SENEGAL DO TRI BODA POSLE NAJČUDNIJEG GOLA NA MUNDIJALU: Poljacima počasni gol za nadu u bolje sutra

POSLEDNJI MEČ PRVOG KOLA MUNDIJALA

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Senegala savladala je ekipu Poljske rezultatom 2:1, u poslednjoj utakmici prvog kola na Mundijalu u Rusiji.

Senegalci su poveli autogolom Tijaga Čoneka u 37. minutu, da bi na 2:0 povisio Mbaje Nijang u 60. minutu.

Poljaci su do kraja samo ublažili poraz pogotkom Gregorža Krikovjaka u 86. minutu.

Ranije danas, u prvom meču grupe Japan je savladao Kolumbiju, takođe 2:1.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Poljaci napadaju svim silama, igra se otvorila, gol visi u vazduhu.

86. minut - GOOOOL - KRIKOVJAK! Posle centaršuta iz prekida, Krtikovjak je udario glavom i smestio u drugu stranu gola, prtaktično je lobovao golmana.

79. minut - Prvi pravi šut za Poljake. Komnacki je posle centaršuta zahvatio loptu glavom, ali je golman Senegala bio na visini zadatka.

73. minut - Poljaci su šokirani golom su potpuno izgubljeni. Nemaju snage da naprave pravu šansu.

60. minut - GOOOOL - Niang. Napadač Nigerije je ušao u igru dok je odbrana Poljske vraćala loptu svom golmanu, Nijanga niko nije primetio, on se ušunjao ukrao loptu i postigao gol.

55. minut - Veoma dobro se igra na obe strane u drugih 45 minuta igre. Poljska pokušava da dođe do gola, međutim i Senegal je opasan iz brzih kontri. Trebalo bi očekivati još uzbuđenja do kraja meča.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez prave šanse na meču.

38. minut - GOOOOOL - Autogol Cioneka. Šutnuo je Idrisa Gej sa nekih 20 metara, lopta je pogodila štopera Poljske i skrenula u mrežu.

28. minut - Igra je potpuno bez ritma. Nema puno trčanja, igra se oprezno i bez konretnih prilika.

19. minut - Prva prava prilika na meču. Trčali su kontru dva na jedan Diuf i Niang, ali ovaj drugi se nije najbolje snašao sa loptom. Nije znao da li će da šutitra ili asistira, pa je sve palo u vodu.

9. minut - Senegal je konkretniji od samog starta, imaju veći posed lopte, ali nisu uspeli da naprave pravu šansu.

1. minut - Utakmica je počela.

Meč se igra na stadionu Spartaka "Otkritije areni" u Moskvi.

POLJSKA (4-2-3-1): Ščensni - Pišček, Cionek, Pazdan, Ribus - Krihovjak, Zjelinski - Blažčikovski, Milik, Grosicki - Levandovski.

SENEGAL (4-3-3): K. N'Diaje - Vag, Sane, Kulibali, Sabali - A. N’Diaje, Kujate, Gana - Nijang, Mane, Dijuf.

Ranije danas u prvoj utakmici Grupe H, Japan je pobedio Kolumbiju 2:1.

I Poljska i Senegal su imali uspešne generalne provere pred Mundijal. Poljska je deklasirala Litvaniju 4:0, dok je Senegal savladao Južnu Koreju 2:0.