IGNORISAO "STOP" POLICIJE, KRENUO DA PRETIČE 5 VOZILA PA PROJURIO NA 3 CRVENA Opšti haos u Beogradu, evo šta je usledilo
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Uprave saobraćajne policije, isključili su iz saobraćaja vozača „sitroena“ J. G. (52), zbog učinjenog prekršaja nasilnička vožnja.
Policija je u redovnoj kontroli saobraćaja, juče oko 15.15 časova, u ulici Ugrinovački put, zaustavila automobil kojim je upravljao J. G., koji se prethodno oglušio na znak policije i nije zaustavio vozilo, a potom u ulici Male pruge izvršio nepropisno preticanje pet automobila preko neisprekidane linije i, u kraćem razmaku od 10 minuta, prošao na tri uzastopna crvena svetla semafora.
J. G. je u skraćenom postupku sproveden dežurnom sudiji za prekršaje, koji mu je izrekao jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 45 dana, dok mu je izrečena i zaštitna mera zabrane upravljanja vozilom u trajanju od godinu dana, kao i 21 kazneni poen.
Presuda je izvršena pre pravosnažnosti i on je sproveden na izdržavanje zatvorske kazne.
Presretrači zaustavili bahatog vozača