(VIDEO) NEMANJA MOŽE SAM: Matić golom i asistencijom odveo Mančester junajted u polufinale FA kupa

SRBIN U SJAJNOJ FORMI

Srpski reprezentativac Nemanja Matić zabeležio je asistenciju i postigao gol u pobedi Mančester junajteda nad Brajtonom 2:0 (1:0) u četvrtfinalu FA kupa.

"Crveni đavoli" su poveli u 37. minutu pogotkom Romelua Lukakua, a Matić je u 84. otklonio sve dileme.

Tim Žozea Murinja poveo je kada je Matić idealno centrirao, pa je Lukakuu preostalo samo da se "pokloni" za 1:0.

U nastavku je Brajton bio bolji rival, ali je domaćin iz prvog šuta u drugom poluvremenu duplirao vođstvo. Učinio je to Nemanja Matić, udarcem glavom, posle prekida koji je izveo Ešli Jang.

Totenhem je ranije danas do polufinala stigao preko Svonsija (3:0), dok se sutra sastaju Vigan - Sautempton i Lester - Čelsi.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)

Delije ponovo u Pioniru? Evo šta Omić kaže o odlasku u Unikahu?