(FOTO, VIDEO) POBEDA POD OSTROGOM: Zvezda se mučila, ali savladala Sutjesku u Nikšiću

UVERTIRA ZA REAL

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Sutjesku u Nikšiću 70:62 (16:17, 20:15, 13:15, 21:15) u utakmici 11. kola ABA lige.
1 / 8 Foto: Aba-liga.com

Crveno-belima je to osma pobeda u regionalnoj ligi, uz tri poraza, pa sada dele drugo mesto sa Cedevitom i Mega Leksom. Lider je Budućnost sa učinkom 9-2.Sutjesci je ostao "fenjer". Poslednja je na tabeli sa samo tri trijumfa i čak osam poraza.Tim trenera Dejana Radonjića uspeo je da se na neki način oporavi od neuspeha protiv Igokee u "Pioniru" i Strazbura u gostima, ali do pobede u prpeunoj hali u Nikšiću (skoro 5.000 gledalaca) došao je posle mnogo muka.

Jeste aktuelni šampion Srbije i regiona imao prednost tokom celog drugog poluvremena, čak i osam poena u 34. minutu, ali se domaćini nisu predavali. Sutjeska je tokom drugih 20 minuta uporno pokušavala da "istopi minus", ali kad god bi se približila, Zvezda bi se odlepila. U tom stilu je meč i završen.

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Jović sa 19 poena. Osim što je bio najefikasniji, dao je najvažnije poene. Tejić i Simonović su dodali po 11 poena. Međutim, Crvena zvezda je imala čak 25 izgubljenih lopti! To govori o kvalitetu igre...

Vranješ je sa 14 poena bio najefikasniji kod domaćina, a Pavličević je ubacio 11.

Crveno-bele u petak očekuje novo evroligaško iskušenje, jer u Beograd dolazi Real Madrid. U 12. kolu ABA lige Zvezda dočekuje Cibonu, a Sutjeska gostuje lideru, ekipi Budućnosti.

Četvrta četvrtina - 62:70:

40. minut - 62:68 - Jović je dvojkom 46 sekundi pre kraja presudio pobednika.

36. minut - 55:58 - Posle niza grešaka na obe strane Korać je poentirao i smanjio na samo tri poena razlike.

35. minut - 53:58 - Pavličević uzvraća trojkom.

34. minut - 50:58 - Zvezda je veoma efikasno počela poslednju deonicu. Serijom 7:0 (pet vezanih poena Gudurića) napravila je najveću prednost na utakmici.

Treća četvrtina - 47:49:

30. minut - 47:49 - Spasojević dva, pa Vranješ tri poena za izjednačenje (47:47), a onda je Rebić pogodio dva bacanja.

29. minut - 42:47 - Precizan je i Jović, pa se Zvezda malo odlepila.

28. minut - 42:45 - Trojka Simonovića (3/3), jedinog raspoloženog šutera kod Zvezde.

27. minut - 42:42 - Posle kontre "4 na 1" Spasojević je lako poentirao u doneo izjednačenje posle duže vremena.

24. minut - 38:42 - Gde su stali u prvom, rivali su nastavili u drugom poluvremenu, sa mnogo grešaka na obe strane.

Druga četvrtina - 32:36: Vranješ kod domaćina i Jović kod gosta dali su po 11 poena.

20. minut - 32:36 - Zvezda se odlepila trojkom Simonovića.

18. minut - 29:30 - Zvezda je napravila 5:0, pogocima Tejića (dva) i Jovića (tri).

16. minut - 29:25 - Dugo je trajao prekid. Sudije su gledale snimak napada domaćina i na kraju priznale pogodak Vranješa, koji na kontu već ima 11 poena.

15. minut - Tehnička greška za Štimca.

14. minut - 21:22 - Sada su gosti u seriji, Jović za 6:0 i preokret.

13. minut - 21:20 - Seriju domaćina prekinuo je Tejić sa četiri vezana poena.

12. minut - 21:16 - Minut i po u ovoj deonici nije bilo poena, a onda su Pavić i Korać nastavili seriju Sutjeske iz prve četvrtine - 11:0.

Prva četvrtina - 17:16 - Mnogo greše crveno-beli, imaju devet izgubljenih lopti. Domaćin je orijentisan na šut za tri poena.

10. minut - 17:16 - Ni tajm-aut nije pomogao gostima. Nastavljena je serija domaćina - 7:0, za prvo vođstvo još od onog 2:0.

9. minut - 15:16 - Ponovo su domaćini napravili 5:0- Popović trojka, pa Vranješ dvojka. Zvezda ima već sedam izgubljenih lopti, pa je trener Radonjć zatražio tajm-aut.

9. minut - 10:16 - Zvezda pobegne, Sutjeska je stigne, pa Zvezda opet pobegne...

8. minut - 10:12 - Sutjeska se vraća serijom 5:0. Šalić je ubacio dva, a Vranješ tri poena.

7. minut - 5:12 - Miler ubacuje trojku (druga Zvezdina, ukupno treća na meču) za sada već velikih plus sedam.

6. minut - 5:9 - Posle uvodnog vođstva domaćina, usledila je trojka Simonovića za 3:2 i od tada je Zvezda u konstantnom vođstvu. Jović je dao četiri poena.

20:59 - Tribine u hali u Nikšiću su ispunjene do poslednjeg mesta, ima oko 5.000 gledalaca.

20:55 - U tim Zvezde vratio se Branko Lazić.

20:50 - Dušan Dubljević, trener Sutjeske je istakao: "Protivnika ne treba posebno predstavljati. Svi znamo da se radi o jednom od favorita ovog takmičenja. Od svojih igrača očekujem da budu skoncentrisani u osnovnim elementima igre kao što su skok u odbrani i odbrana u tranziciji, gde moramo biti na visokom nivou da bismo im što duže parirali. Naš protivnik dolazi posle teškog poraza u Evroligi i neplaniranog poraza u ABA ligi. Imaju problema sa povredama, ali i u takvoj situaciji oni su veliki favorit. Na nama je da odigramo kvalitetnu utakmicu, siguran sam pred punom dvoranom i uz veliku podršku naše publike. Konačno možemo reći da nemamo povređenih igrača i nastupićemo u kompletnom sastavu."

20:45 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić uoči gostovanja u Nikšiću je rekao:"Očekuje nas gostovanje debitantu u ABA ligi, ali ekipi koja je pokazala da je konkurentna u regionalnom takmičenju. U međuvremenu se dodatno pojačala, prvenstveno Aleksom Popovićem. Svesni smo i činjenice da je atmosfera u dvorani u Nikšiću dobra, i da 'nosi' domaći tim, ali su pokazali da vrede i u gostima. Ipak, bez obzira na sve, želimo bodove i svaki igrač koji bude izašao na parket, mora da prikaže maksimum i da veliki doprinos".