JORGANDŽIJE GAZE: Atletiko stigao do osme uzastopne pobede

Dijego Kosta junak Madrida

Pobedu Atletiku doneo je Dijego Kosta, koji je sa dva gola postao najbolji strelac Primere

MADRID - Fudbaleri Atletika pobedili su u Madridu ekipu Selte rezultatom 2:1 u meču osmog kola španske Primere.Meč je obeležio napadač "jorgandžija" Dijego Kosta, koji je postigao oba gola za svoj tim. On je sa dva gola postao najbolji strelac Primere sa 10 pogodaka, a nalazi se na listi strelaca ispred Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.Kosta je u prvom delu meča propustio nekoliko izglednih šansi, a najveću je imao u 24. minutu kada je bio neprecizan sa penala. Međutim, on se u strelce upisao u 43. minutu. Na 2:0 povisio je u 61. minutu, a konačan rezultat je postavljen u 71. Gol za Seltu postigao je Santi Mina.Barselona i Atletiko dele prvo mesto na tabeli sa po 24 boda, dok je Real treći sa 19.