Dortmund razmontirao Frajburg, minimalac Bajerna!

Bundesliga

Milioneri su čak pet puta uspeli da zatresu mrežu rivala

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su danas Frajburg sa 5:0 (2:0) u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige, dok je Bajern minimalnim rezultatom savladao Volfsburg 1:0 (0:0).

Dortmund nije imao milosti protiv pretposlednje ekipe na tabeli. "Milioneri" su već na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima Marka Rojsa, a protivnika su u nastavku dotukli Levandovski (58, 70) i Blaščikovski, koji je u 79. minutu postigao konačana rezultat.

Bajern je uspeo da zabeleži šestu pobedu u šampionatu, ali posle neprepoznatljivo loše igre na Alijanac areni.

Jedini gol na meču postigao je u 63. minutu Tomas Miler na asistenciju Franka Riberija.

Pobednika nije bilo na utakmici Hofenhajm - Šalke (3:3), dok je Herta kod kuće savladala Majnc sa 3:1, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Treći trijumf ekipi iz Berlina doneo je dvostruki strelac Sami Alagui i Ben Hatira.

Rezultati i strelci 7. kola Bundeslige:

Bajer Leverkuzen - Hanover 2:0 (Rolfes 23, Sam 37)

Bajern - Volfsburg 1:0 (Miler 63)

Borusija Dortmund - Frajburg 5:0 (Rojs 35, 45+2 penal, Levandovski 58, 70, Blaščikovski 79)

Herta - Majnc 3:1 (Alagui 48, 73, Ben Hatira 74 - Meler 8)

Hofenhajm - Šalke 3:3 (Modest 16, Firmino 48. penal, Abraham 61 - Boateng 3, Matip 13, Heger 40)

Ajntraht Frankfurt - Hamburg 2:2 (Flum 31, Rus 54 - Lasoga 45, Jansen 86)