(VIDEO) ZVEZDA OPET PRVA: Crveno-beli evropske rane izlečili pobedom u Skoplju

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su MZT u Skoplju rezultatom 71:66, u poslednjoj utakmici 9. kola ABA lige.
1 / 2 Foto: ABA Liga

Crveno-beli su u nekoliko navrata u Skoplju imali dvocifrenu prednost, u jednom trenutku imali su i najvećih +15, ali su meč prelomili tek u poslednja dva minuta zahvaljujući Stefanu Joviću.

Reprezentativni plej je bio najbolji pojedinac utakmice sa 17 poena, 4 skoka, 7 asistencija i 2 ukradene lopte. Kvinsi Miler dodao je 13 poena (12 u prvom delu) i 4 skoka, Štimac je ubacio 12 uz 4 skoka, a Cirbes 9 uz takođe 4 skoka.

Kod domaćina, Đorđe Drenovac je imao 19 poena i 5 skokova, Bunić je ubacio 14, a Ljubičić 12 poena.

Tok utakmice

40. minut - 71:66 - Posle penala završnice i dosta grešaka na obe strane Zvezda je ostvarila pobedu, koja je sa skorom 7-2 vraća na vrh tabele

37. minut 63:55 - Poenima Cirbesa čini se da Zvezda rešava pitanje pobednika

34. minut 58:50 - Poenima Štimca i Jovića Zvezda beži na plus 8

33. minut 54:50 - MZT je uspeo da se približi na 4 poena zaostataka mini serijom od 5:0

Četvrta četvrtina

30. minut 54:45 - Zvezda igra u naletima u trećem periodu, 3. minuta bez koša, pa odlazak na plus 13, a onda novi pad

29. minut 52:44 - Kao u prvoj četvrtini MZT mini serijom uspeva da smanji zaostatak.

25. minut 48:35 - Zvezda je ponovo uspostavila kontrolu igre na terenu, a posle 4 poena Jovića, tim trenera radonjića ima do sada najveću prednost na meču

23. minut 44:33 - MZT je bolje počeo nastavak u kojem Zvezda gotovo tri minuta nije postigla koš. Post gostiju prekinuo je Cirbes sa 4 vezana poena

Treća četvrtina

20. minut 40:29 - Zvezda je u jednom momentu imala dvocifrenu prednost, a od tada čini se rutinski održava stečenu prednost. Solidnu rolu u drugom kvartalu imao je Kvinsi Miler koji je do sada upisao 12 poena i tri blokade.

15. minut 31:23 - Miler novom trojkom donosi Zvezdi najveću prednost u dosadašnjem delu meča

13. minut 26:21 - Trgla se Zvezda a prvu trojku za goste na meču ubacio je Kvinsi Miler. Sa druge strane, domaći tim ima većosam izgubljenih lopti

11. minut 20:21 - MZT prvi put vodi. Marko Luković je realizovao jedno bacanje posle faula Štimca

Druga četvrtina

10. minut 20:20 - Serijom 13:4 tokom koje je Štimac promašio 3 slobodna bacanja MZT je potpuno preokrenuo rezultat i sada je nerešeno

9. minut 18:18 - Drenovac pravi velike probleme Zvezdi. On je sa 9 vezanih poena doveo tim iz Skoplja do izjednačenja

8. minut 18:12 - Sa 5 vezanih poena domaćin je posle trojke Drenovca smanjio na -4, ali je tu mini seriju od 5:0 prekinuo Gudurić

6. minut 14:7 - Zvezda je bolje počela meč, pa je posle uvodnih 4:4, preuzela inicijativu i stekla prednost od 14:7

Prva četvrtina

17:40 - Lazić: Biće teško, oseća se umor

Bek Crvene zvezde Branko Lazić kaže da ekipa oseća umor posle nekoliko napornih utakmica u kratkom periodu, ali nada se pobedi u meču sa MZT-om u Skoplju."Biće sve teže jer je potrošnja tima, uz probleme koje imamo, sve veća. Bez obzira na činjenicu da smo odigrali težak meč protiv Fenerbahčea, ambicije su nam iste i želimo pobedu, koja nas nakon poraza Budućnosti vraća na prvo mesto na tabeli, što je krajnji cilj", rekao je Lazić za zvaničan sajt crveno-belih.Lazić je naglasio da će ekipa iz Skoplja biti veoma motivisana da napravi iznenađenje protiv šampiona ABA lige i Srbije.

"MZT je dobro sastavljena i ukomponovana ekipa. Sigurno ce biti motivisani da nas pobede, zbog svojih navijača, ali i zato što im dolazi Crvena zvezda", dodao je Lazić i poručio da je potrebno vreme kako bi tim beležio partije kakve svi očekuju.

"Moram da se zahvalim našim navijačima na podršci i aplauzu na kraju utakmice sa Fenerbahceom. Poručujem im da imaju strpljenja, veruju u nas, i da će vremenom, kada se kompletiramo i uigramo, sve doći na svoje mesto", zaklučio je kapiten crveno-belih u odsustvu povređenog Luke Mitrovića.