MEKSIKO NA KORAK OD OSMINE FINALA: Mažić perfektan, Ćićarito ušao u istoriju

mundijal

Mundijal 2018 -

Fudbalska reprezentacija Meksika pobedila je Južnu Koreju 2:1 (1:0) u Rostovu i stigla blizu osmine finala Mundijala u Rusiji.

Meksiko je, nakon iznenađenja protiv Nemačke (1:0), ostvario drugu pobedu golovima Karlosa Vele iz penala u 26. i Havijera Ernandeza u 66. minutu.

Srpski sudija Milorad Mažić delio je pravdu u ovom duelu i opravdano je pokazao na "belu tačku" zbog igranja rukom jednog korejskog igrača u svom kaznenom.

Jedini strelac za Koreju bio je Hjon-Min Son u sudijskoj nadoknadi.

Večeras od 20 sati u istoj F grupi igraju Nemačka i Švedska.

DRUGO POLUVREME:

93. minut - GOOOOOOL - SON! Lepo se Korejac namestio na levu nogu, opalio iz sve snage i pogodio nebranjeni deo gola Očoe. Ostaje još nekoliko sekundi nade.

76. minut - Nesportski potez kapitena Koreje. Uklizao je bez ikakvog razloga golmanu Očoi, koji nakon toga povređen ležao na zemlji nekoliko minuta.

66. minut - GOOOOOOL - ĆIĆARITOOOOOO. Njegovi 50. gol u dresu reprezentacije Meksika.

62. minut - Odlična prilika za Velu. Probio je sa desne strane, zavrnuo na jaču levu nogu, ali je šut bio jači nego što je bilo potrebno.

50. minut - Tempo igre je ponovo opao. Meksiko kontroliše utakmicu, Mažić odlično obavlja svoj posao.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Okončan je prvi deo igre. Milorad Mažić perfektan!

42. minut - Imali su nekoliko prilika Meksikanci da postignu gol i udvostruče prednost, ali nisu nisu bili dovoljno skoncentrisani u završnici.

33. minut - Tempo igre je malo porastao, ali bez konkretne prilike. Meksiko igra koliko im je dovoljno, a Korejci su mentalno pali posle primljenog gola.

26. minut - GOOOOOL - VELA SA PENALA! Ušao je sa leve strane Lozano i centrirao, uklizapo je štoper Korejaca i tom prilikom visoko podigao ruku. Lopta ga je direktno pogodila u šaku, a Mažić je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran sa penala bio je Karlos Vela. Šutnuo je u desnu stranu, golman je otišao u drugu.

22. minut - Son je imao odličnu priliku. Ušao je šesnaesterac, zalomio dva igrača iz odbrane, opalio, ali su sa zemlje uspeli nekako da ga izblokiraju.

15. minut - Tempo igre je veoma slab. Na meču nije bilo prave prilike, a meč su za sada obeležili sitni faulovi i konstantno seckanje igre na obe strane.

1. minut - Utakmica je počela.

JUŽNA KOREJA (4-4-2): Jo - Jong, Kim, Jongvon, Hjunsu - Jaesung, Seonmin, Ju Sejong, Sungjueng - Hvang, Son

MEKSIKO (4-3-3): Očoa - Salsedo, Alvarez, Moreno, Galjardo - Lajun, Erera, Gvardado - Vela, Ernandez, Lozano.

Meksiko je na premijeri u Rusiji napravio veliko iznenađnje pobedom nad braniocem titule Nemačkom rezultatom 1:0.

Koreja je u prvom meču u Rusiji poražena od Švedske istim rezultatom, golom Grankvista sa bele tačke.

Ukoliko Meksiko danas slavim obezbediće sebi mesto u osmini finala, gde će se ukrstiti sa grupom u kojoj se nalazi naša reprezentacija.