"POMRAČENJE OBIČNO DONOSI NESREĆU, SA SRBIJOM, SREĆOM, NIJE TAKO!" Etnolog iznela teoriju koja se mnogima neće svideti
Tu 1999. godinu Srbi i dan danas pamtee. Te godine u martu je počelo bombardovanje SRJ, a samo dva meseca po njegovom završetku, 11. avgusta dogodilo se pomračenje sunca koga se i danas građani najjasnije sećaju.
To pomračenje sunca opisivali su prizori praznih ulica, spuštenih roletni i zaustavljenim letovima JAT-a.
Bila je sreda, a tadašnje Savezno ministarstvo za rad, zdravstvo i socijalnu politiku, Savezni hidrometeorološki zavod i Institut za očne bolesti Kliničkog centra Srbije izdali su uputstvo o merama zaštite.
Između ostalog, u osam tačaka je građanima preporučeno da spuste roletne na prozorima i da se udalje od njih, da ne posmatraju pomračenje bez zaštitnih naočara.
Ipak, neki pomračenje ne povezuju samo sa astronomijom, već upliću i astrološki aspekt.
Etnolog Jasna Jojić gostovala je u "Pulsu Srbije" na Kurir televiziji, gde je pričala o posledicama i uticaju pomračenja sunca. Naime, prvo se setila da je pomračenje 1999. godine nama donelo mir, kakav takav:
- U vreme 1999. je delovalo apokaliptično, mislim da je to bilo jer su nam pre tofa padale bombe sa neba, stvarno su ulice bile puste. Sećam se da su ljudi bili preplašeni, iako kažu da posle svakog pomračenja dolaze ratovi, boleštine, nevolje, i kuga je bila posle pomračenja. Ali mi smo posle ovog pomračenja imali mir, kakav takav - rekla je Jasna Jojić.
Upozorila je na teoriju astronoma iz Niša, koji je spomenuo datum, koji će dosta uticati na Srbiju:
- Poznati astronom iz Niša je rekao da će trećeg septembra 2081. godine, biti totalno pomračenje, a ta senka če biti tačno nad Srbijom i to će za Srbiju značiti mnogo, a današnje pomračenje je nad Rusijom, Sibirom, pa ćemo videti posledice njega na ovaj rat. Naši preci veruju da svako pomračenje ima posledice na čovečanstvo.
Kurir.rs
Bonus video:
VUČIĆ NA SVEČANOSTI POVODOM OBELEŽAVANJA 30 GODINA SAVEZA VOJVOĐANSKIH MAĐARA: Danas nemamo veće prijatelje! Srbija je druga najbrže rastuća ekonomija