BOGDAN NEDOVOLJAN ZA POBEDU: Srbija poražena od Španije uz SKANDALOZNO suđenje i isključenje Jokića! Protiv Argentine u četvrtfinalu! (KURIR TV)

loša predstava!

SP KINA -

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od Španije sa 69:81 (20:13, 17:32, 19:22, 13:14) u drugom meču Grupi J Svetskog prvenstva u Kini.

Srbija je ovim porazom, prvim na šampionatu, zauzela drugo mesto u Grupi J što znači da će u četvrtfinalu, u Donguanu, igrati protiv Argentine.

Na drugoj strani, Španiju kao prvoplasiranu u grupi čeka meč protiv Poljske.

Najefikasniji u redovima Srbije i jedini s dvocifrenim učinkom bio je Bogdan Bogdanović koji je ubacio 26 poena uz deset skokova i šest asistencija. Osam poena je postigao Vladimir Lučić, dok su po sedam ubacili Nikola Milutinov i Miroslav Raduljica.

Španiju su do pobede vodili Riki Rubio sa 19 poena, Viktor Klaver je dodao 14, a Mark Gasol 11 poena.

Srbija je, izuzev nekoliko uvodnih minuta, dobro odigrala prvu četvrtinu, serijom 9:0 stigla je do 13:6, a potom i do devet poena prednosti - 20:11.

Ne prvom odmoru izabranici Aleksandra Djordjevića su imali sedam poena viška na svom kontu (20:13), ali se u drugoj deonici sve okrenulo u korist Španije.

Španci su vrlo brzo prišli na 22:21, a potom su potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Zaigrali su sjajno u odbrani za koju Srbija nije imala rešenja, koristili su svaku grešku "orlova" i postepeno povećavali prednost. U finišu tog dela igre Španija je, nakon dve vezane trojke Rubija, stigla i do prve dvocifrene prednosti - 31:41.

Srbija je nakon toga uspela da serijom 6:1 pridje na pet poena zaostatka, ali je tačku na prvo poluvreme stavio Ljulj trojkom za prednost svoje ekipe od 37:45.

Ovo je bila prva četvrtina koju je Srbija izgubila na ovom šampionatu.

Španija je serijom 6:0 "otvorila" treću deonicu i otišla na plus 14, a nedugo nakon toga Srbija je bila u novom problemu pošto je Jokić zaradio tehničku, a potom i iskuljučujuću ličnu grešku.

Košarkaši Španije su održavali prednost, u jednom momentu imali su i 21 poen prednosti, ali je Srbija živnula u finišu te četvrtine i uspela da pred poslednji odmor pridje na minut 11 - 56:67.

Srpski košarkaši su u poslednjoj četvrtini u nekoliko navrata imali priliku da još više pridju Španiji, ali je "furija" odbila te napade i nije dozvolila "orlovima" da je do kraja ozbiljnije ugroze.

1 / 15 Foto: Dado Đilas

Trenutak koji je obeležio dosadašnji deo meča je isključenje Nikole Jokića. Sve se dogodilo sredinom trećem kvartala zbog druge tehničke greške za Jokića i isključenja za našeg centra! Bila je to borba za loptu Jokića i Gasola, sudija je umesto faula pokazao mrtvu loptu. Nikola je poludeo, a sudija mu je odmah pokazao tehničku i automatski isključenje za našeg centra sa utakmice.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 69:81 - 14 poen Klavera na meču. Većina sa penala.

38. minut - 69:79 - Pogađa Rubio, njegov novi poena iz izgre sa poludistance.

36. minut - 68:77 - Druga trojka Bogdana, njegov 26 poen na meču.

35. minut - 63:74 - Rubio prekida seriju Orlova.

34. minut - 63:72 - Novi poeni za Bogdana sa penala. Publika skandira Bogdanu - MVP, MVP!

34. minut - 61:72 - Bogdanović je fauliran na šutu za tri poena, pogodio je sva tri penala.

33. minut - 58:72 - Trojka Ljulja uz zvuk sirene. Nestvaran koš pleja Španije.

Argentina je pregazila Poljsku, sada čeka poraženog iz ovog meča.

31. minut - 58:67 - Sjajno zakucavanje Raduljice. Njegov 7 poen na meču.

Pogledajte kako je Isključen Jokić sa utakmice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 56:67 - Micić je fauliran na šutu za tri poena. Pogodio je sva tri za kraj trećeg kvartala. Publika je na strani Srbije.

30. minut - 53:67 - Sjajno zakucavanje Bogdanovića iz kontre! Na drugoj strani Hernangomez pogađa sa penala.

29. minut - 51:65 - Novi koš Raduljice sa penala, njegov 5 poen.

28. minut - 49:65 - Sjajno zakucavanje Bogdanovića. Da li Srbija može da se vrati bez Jokića.

27. minut - 47:63 - Pogađa Raduljica uz faul. Posle toga još jedan poen sa penala.

26. minut - 44:63 - Novi poeni Rubija sa penala. Njegov 15 poen na meču. Srbija je pogodila samo dve trojke na meču, a Španija čak osam.

25. minut - 40:59 - Posle naših poena sa penala, vraća Gasol na drugoj strani.

Ovo je Jokićeva devojka koju voli više od svega.

25. minut - 39:57 - Trojka Klavera. Njegov 9 poen na meču.

24. minut - 39:54 - Rubio sa penala za nove poene Španije.

Ovo je selektoru Đorđeviću jubilarna 100 utakmica na klupi Srbije.

24. minut - 39:52 - Druga tehnička za Jokića i isključenje za našeg centra! Bila je borba za loptu Jokića i Gasola, sudija je umesto faula pokazao mrtvu loptu. Nikola je poludeo, a sudija mu je odmah pokazao tehničku i automatski isključenje sa utakmice.

23. minut - 39:51 - Pogaša Jokić posle skoka u napadu. Prvi koš Srbije u drugom delu igre.

22. minut - 37:51 - Serija Španaca od 9:0, zaključno sa prvim delom igre. Jokić je zaradio i tehničku.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 37:45 - Trojka Ljulja uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 37:42 - Novi poeni Bogdanovića. Ovo je Bogdanov 14 poen na meču.

20. minut - 35:41 - Posle penala Lučića, pogađa Bogdan od tablu u naskoku. Vraćaju se Orlovi polako

19. minut - 31:41 - Nova trojka Rubija. Prva dvocifrena prednost jedne ekipe na meču. Rikijev 8 poen na meču.

18. minut - 31:38 - Trojka Rubija, ali i faul Hernanogmeza u napadu. Pogađa sa penala Lučić na drugoj strani.

18. minut - 29:35 - Brutalno zakucavanje Milutinova, njegovo drugo na meču.

17. minut - 27:33 - Prvi poeni Rubia na meču, ovog puta sa penala.

17. minut - 27:31 - Posle tajm auta Srbija konačno pogađa koš. Pogodio je Jović.

16. minut - 25:31 - Španci sa penala uvećavaju prednost.

16. minut - 25:29 - Trojka Hernangomeza, zakasnio je Jokić.

15. minut - 25:26 - Tehnička za Skariola zbog protesta.

14. minut - 24:26 - Jokić pogađa uz zvuk sirene. Skariolo prigovara, ali bez uspeha.

14. minut - 22:26 - U igru je ušao Raduljica, igraće u paru sa Jokićem.

13. minut - 22:26 - Vodi Španija posle dugo vremena, pogodio je Klever, pa onda i trojka Ljulja.

13. minut - 22:21 - Mini serija Španije. Trojka Ljuja, pa koš Klevera. Mini-serija furije od 5:0!

12. minut - 22:16 - Novi poeni Jokića.

11. minut - 20:16 - Zakucavanje Ernangomeza uz faul Marjanovića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 20:13 - Kraj prvog kvartala.

9. minut - 20:11 - Trojka Bogdanovića, pa krađa i polaganje Jovića. u igru ulazi Marjanović.

8. minut - 16:11 - Trojka Bogdana, pa trojka Ribasa na drugoj strani. Bogdanov 9 poen na meču.

7. minut - 13:8 - Pogađa Lučić sa penala, na drugoj strani vraća Gasol sa poludistance.

7. minut - 12:6 - Blokada Jovića, dug pas za Lučića koji pogađa uz faul. Španci traže tajm-aut.

6. minut - 10:6 - Pogađa Bogdanović, njegov 4 poen.

5. minut - 8:6 - Zakucavanje Milutinova, brutalno!

4. minut - 6:6 - Jović za Bogdana koji zakucava.

3. minut - 4:6 - Ovacije za Jokića koji je upravo ušao u igru.

2. minut - 3:4 - Trojka Birčevića, pa lak koš na drugoj strani za Špance.

1. minut - 0:2 - Dva skoka u napadu i koš za Španiju.

1. minut - Utakmica je počela.

Ovo je prva petorka Španije za ovaj duel.