RIMLJANI VLADARI EVROPE: Vučica ima samo pobede od starta sezone!

Navijači kluba iz prestonice Italije u transu

„Vučica“ jedina ekipa na Starom kontinentu koja je ostvarila sve pobede u nacionalnom šampionatu od starta sezone. Primili su samo jedan gol

Kao u doba Cezara...Roma je jedina ekipa u Evropi koja je osvojila maksimalan broj bodova u nacionalnom šampionatu u sezoni 2013/14! Rimljani su do preksinoć delili trijumfalnu seriju s Barselonom i Atletikom, ali u subotu, nekoliko minuta pre ponoći, ostala je usamljena nakon što su Katalonci odigrali samo 0:0 u Pamploni, a „jorgandžije“ izgubile na gostovanju protiv Espanjola.Gol za 720 minutaIako je većina smatrala da je niz pobeda „vučice“ plod dobrog rasporeda na startu Serije A, mišljenje su svi promenili kad su Rimljani razbili Inter u Milanu, a zatim trijumfovali i nad drugoplasiranim Napolijem na svom Olimpiku. Da uspeh bude veći, crveno-žuti su jedini klub na Starom kontinentu koji je za 720 minuta na terenu primio samo jedan pogodak, uz čak 22 postignuta.Za ulazak Rome u istoriju kalča mediji najveće zasluge daju treneru Rudiju Garsiji.- Totijeva Roma je ista kao Platinijev Juventus! Međutim, kao i u Mišelovo vreme, iza svega je stajao trener. Trapatoni je tada, kao i Kapelo dve decenije kasnije, bio kreator svega. Zato, i pored sjajnih igara Pjanića, Florencija, Ljajića i pre svih Totija, ovaj veličanstven uspeh je Garsijino delo - pišu mediji na Apeninima.Rosi srušio JuveFudbaleri Fjorentine pobedili su na svom terenu posle preokreta Juventus sa 4:2, što je prvi ovogodišnji poraz ekipe iz Torina u Seriji A.Juventus je na kraju prvog poluvremena vodio sa 2:0, golovima Karlosa Tevesa u 36. minutu iz jedanaesterca i Pola Pogbe u 39. minutu. Domaći su do pobede došli zahvaljujući Đuzepu Rosiju, koji je postigao het-trik. On je mrežu pogađao u 65. minutu iz penala, u 75. i 80. minutu. Gol za ljubičaste postigao je i Hoakin, u 77. minutu.

Šou na tribinama... Navijači Rome

Rezultati Rome u seriji A1. kolo Livorno - Roma 0:22. kolo Roma - Verona 3:03. kolo Parma - Roma 1:34. kolo Roma - Lacio 2:05. kolo Sampdorija - Roma 0:26. kolo Roma - Bolonja 5:07. kolo Inter - Roma 0:38. kolo Roma - Napoli 2:0

Izjednačili rekord JuventusaOvo je tek četvrti put u istoriji italijanskog fudbala da neka ekipa ostvari osam pobeda iz isto toliko kola na startu Serije A. Isti podvig uspeo je da napravi Juventus davne 1930/31, kao i pod vođstvom Đovanija Trapatonija i Mišela Platinija 1985/86.Međutim, Milan je u sezoni 2005/06. uspeo da veže devet trijumfa na startu prvenstva, ali je zbog afere „kalčopili“ taj rekord izbrisan.