PRIJATELJI NA MEGDANU 18. PUT: Đoković sa Del Potrom za polufinale u Rimu u četvrtak u 21 sat

Argentinac pobedio Nišikorija

Srpski teniser Novak Đoković igraće u petak u četvrtfinalu Mastersa u Rimu sa Argentincem Huanom Martinom Del Portom.

Đoković je u trećem kolu savladao Roberta Bautista Aguta 6:4, 6:4, dok je Del Potro pobedio Japanca Keija Nišikorija u dva seta, 7:6 i 6:3.

Del Potro je u šestom međusobnom duelu do petog trijumfa protiv Nišikorija došao posle sat i 54 minuta igre. Japanac je u prvom setu dvaput imao brejk zaostatka, ali je oba puta uspeo da se vrati i taj period igre odvede u taj-brejk, koji je pripao Del Potru rezultatom 7:4. Del Potro je u drugom setu bio znatno sigurniji na svojim servisima, a stigao je i do jednog brejka kojim je praktično overio pobedu i izborio plasman u četvrtfinale.

Đoković i Del Potro sastajali su se 17 puta, a Srbin vodi 13:4 u pobedama.

Noleta još peče poraz od Argentinca na Olimpijskim igrama u Riju iako ga je ove godine pobedio u oba susreta, u Akapulku i Indijan Velsu. Inače, njih dvojica su veliki prijatelji.

Đoković i Del Potro igraće u četvrtak poslednji meč na Centralnom terenu - oko 21 sat.