(VIDEO) NE POMAŽE NI LJAJIĆ: Napoli savladao Inter zahvaljujući Iguainu i preuzeo vrh tabele

Derbi Serije A

Fudbaleri Napolija pobedili su Inter 2:1 (1:0) u derbiju, ujedno i poslednjem meču 14. kola Serije A.

Napolitanci su tako prestigli Inter na vrhu tabele i sa 31 bodom preuzeli lidersku poziciju. "Neroazuri" su ostali na 30 bodova, Fiorentina, koja je ranije danas kiksnula na gostovanju Sasuolu (1:1) na 29...

Ekipu Mauricija Sarija do vrha je poveo Gonzalo Iguain. Argentinac je postigao oba gola na večerašnjem meču, u 2. i 62. minutu. Iguain je sa 12 pogodaka prvi strelac Serije A.

Poraz Intera ublažio je srpski reprezentativac Adem Ljajić. On je postigao lep gol u 67. minutu, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza sada već bivšeg lidera italijanskog prvenstva.

Bio je to "prvenac" Adema Ljajića u dresu "neroazura".

Domaćinu je posao bio olakšan od 44. minuta kada je igrač Intera Nagatomo dobio drugi žuti karton.