KAKVA LUDNICA: Kolumbija nadoknadila tri gola minusa i otišla na Mundijal

Kad je teško Falkao

Radamel Falkao sa dva gola iz jedanaesteraca u finišu meča odveo svoju zemlju po prvi put na završnicu Svetskog prvenstva u ovom veku

BARANKILJA - Jedan od najluđim mečeva u kvalifikacijama za odlazak na Mundijal 2014. godine odigran je u noći između petka i subote u Kolumbiji.

Domaćinu je za plasman u Brazil bio potreban bod protiv Čilea i sve je bilo spremno za slavlje.

Međutim, dešavanja na terenu u prvih 30 minuta šokirala su prepune tribine u Barankilji. Juventusov Artur Vidal iz penala u 19., te Barselonin Aleksis Sančez u 22. i 29. minutu doneli su ogromnu prednost gostima.

Kolumbija je do boda došla u poslednjih 20 minuta utakmice. Prvo je Karlos Karmora u 66. minutu dobio crveni karton i tako odmogao Čileu, a dunuo vetar u leđa domaćinu. Samo tri minuta kasnije Teofilo Gutijerez je smanjio na 3:1, da bi Radamel Falkao u 75. i 84. minutu iz penala doneo neopisivo slavlje domaćinu.

Kolumbija je prvi put u ovom veku osigurala plasman na Mundijal.