HRVATSKOJ SE NAMEŠTANJE OBILO O GLAVU! ISPALI SA EP: Košarkaško proklekstvo kockastih se nastavlja, jedan Finac ih UNIŠTIO!

Finska je pobedila Hrvatsku sa 94:86 u meču osmine finala Evropskog prvenstva!

Fince je do pobede vodio fantastični Markanen sa 43 poena. Neverovatno kako je odigrao ovaj mladi košarkaš. Neverovatno!

Hrvati su kalkulisali u meču protiv Ukrajine... Nisu želeli da pobede sa više od osam poena razlike. E, kada se tako u sportu razmišlja, onda prizemljenje bude bolno.

Hrvatska, Finska

Nameštači su dobili novi košarkaški šamar i time nastavili košarkaško prokletstvo koje ih prati još od kad su sišli sa pobedničkog postolja u Atini 1995. godine.

POGLEDAJTE NESTVARAN POTEZ - FINCI DAJU KOŠ ZA 0,1 SEKUNDU

UNSTOPPABLE.@MarkkanenLauri with the #TissotBuzzerBeater with 0.1 on the clock ⏰#EuroBasket x #BringTheNoise pic.twitter.com/17jpnp6kox

— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 11, 2022

Finci su igrali izuzetno dobro gotovo svih 40 minuta. Stekao se utisak da potpuno kontrolišu tok meča. Naravno, razlog za to je nestvarni Markanen koji je činio čuda.

Finsku u četvrtfinalu očekuje meč protiv Španija, koja je izbacila Litvaniju.

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj. Finci su u četvrtfinalu!

Markanen! 40 poena! Hrvati moraju da naprave čudo, a za to imaju samo dva minuta - 89:79.

Do kraj meča ostala su tri minuta. Hrvati promašuju dve uzastopne trojke.

Finci igraju fantastično! Salin pogađa trojku za "plus osam" - 85:77.

Prava drama na četiri minuta pre kraja. Finci vode - 82:77.

Markanen! Koš uz faul, pa ovo je neverovatno - 74:74 (34. minut).

Smit i Bogdanović se pitaju na drugoj strani, vezuju pet poena - 71:72.

Samo faulom mogu da ga zaustave Hrvati. Drugi način ne postoji.

Šta radi ovaj čovek! Markanen čini čuda! Na 35 poena je trenutno - 71:67.

A, sad - poslednjih deset minuta odluke. Finci vode 67:65.

Kakvo ludilo na kraju trećeg kvartala. Finci su dali koš za 0,1 sekundu. Lauri Markanen je pogodio iz odbojke! On je na 31 poen!

Finci su do sada šutirali 6 slobodnih bacanja, a Hrvati 25. Na kraju treće četvrtine rezultat - 67:65.

Hrvati promašuju dva od četiri slobodna bacanja - 65:63.

Markanen! Igra fantastično. Već je na 29 poena. Neverovatna utakmica za njega - 65:62.

Bogdanović drže Hrvate u igri. Finci se previše oslanjaju u šut sa distance - 63:61 (29. minut).

Salin igra sjajno! Pogađa za tri poena, a potom i Markanen blista - 59:56.

Hrvati su bolji u ovim momentima. I dolaze do četiri poena prednosti - 52:56.

Ponovo su sudije u centru pažnje. Tehnička za Fince - 48:48 (24. minut).

Odlično igraju Finci i drugom poluvremenu. Biće ovo velika borba do poslednjeg minuta - 48:45.

Finska ili Hrvatska? Ko će biti četvrtfinalista na Evrobasketu saznaćemo nakon (minimum) 40 minuta velike borbe.

Na poluvremenu Finci vode sa dva poena razlike - 45:43.

Markanen je nezaustavljiv u redovima Finaca. Ubacio je 17 poena za poluvreme. Sa druge strane, Bogdanović je na 11 poena.

Pobednika ovog meča u četvrtfinalu očekuje Španija.