POGBA IMA SAN: Želim da osvojim Mundijal sa Francuskom!

Fudbaler Juventusa spreman za SP

Brazil 2014 -
Pogba je prošle godine sa omladinskom reprezentacijom "trikolora" osvojio prvenstvo sveta, gde je proglašen za najboljeg igrača, a to želi da ponovi i sa seniorskim timom

PARIZ - Fudbaler Juventusa i reprezentativac Francuske Pol Pogba rekao je da se neće zadovoljiti samo plasmanom u završnicu Svetskog prvenstva u Brazilu, već mu je cilj da osvoji najjače planetarno takmičenje.

Pogba je prošle godine sa omladinskom reprezentacijom osvojio prvenstvo sveta, gde je proglašen za najboljeg igrača, a to želi da ponovi i sa seniorskim timom.

"Ne zanima me samo da prođemo grupnu fazu, ili da stignemo do četvrtfinala. Želim sa Francuskom da osvojim prvenstvo sveta. Moraćemo ceo turnir da igramo skoncentrisano, ukoliko želimo da uradimo nešto. Za mene je čast nositi dres reprezentacije i to je oduvek bio moj san", rekao je Pogba.

Francuska je jednom osvojila titulu prvaka sveta i to kao organizator 1998. godine, a igrali su u finalu 2006. kada su posle penala poraženi od Italije.

Reprezentacija Francuske se na SP u Brazilu nalazi u E grupi sa Švajcarskom, Hondurasom i Ekvadorom.