI

Vaterpolo reprezentacija Srbije slavila je nad Španijom u meču drugog kola grupne faze na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Specijalno za Kurir iz Budimpešte - Gojko Filipović Vaterpolo reprezentacija Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti brani titulu prvaka sveta. U prvom kolu grupne faze srpski 'delfini' slavili nad Južnom Afrikom sa ubedljivih 21:5, a istim tempom nastavili i protiv Španije 11:5. Sledeći rival je selekcije Grčke!

Izabranici Dejana Savića na startu Svetskog prvenstva u Budimpešti krenuli su i više nego furiozno. U drugom kolu grupne faze slavili su nad selekcijom Španije sa 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2).

Španci ni jednog trenutka nisu bili dostajan rival Srbiji koja je on početka meča nametnula svoj ritam igre, koji 'crvena furija' nije uspela da isprati.

Po dva gola za branioca titule Srbiju postigli su Andrija Prlainović, Filip Filipović i Nemanja Ubović. Po jedan gol postigli su Dušan Mandić, Milutin Aleksić, Stefan Mitrović, Duško Pijetlović, Miloš Ćuk.

Dva gola za Španiju postigao je Alehandro Sančes, dok su se po jednom medju strelce upisali Blaj Maljarač, Alberto Espanjol i Alberto Baroso Makaro.

Prvi gol postigla je Španija, na 2:45 minuta pre kraja prve četvrtine, preko Alehandra Sančesa, a posle toga Srbija je vezala pet golova za vodjstvo od 5:1 na poluvremenu. Osim strelaca, u tom periodu istakao se i golman Branislav Mitrović.

Ekipa Dejana Savića je i u nastavku sigurnom igrom sačuvala prednost, ostvarila drugu pobedu na turniru i peuzela prvo mesto na tabeli ispred Grčke, koja je jutros pobedila Južnu Afriku sa 18:2.

To je druga pobeda vaterpolista Srbije na turniru, nakon što su u prvom kolu pobedili Južnu Afriku sa 21:5. Španija je u prvom kolu izgubila od Grčke sa 7:8.

U trećem kolu, u petak, Srbija će igrati protiv Grčke od 10.50 časova.

8:3 - Stefan Mitrović pogađa bez problema

7:3 - Filipović pogađa mrežu Španije! Srpski vaterpoista je iskoristio propust Furije i povećao predndnost srpskih Delfina

6:3 - Igrač više za Španiju koja dolazi do novog pogotka. Maljarah je bio precizan!

6:2 - Prvi gol za Aleksića na ovom meču, Srbija sve silnija u ovom duelu

5:2 - Espanjol postiže gol za Španiju posle sjajne akcije

Druga četvrtina 2:0

5:1 - Dušan Mandić pogađa gol Španaca! Strahovitim šutom dovodi Srbiju do ubedljive prednosti

4:1 - Mladi Ubović postiže svoj prvi gol i povećava prednost srpskih Delfina

Prva četvrtina 3:1

3:1 - Filipović siguran sa peterca

2:1 - Još jedan gol Andrije Prlainovića!

1:1 - Srbija takođe koristi igrača više i preko Andije Prlainovića izjednačuje rezultat

0:1 - Španija je sa igračem više došla do prvog gola i prve prednosti na meču. Sančez je bio precizan pred golo Srbije

12.10 - Meč je počeo!

UNIQA zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.