PROCENITE: Da li je Roben simulirao kod penala za pobedu? (VIDEO)

Sopran detalj

Brazil 2014 -
Holanđanin je u 93. minutu pao u šesnaestercu posle duela sa odbranom Meksika, a sudija Proensa je pokazao na jednanaesterac

Fudbaleri Holandije savladali su Meksiko (2:1) i plasirali se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Brazilu, a meč će osim po preokretu čete selektora Luja Van Gala, koja je za šest minuta postigla dva gola, ostati upamćen i po suđenju Portugalca Pedra Proense, koji je u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena dosudio jedanaesterac za "lale" koji je Klas Jan Huntelar pretvorio u pobedu.

Roben je ušao u šesnaesterac, Meksikanci su startovali na njega, a on je u ne tako izglednoj poziciji pao, što ostavlja sumnju da je želeo da iscenira prekršaj, koji je Proensa okarakterisao kao penal za Holandiju.

Slična stvar desila se i pod kraj prvog dela meča, ali tada se posle duela Robena i odbrane Meksika (bilo je 0:0) arbitar nije oglasio.