ŠTUTGART POVEO I STAO: Borusija ponizila Švabe s 6:1!

Het-trik Levandovskog

Borusija je nastavila sa dobrim rezultatima, a ovog puta je na svom terenu nadigrala Štutgart s 6:1

DORTMUND - Fudbaleri Borusije pobedili su u Dortmundu ekipu Štutgarta rezultatom 6:1 u meču 11. kola Bundeslige.Štutgart je dobro počeo meč i poveo u 13. minutu pogotkom Karima Haguija. "Milioneri" su potom zaigrali angažovanije i za samo tri minuta napravili preokret. Na 1:1 izjednačio je Papastatopulos u 19. minutu, a Rojs je povisio na 2:1 u 22.Štutgart je u drugom delu meča doživeo pravu katastrofu. Usledila su tri gola Roberta Levandovskog u 54, 56. i 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Aubamejang u 81. Srpski internacionalac i član Borusije Neven Subotić ceo meč je presedeo na klupi za rezerve.Borusije je trenutno preuzela prvo mesto na tabeli Bundeslige sa 28 bodova. Štutgart je deveti sa 13.U subotu će igrati Herta - Šalke, Braunšvajg - Leverkuzen, HSV - Borusija (M), Hofenhajm - Bajern, Nirnberg - Frajburg i Ajntraht - Volfsburg. U nedelju će se sastati: Augsburg - Majnc i Verder - Hanover.