TUČA U TUNELU: Portparol Brazilaca udario čileanskog igrača Pinilju!

Skandal domaćina SP

Brazil 2014 -
Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) potvrdila je da je došlo do incidenta u tunelu u poluvremenu meča i da se razmatra mogućnost kažnjavanja Paive

BELO HORIZONTE - Portparol Brazilske fudbalske federacije Rodrigo Paiva udario je u poluvremenu utakmice osmine finala SP sa Čileom protivničkog igrača Maurisija Pinilju.Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) potvrdila je da je došlo do incidenta u tunelu u poluvremenu meča i da se razmatra mogućnost kažnjavanja Paive. On je priznao da je gurnuo Pinilju "u samoodbrani", ali je negirao da je u tom incidentu prvi uputio udarac ka čileanskom fudbaleru.Pojedini mediji preneli su da je Paiva udario u lice čileanskog igrača. Jedan član čileanskog stručnog štaba tvrdi da su kamere zabeležile incident i istakao da očekuje da Paiva bude kažnjen.Pinilja je u 87. minutu ušao u igru umesto Vidala, a mogao je da donese trijumf Čileu, pošto je pred kraj produžetaka, kod nerešenog rezultata 1:1, pogodio prečku. Pinilja je promašio nije iskoristio jedanaesterac u penal seriji, pošto mu je Žulio Cezar zaustavio udarac sa bele tačke. Brazil je pobedio posle boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 3:2 i u četvrtfinalu igraće protiv Kolumbije.