Napoli silan, pobeda Udinezea nad Kaljarijem

Serija A

Dušan Basta odiggrao ceo meč za tim iz Udina

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Livorno sa 4:0, Udineze je slavio protiv Kaljarija sa 2:0, a Verona je na gostovanju u Bolonji sa 4:1 bila bolja od istoimene ekipe, u utakmicama sedmog kola italijanske Serije A. Fudbaleri Torina su bili nadomak trijumfa u Đenovi nad Sampdorijom, ali su domaćini iz jedanaesterca u 93. minutu došli do izjednačenja (2:2), dok su Katanija i Đenova remizirali 1:1. Napoli je posle poraza od Arsenala u Ligi šampiona, nastavio dobru seriju rezultata u Seriji A, zabeleživši ubedljivu pobedu pred svojim navijačima. Strelci za ekipu trenera Rafaela Beniteza bili su Goran Pandev u četvrtom minutu, Gokhan Inler u 26, Hose Kaljehon u 54. i Marek Hamšik u 83. Napoli se ovom pobedom vratio na drugo mesto u Seriji A sa 19 bodova, dok je Livorno 13. sa osam.

Udineze je kod kuće u došao do bodova protiv Kaljarija, koji uprkos terenskoj inicijativi nije uspeo da postigne gol. Golove za "zebre" postigli su Danilo u 34. i Antonio Di Natale 54. minutu. Srpski rerpezentativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za ekipu Udinezea. "Zebre" trenutno zauzimaju osmo mesto sa 10 bodova, dok je Kaljari 14. sa sedam.

U derbiju sedmog kola Serije A Juventus dočekuje Milan, dok Fiorentina putuje na gostovanje u Rim protiv Lacija.

Rezultati sedmog kola:Parma - Sasuolo 3:1 (Paladino 33, Rosi 70, Kasano 76 - Berardi 45. penal)Bolonja - Verona 1:4 (Dijamanti 53. penal - Kačijatore 22, Iturbe 29, Toni 56, Žorginjo 90+3)Katanija - Đenova 1:1 (Barijentos 59 - Legrotalje 87. autogol)Napoli - Livorno 4:0 (Pandev 3, Inler 26, Kaljehon 56, Hamšik 83)Sampdorija - Torino 2:2 (Sansone 41, Eder 90+3 penal - Imobile 66, Ćerči 76)Udineze - Kaljari 2:0 (Danilo 34, Di Natale 54)Od 20.45 sati igraju:

Juventus - Milan Lacio - Fiorentina

Odigrano u subotu:

Kjevo - Atalanta 0:1 Inter - Roma 0:3Tabela: Roma 21 bod, Napoli 19, Juventus 16, Inter 14, Verona 13, Fiorentina 11, itd.