NUKLEARNA PRLJAVA BOMBA I PRIPREMA JAVNOSTI ZA TOTALNI RAT: Da li se dizanjem tenzija najavljuje totalni rat Rusije u Ukrajini?!
Priča o pripremi Kijeva da upotrebi prljavu nuklearnu bombu, ponovo je počela da se zahuktava, posle kraćeg dvodnevnog zatišija. Opet su mediji puni informacija o tome šta je prljava nuklearna bomba i način na koji bi ona mogla da bude upotrebljena i šta bi to značilo za civile i ekonomiju.
Naravno samo po sebi to bi povuklo I određene kosenkvence. Međutim, priča o prljavoj nukelarnoj bombi može imati i drugačiji plan.
Naime, da priča o prljavoj nukelarnoj bombi može da služi za dizanje tenzija u javnosti. Odnosno, pripremu javnog mnjenja (čitaj ruskog) za ono što predstoji, a što je već vidljivo dopremanje velike vojske na rusko-ukrajinsku i belorusko-ukrajinsku granicu, gde prema nekim procenama već je oristiglo više od 300.000 vojnika, što rezervista, što aktivnih trupa kao i ogromna vojna tehnika koja je skoro tri do pet puta brojnija nego pre 24. februara 2022. kad je otpočela invazija na Ukrajinu.
O tome da je u pitanju dizanje tenzija pred predstojeću ofanzivu zastupa i vojni komentator Boško Jovanović koji kaže:
Tenzija se u ratnim vremenima, odnosno predratnim diže da bi se javno mnjenje pripremilo, da bi i pozitivno odgovorilo na zahteve koje rat donosi. Ono (javno menjenje) se radikalizuje, jer za vreme sukoba, radikalno javno mnjenje neće pregovarati vodstvo. Priče da će da Ukrajinci pripreme prljavu nuklearnu bombu, da će radioaktivni oblak da dođe na Balkan preko Crnog mora, Rumunije, Bugarska pa onda dalje I do Srbije ima za osnovu samo to da Kremlj promeni ratne ciljeve, da kaže, da mora da se ide na potpuno uništenje vlasti u Kijevu, zbog toga što je ona nepouzdana, zato što postoji pretnja od nukelarne bombe, radijacije od ambicija Kijeva od ulaska u NATO i mnogo što šta, što bi za Kremlj bilo neprihvatljivo.
Pričom o nuklearnoj bombi, o radioaktivnom oblaku se postiže to, da se usred rata mogu da se promene ratn ciljevi, da stanovništvo u Rusiji pozitivno odgovori na to, da prihvate odluku da će rat još da traje, da sledeći talas mobilizacije bude još uspešniji, jer ako se predstavi nuklearna opasnost Rusiji mnogi će da se prijave i dobrovoljno krenu u rat zato što fama o nuklearnom sukobu između Rusije i Amerike je sveža i kod Rusa i kod Amerikanca. Iz prostog razloga što je SSSR I SAD bili potpuno okrenuti nuklearnom oružju i ono je bilo svakodnevno prisutno u životima jednog i drugog naroda.
Kao što radioaktivni oblik posle Černobilja nije ostao u Ukrajini, nego je otišao na teritoriju Belorisuje, pa su u Belorusuji masovno vadili štitnu žlezdu deci i odraslim da bi lakše preživeli tu radijaciju. Jedan deo radioaktivnog oblaka je otišao nad Atlanski okean, a drugi deo stigao je do Balkana. Prave upotrebe nuklearnog oružja na teritoriji Ukrajine neće biti ni sa jedne strane zato što posle ekspolozije je nemoguće da se to oružje kontroliše.
Medijska priprema za veliku ofanzivu na Harkov, Dnjepropetrovsk, Odesu, Kijev će da traje još 7 do 10 dana dok se ne završi proces doobuke mobilisanih trupa i onda možemo očekivati totalni rat, koji će Rusija da vodi na teritoriji Ukrajine.
Znači masovna bombardovanja, neprestana i potpuno uništenje infrastrukture, dizanje panike među ljudima u Harkovu, Dnjepropetrovsku, Kijevu, kako bi oni krenuli da beže na Zapad i to bi po planovima Kremlja trebalo da dovede do sloma Ukrajine. Ukrajina može da spreči ovaj scenario tako što bi počela pregovore sa Kremljom, kaže Jovanović.
Kurir.rs/A.Mlakar/B.Jovanović
PREDSEDNIK VUČIĆ: SAD uvode sankcije NIS, razgovaraćemo i sa Rusima i sa Amerikancima! Studentima su ispunjeni svi zahtevi! Stanovi za mlade od 20 do 35 godina