GOL TEHNOLOGIJA, DVA PENALA I POGBA: Francuska u istorijskom meču savladala Australiju

Mundijal

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Francuske savladali su Australiju 2:1, a duel u Kazanju obeležila je prva sudijska odluka na svetskim prvenstvima donesena posle gledanja video tehnologije.

Naume, Francuzi su do vođstva došli iz jedanaesterca, koji je u 57. minutu precizno izveo Grizman. A do kaznenog udarca se došlo pošto je gledan VAR, koji je pokazao da je Ridson zakačio napadača Francuske. Trikolori su vodili svega četiri minuta. Nakon što je Umtiti igrao rukom u kaznenom prostoru

Jedinak je savladao Lorisa.

Francuzi su do pobede došli posle dva dupla pasa Mbapea i Pogbe i odličnog šuta fudbalera Mančester Junajteda

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj utakmice

89. minut - Francuzi imaju više od igre u završnici

81. minut GOOOOOL Francuska vodi 2:1 - Dva dupla pasa izmenili su Pogba i Mbape, a posle toga je fudbaler Mančester junajteda pogodio mrežu. Lopta se od prečke odbila iza gol linije.

77. minut - Malo je opao tempo igre

61. minut - GOOOOL 1:1 Mile jedinak je pogodio,. Loris je otišao u jednu, a lopta u drugu stranu

59. minut - PENAL ZA AUSTRALIJU! Umtiti je igrao rukom u duelu, slično kao Nemanja Vidić pre osam godina protiv Nemačke.

57. minut - GOOOOOOL 1:0 Grizman! Napadač Francuske je rutinski pogodio. Golman se nije ni pomerio

54. minut - PENAL! Grizman je pao u kaznenom prostoru Australije. U prvom momentu nije sviran jedanaesterac, ali je sudija posle gledanja snimka, dosudio kazneni udarac. Jasno se videlo da je Ridson zakačio napadača Trikolora

53. minut - Nova kontra Australije ali je u kaznenom prostoru Francuza uspeo da zaustavi loptu

51. minut - Francuska ima inicijativu, Australija se i dalje odlično i organizovano brani

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Napad Australije i solidan šut Rogića. Lopta je otišla pored gola

40. minut - Francuska ima inicijativu, ali ne i ideju kako da probije bedem

33. minut - Novi solidan pokušaj Francuza, ali je od svega samo korner.

24. minut – Francuska je na početku imala inicijativu, ali je opao tempo meča.

17. minut - STRAŠNA PRILIKA ZA AUSTRALIJU! Ugo Loris je spasao Francusku! Neverovatna intervencija kapitena Trikolora!

15. minut - Totalna ofanziva Francuza...

5. minut - Pogba je pokušao iz slobodnog udarca, ali je goman Australije rutinski otklonio opasnost.

2. minut - SJAJNA ŠANSA ZA FRANCUZE! Mbape je sjajno prošao sa desne strane i uputio udarac, ali je Rajan uspeo da interveniše

Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Toliso, Kante, Pogba – Mbape, Grizman, Dembele.

Australia: Rajan – Risdon, Sejnsburi, Miligan, Behič – Jedinak, Moj – Leki, Rogić, Kruze – Nabut.

POČELO JE! SRBIJA U PUNOJ SNAZI, KOSTARIKA U VELIKOM PROBLEMU! (KURIR TV SPORT)